Противогрипна ваксина сезон 2017/18

  • 18 707
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 276
Хомеопатията е вода и захар, в хапчетата няма активно вещество. Многобройни проучвания показват, че действието й е не по-силно от това на плацебото.

Аз самата съм пила такова "лекарство", предписано ми от лекар още когато не знаех какво представлява и си спомням, че никак не беше евтино. Убедена съм, че страшно много хора са подведени по същия начин, мислейки, че става дума за истинско лекарство, още повече когато ти го предписва лекар и го продават в аптеката.

Да се сравнява хомеопатията с Галилео е нелепо, Галилео е бил учен и си е служил с научни методи, а хомеопатията е толкова научна, колкото и всеки шамански ритуал.

Относно алуминия във ваксините, той е в много малки и безопасни количества и се използва успешно вече повече от 70 години. От въздуха, храната и водата приемаме много повече алуминий.


https://www.cdc.gov/vaccinesafety/concerns/adjuvants.html

Както и да е в противогрипните ваксини изглежда няма алуминий така или иначе.

# 61
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Като финал на темата, не ме хвана грип тази зима. Очевидно ваксината е свършила добра работа, разбира се отделно положих усилия - вземах витамин С, пчелен прашец и клеева тинктура за укрепване на имунитета. Догодина пак ще се ваксинирам.

# 62
  • Мнения: 9 276
И аз да се отчета. Никой от цялото семейство не се разболя от грип. По-здрави никога не сме били. Наесен ще се ваксинираме отново.

# 63
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз също не се разболях тази зима. ЕднА Лека хрема само от ноември до сега. Пак ще се ваксинирам есента.

# 64
  • Мнения: X
Ние (аз и съпругата ми) се разболяхме в края на сезона (миналия месец), но това е нормално - ваксината не действа на 100% срещу всички възможни грипни щамове, а на 30-40% някъде. Аз го изкарах за 2 дни грипа, не знам дали ваксината е помогнала да мине по-бързо или по принцип за толкова си се кара този щам, който вилнее последните месец-два. Догодина ще се ваксинираме пак, а и детето този път ще го ваксинираме, нищо че не е боледувало този сезон (косвено и ваксината помогна за това, понеже намалява риска ние да го заразим).

За останалите, които се страхуват от ваксини:
Скрит текст:
подсилвайте имунната си система с шуслеровите соли на доктор бах, ходете редовно на солна стая да дишате солено-йонизиран въздух, пийте добавки от пречистена обогатена кравешка (а ако може и човешка) коластра, приемайте шекерче с 1/милиардна от гъши дроб (осцилококцинум) и ако въпреки тези страхотни средства, които подсилват имунитета до небето, все пак прихванете някой вирус - задължително сиропчето Стодал, което е сигурно единственият "лекарствен продукт", при който не се очакват никакви нежелани реакции (все пак е подсладена вода, нали - какви нежелани реакции да има към вода, па било то и специална вода "с памет"). И си повтаряйте, че е вярно това, в което човек вярва, че фармацевтичната мафия лъже за всичко, пък продавачите на хомеопатия и билки са най-добрите ви приятели Wink

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 5 931
И аз не успях да се разболея,като се има предвид,че изключително лесно ме хваща и минала година без ваксина 6 месеца не успях да си стъпя на краката. Работя в НОИ,на гише,клиенти има нон стоп,кашлят,кихат срещу мен,нямаме прегради за предпазване. Тази година само една хрема за един ден ме хвана и се оправих с инфлуцид.
Доволна съм от ваксината,наесен пак.

# 66
  • Мнения: 1
ПРЕПОРЪЧВАМ ГОРЕЩО, ДА СИ ПОСТАВЯТЕ ПРОТИВОГРИПНА ВАКСИНА.  ОТ 20 ГОДИНИ РЕДОВНО Я ПОСТАВЯМ НА СЕМЕЙСТВОТО СИ И СЪМ ДОВОЛНА ОТ ЕФЕКТА!

# 67
  • Мнения: 9 276
Има ли вече нова тема?

# 68

Общи условия

Активация на акаунт