Чакаме с копнеж ОКТРОМВРИйският бебевалеж! - Тема 12

  • 34 009
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Нашият малчо изобщо не обича да му пипаме пишлето.Голям зор е докато сменим памперса и почистим зоната все ни опикава. Grinning Ако трябва да му го забелваме си представям как ще е,но щом трябва ще правим каквото казват.
Това все едно аз съм го писала, нашето келеменце е абсолютно същото Grinning

# 721
  • Мнения: 1 872
Нормално е всички да пишем едно и също - имаме момченца все пак. Като цяло бебета (както и възрастните) не обичат да си опикават дрехите. Ние зорлем ги свикваме да пикаят в памперс. Та като усетят свободата, има голям шанс да стане фонтанче. Това е май и идеята зад естествената бебешка хигиена.

Вчера моя красавец опишка мен (тениска + шорти), шкафчето под повивалника и пода. Кучо го гледаше и май си мислеше - "Дори и аз не съм правил такава беля".

# 722
  • Мнения: 1 872
Бебчо още от болницата е с едни жълти гурлички на лявото оченце. Свекървата е педиатър и препоръча капки за очи "Макситрол".

# 723
  • Мнения: 35 115
На мен акушерката ми каза, че нашия откакто се е родил я опикава при всяка смяна Wink

# 724
  • Мнения: 410
Ей мамчета, ние сме увеличили малко водите Simple Smile (малката е пишкала), та ще чакаме поне още две седмици, ако нещо сама не си тръгне Simple Smile. И то щото не може само добри новини, за една седмица е наддала само 30гр. Sad
От 2320 е станала 2350... Обаче АГ каза, че въобще не я притесняват килата, бебка е добре, само да задържи 2 седмици, че да отговаря на 37гс. щото нали си изоставаме с 2 традиционно.
Еми това е, отчетох се...
Другите мамчета как сте? Освен някакви неразположения с кърменето, другите неща наред ли са? Разкажете малко как преминава денят ви, издайте нещо „от кухнята”. Как мина първата ви нощ вкъщи ? Че на мен това май ще ми е драма Simple Smile мисля, че няма да мога да мигна Grinning , май ще стоя на креватчето да наблюдавам Simple Smile
И докато не съм забравила: четох за отворена рана, НЕЗАБАВНО доктор да не стане сепсис, че е страшно...

# 725
  • Мнения: 670
Вярно ,че съм с момиче ,но като ви чета ми звучи по-добре педиатъра да забели пишлето . Може би във ваничката малко да се раздвижва кожичката колкото да не залепне съвсем ,но за дърпането най-добре доктор . Ясно е ,че ще се стресне и ще реве. То това е да си бебе 😁
А мамчета вие как сте с апетита ? Убиите ме ,но нищо не ми се яде . Днес нямам оплаквания със стомах и гадене ,но ето че пак не искам да ям . Мм сега ми вари пюре ,мисля и бебешка каша да ми вземе колкото да получа калории от някъде . Днес съм на 1 банан и изобщо не съм гладна . -14кг съм вече !!!! Не се хваля (не на 100%) ,по-скоро съм притеснена. Набарах стара тема и там са коментирали ,че е нормално

# 726
  • Мнения: X
Моят апетит пък е двойно по-голям, отколкото през бременността. Ям като невидяла, сладко също много ям в последните няколко дни.
Днес от 7ч. го държа на гърда малкия, уж суче, измори се, подремне, пак засуче и така до обяд. Обаче като задреме и го сложа в кошарата, започва неистов рев. Забърках му една доза Хип, изпи я и вече час и половина спи като пън.
Направо съм разбита, много тъпо се чувствам. Sad

# 727
  • Мнения: 670
И аз дохранвам с Ам . Снощи в 11 я сложих на гърда за около час и ми е спала до 5:30 ,но сега от 1 като я хванах да кърмя беше ужас . Не искаше да суче ... Сука ,сука и просто спря и се разплака . Дадох 30мл Ам и сега спи ....

# 728
  • Мнения: 1 639
Момичета и при мен с 1-вата бремебност сукането отначало първите 14 дена беше мъка преди да извикам хедра, при мен проблема е бил че не съм му подавала правилно гърдата както бях вече писала преди. Но през цялото това време аз се цедях и му давах от биберон. Така знаех че си му давам кърма колкото трябва и си спинкаше. Друг е въпроса че може да има купища причини, едната е да нямате достатъчно, другото е да не е храбителна кърмата...Желая успех на всички, ще видим и аз докъде ще я докарам с новия бебо

# 729
  • Мнения: 313
Момичета, може ли да ми кажете какво представляват болките като започне раждането?
Притеснена съм, защото от снощи почти постоянно ми е стегнат корема и ме боли, ама не е силна болка. От около час ме болят кръст, таз гениталии, но пак е просто неприятно, а не нещо непоносимо, както съм чувала да описват родилните болки.
Питам се дали е някаква начална фаза на раждане или е нещо друго. Но се притеснявам, защото съм едва в края на 34г.с.
Благодаря предварително!

# 730
  • София
  • Мнения: 18 706
Бебето мърда ли?
Пийни ношпа две.

# 731
  • Мнения: 313
Сега не мърда, а през деня беше доста вяло. Но-шпа ще пийна.

# 732
  • София
  • Мнения: 18 706
Легни по гръб и се отпусни колкото можеш и го потбутвай. Контракции те са не определено време. Засичай. Почини си не се притеснявай Simple Smile

# 733
  • Мнения: 313
Благодаря ти! Аз си лежа сега , точно по гръб. Преди малко щампа веднъж бебка. Но обикновено е по-активна. Това, че не шава, значи ли, че не й е добре?

Иначе като лежа не ме боли реално, само малко кръста. Но щом стана се почва.

# 734
  • София
  • Мнения: 18 706
При почиващо раждане корема е супер твърд и плода не мърда. Ако си се претовариха нещо днес или стояла права. Случва се не се притеснявай . Аз съм в 39 г с и мърда доста, въпреки ме е над 3300 снощи пих ношпа , че ме стегна нещо . Ако са контракции хапчето няма да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт