Натална Венера в опозиция със Сатурн и Уран

  • 2 936
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Венера ми е в 10-ти и в Близнаци.

Каквото и да чета за опозициите на Венера с тези две пречещи планети, все е негативно.

Това кармичен урок да приема съдбата си ли е? Един вид сам си си избрал този час и дата, така че да живееш живот беден откъм любовни връзки? А като зодия Лъв имам нужда от нея много... Не помага и това, че човек вижда любов навсякъде.

Ако чакам не идва, ако я търся активни и се раздавам - също. Изглеждам добре и има много по-лоши, злобни и глупави хора с по 100 връзки, че и въртят няколко едновременно. Как да се справя с тези два "прекрасни" аспекта?

Има ли някой с поне една от тези две опозиции да даде мнение? Просто годините си минават и сякаш не ми е писана любовта...

# 1
  • Мнения: 2 699
Ако и на мъжете им говориш за Венера, домове и зодии, не знам как ще задържиш някой. Изгаряш всички подобни книги, забравяш, какво си чела и тръгваш на лов за прясна плячка.

# 2
  • Мнения: 1 750
Манди 88,единствения изход от ситуацията е Водолей!!! Grinning

# 3
  • Мнения: 9 152
mandy88, аз вярвам в това :
Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори : Евангелие от Матей 7:7

Аспектът е напрегнат, но не означава обреченост,а само Божия воля да имаш напрежение, което си има своята цел. С повече усърдие и анализ, съм сигуна, че ще разбереш. Всеки един човек на тази Земя е с напрегнати аспекти в една или друга област. Някои го наричат карма. Аз съм  прела, че така е Предвидено / провидено за Пътя на дадена Душа.
" сам си избрал " за мен е неточно мнение, защото считам, че изборите ни зависят от една многоизмерна обща воля, а и освен това, зависи на колко и какво точно имаш право на избор.
Желая ти успех и не се отчайвай. Нито пък гледай в чужди панички и се сравнявай.  Peace
 Отчаянието няма да ти донесе Любовта. А само искрената, чиста вяра. Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 874
Тая венера в близнаци е бая повърхностна. И доста флиртува. 10 дом е малко кофти за женска Венера, защото дава малко студенина и желание за кариера. Освен това е нестабилна, защото се колебае и никога не си задържа вниманието върху един мъж. Често скача от флирт във флирт, което не може да осигури любов - за това е нужно постоянство.

# 5
  • Мнения: 3 255
Изглеждам добре и има много по-лоши, злобни и глупави хора с по 100 връзки, че и въртят няколко едновременно.

То пък е голямо постижение, няма що – хем лоши, злобни и глупави, хем с по сто връзки.  Grinning

Цитат
Как да се справя с тези два "прекрасни" аспекта?

Кой от двата аспекта е по-точен, с по-тясна орбиса? Щом Венера е в 10 дом, се предполага, че и Слънцето е в горната хемисфера – дневно раждане. При Слънце в Лъв Венера в Близнаци е източна, което за дневно раждане е ок. Повече тип амазонка го раздава, идва и побеждава, отмъквайки плячката. Но зависи и Луната как е поставена в твоята карта.
 
Принципно тази констелация може да даде относително стабилни отношения в по-зряла възраст. И по-късно сключен брак, няма да е прибързан. Говорим за сатурновото влияние. От друга страна, източна Венера обича да избързва, по-нетърпелива е. И носи тенденция към любов и брак в по-ранна възраст, не чак в зрелостта.

Зависи в коя част на Близнаци се намира Венера. Във втората половина на знака е по-нестабилна, търсеща, опознаваща, което води и до редица разочарования, чувство за неудовлетвореност. Понякога и проблеми със самооценката дава в женска карта при сатурново влияние, особено ако Венера е в лъчите на Слънцето. Но за отношенията с противоположния пол бих разгледала позицията и статуса на Марс, може и там да има афликции.





Последна редакция: сб, 23 сеп 2017, 23:17 от Sotis

# 6
  • Мнения: 9 152
Да, разбира се, Марс. И подробностите около 5 и 7 дом- планети, управители и пр.

Само с посоченият аспект няма как да се интепретира пълноценно. Моят шеф има Венера опозиция Сатурн. Има брак, сключен още в студентските си години, устойчив и успешен, сина му е вече 20 годишно чудесно момче.

Общи условия

Активация на акаунт