Не получавам това, което искам от него, но го обичам...

  • 18 187
  • 121
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 24 839
Няма начин да свикнат, докато вярват че вчерашните 30 годишни са днешните 20 и природните закони не действат, щото сме в 21- ви век. Mr. Green

# 46
  • Мнения: 20 285
Е, обърнахте го на стари и млади. Сега баш на 30 са като преди на 20 – тепърва започват да осъзнават, че животът не е само интернет и бири по пейки в парка.

Преди на 20 създават семейства, деца, апартамент, кола, осигурявай почивка на море. Няма мърдане. Сега то е учене до 26-27, а после да намерим работа, айде мама и тате помагат. И де факто до 30 нямат никакви грижи. И после що се разпадат семействата. Защото тези "млади хора" остават незрели и на 30, те нямат никакви сложни ситуации, с които да се сблъскат, за да добият опит. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 30 802
Сори, ама на 30 вече я няма оная магия и свежест...та чак да те грабят немита от вратата. Може да са те грабили, ама на 22...

# 48
  • София
  • Мнения: 17 900
Той ми е казвал, че желанието му за секс, в последните години рязко е спаднало и все по рядко мисли за това, в същото време твърди, че проблема не е в мен...
Не е в теб. В него е- че не иска с теб. Това е като с "не съм готов за деца" и така 9-10г. И след една година, но с друга- хоп готов.
Съгласна съм с НСЧ. Усетила е нюансите в поста на авторката. Може да е на всеки 3 дни, но ако винаги трябва да го подръчква, да го "съблазнява" (сори, мисля, че едно нормално изглеждащо "женище" на 29-30 няма нужда да съблазнява целенасочено и да се врътка като маймуна в цирк, за да му се прииска на господина), да се вижда повече желание в нея, а той да е meh, абсолютно нормално е да не ѝ е комфортно.
Не знам как баш застаряващи се обясняват гордо нон стоп по темите, че мъжете им цял живот десетилетия ги желаели, а някакво неистово желание да спихнат ентусиазма на момичето и да му кажат, че имало нереалистични представи. Ми не са нереалистични. Говорим за първите 2-3 месеца на връзката.
Много потребителки се хванаха за думата- по задължение. Ами, той си има някакви физически нужди все пак и се разписва от време на време, но не му е тръпка авторката. Още са откоро заедно и му е гузно, ще започне да се скатава с директни откази по някое време. Гледай си живота, не си благотворително дружество.

# 49
  • Мнения: X
Близост на чисто платоническо ниво има и то доста силна. Това, че за мен секса наистина е много важен, не означава, че игнорирам близостта или пък чувствата на другия човек. Готова съм да направя хиляди компромиси, но съгласете се, че е далеч по-лесно е човек да се изправи срещу характера си, от колкото срещу природата си.  Това, което е проблем за мен е, че няма взаимност в интимен план.

В такъв случай е много проста ситуацията - ако интимностите по време на срещите Ви в Испания и България са били значително по-чести и са Ви удовлетворявали, значи партньорът Ви просто все още не може да се адаптира след преместването, евентуално не може да се реализира професионално у нас, да си подреди живота, възможно е да е депресиран, вкл. клинично. Щом има близост на платоническо ниво, би трябвало вече да сте наясно, ако това е проблемът.

Ако сексът и интимността не са се променили драстично, от когато сте се срещали - значи проблемът е във Вас и в преценката Ви.

Не ми е ясно след като толкова държите на секса защо сте подхванали дистанционна онлайн връзка и как сте я карали досега - с него въртите онлайн любов, а с многото около Вас - чисто сексуални отношения? И това паралелно? Защо?

Съжалявам, много ми е трудно да се поставя на Ваше място, но ако е истина всичко - мисля, че вариантите са горните два.

На негово място бих могъл да се поставя - ако съм музикант и се забия от Испания обратно тук след 10 години откъсване от нашата реалност + да съм на 35г. и тепърва да трябва да се чудя как да си изкарвам хляба тук в Чалгария... не просто няма да ми се прави секс, а направо няма да ми се живее сигурно Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 17 900
Не ми е ясно след като толкова държите на секса защо сте подхванали дистанционна онлайн връзка и как сте я карали досега

Много просто е. Жените имаме рефлекторен тип сексуалност. Т.е. нужди при наличен обект на привличане и евентуално партньор. Когато не са били заедно, не е имала толкова нужди. Сега са заедно и заспива в едно легло с него. Има мъж до себе си, иска да има и на практика.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Предполагам човекът като темперамент не е особено сексуален. Това не се оправя с психолози, сексолози, камо ли с времето. Може би още не са се напаснали сексуално, а дискомфортът на авторката е етап от това напасване.

# 52
  • Мнения: 3 547
Скрит текст:
Близост на чисто платоническо ниво има и то доста силна. Това, че за мен секса наистина е много важен, не означава, че игнорирам близостта или пък чувствата на другия човек. Готова съм да направя хиляди компромиси, но съгласете се, че е далеч по-лесно е човек да се изправи срещу характера си, от колкото срещу природата си.  Това, което е проблем за мен е, че няма взаимност в интимен план.

В такъв случай е много проста ситуацията - ако интимностите по време на срещите Ви в Испания и България са били значително по-чести и са Ви удовлетворявали, значи партньорът Ви просто все още не може да се адаптира след преместването, евентуално не може да се реализира професионално у нас, да си подреди живота, възможно е да е депресиран, вкл. клинично. Щом има близост на платоническо ниво, би трябвало вече да сте наясно, ако това е проблемът.

Ако сексът и интимността не са се променили драстично, от когато сте се срещали - значи проблемът е във Вас и в преценката Ви.

Не ми е ясно след като толкова държите на секса защо сте подхванали дистанционна онлайн връзка и как сте я карали досега - с него въртите онлайн любов, а с многото около Вас - чисто сексуални отношения? И това паралелно? Защо?

Съжалявам, много ми е трудно да се поставя на Ваше място, но ако е истина всичко - мисля, че вариантите са горните два.

На негово място бих могъл да се поставя - ако съм музикант и се забия от Испания обратно тук след 10 години откъсване от нашата реалност + да съм на 35г. и тепърва да трябва да се чудя как да си изкарвам хляба тук в Чалгария... не просто няма да ми се прави секс, а направо няма да ми се живее сигурно Simple Smile

Разкостихте я. Наистина тук може да бъде много по-гадно от свахите пред блока. Не вярвах, че и паралелни връзки ще се включат в модела. И то от ....мъж.
Тя иска съвет, помощ. Не идва на другарски съд.

# 53
  • Мнения: 20 285
Мъжете не са това, което са.
Не искахме само инстинкт, грубост, първичност – искахме да е умен и чувствителен, да ни разбирал.
Сега пък що е само това, а няма инстинкт.
Е, то няма угодия.

За мен вариантите са, ако авторката се чувства некомфортно продължително време, значи не са един за друг.
Нито имат деца, ипотеки, всеки продължава натам и това е.
Другото е изчакване, гъвкавост и усилия и от двете страни.

# 54
  • Мнения: 15
Той ми е казвал, че желанието му за секс, в последните години рязко е спаднало и все по рядко мисли за това, в същото време твърди, че проблема не е в мен...
Не е в теб. В него е- че не иска с теб. Това е като с "не съм готов за деца" и така 9-10г. И след една година, но с друга- хоп готов.

Разбирам напълно казаното...тогава обаче как да си обясня защо му е на един мъж, да си зарязва живота и близките в чужбина, за да отиде да живее с някоя която "не иска" и не му е тръпка ...това дори за постъпка на мъж ми звучи прекалено неадекватно и парадоксално...Thinking

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
...тогава обаче как да си обясня защо му е на един мъж, да си зарязва живота и близките в чужбина, за да отиде да живее с някоя която "не иска" и не му е тръпка ..

Ако зареже работа, контакти и всичко, за да отиде в друга страна заради някого, показва за дългосрочните му намерения и чувства към теб.
Сексуалното поведение говори за неговата потребност от секс.
Едното е биологична потребност, другото е осъзнато намерение, поведение, засвидетелстване.
Явно и двете са част от личността на един и същ човек и "живеят заедно", макар да ти се струва парадоксално.
Човекът до теб явно е направил компромис с някои неща заради връзката ви. Въпросът е ти дали си готова да приемеш неговата сексуалност, доколко това ти пречи и доколко можеш да направиш компромис?

# 56
  • София
  • Мнения: 17 900
Защото както някой по- напред каза, намира качества, които му допадат в една жена за сериозна връзка. Не че не те обича и не иска да е с теб, просто според мен не си му тръпка. Ако ти се напаснеш към него, може и дълги години да си карате в любов и разбирателство, но ако по някакво стечение на обстоятелствата се разделите, то с друга нещата в спалнята може да не стоят така, както с теб.

# 57
  • Мнения: 15

Ако ти зарежеш работа, контакти и всичко, за да отидеш в друга страна заради някого, показва за дългосрочните му намерения и чувства към теб.
Сексуалното поведение говори за неговата потребност от секс.
Едното е биологична потребност, другото е осъзнато намерение, поведение, засвидетелстване.
Явно и двете са част от личността на един и същ човек и "живеят заедно", макар да ти се струва парадоксално.
Човекът до теб явно е направил компромис с някои неща заради връзката ви. Въпросът е ти дали си готова да приемеш неговата сексуалност, доколко това ти пречи и доколко можеш да направиш компромис?
[/quote]
 
Благодаря много за мнението! Може би наистина така стоят нещата...

# 58
  • Мнения: X
Скрит текст:
Той ми е казвал, че желанието му за секс, в последните години рязко е спаднало и все по рядко мисли за това, в същото време твърди, че проблема не е в мен...
Не е в теб. В него е- че не иска с теб. Това е като с "не съм готов за деца" и така 9-10г. И след една година, но с друга- хоп готов.

Разбирам напълно казаното...
тогава обаче как да си обясня защо му е на един мъж, да си зарязва живота и близките в чужбина, за да отиде да живее с някоя която "не иска" и не му е тръпка ...това дори за постъпка на мъж ми звучи прекалено неадекватно и парадоксално...Thinking
НАписах ти назад защо.....
Време му е на човека да си "седне на д.то" и да създаде семейство.Ти си се оказала подходяща партия.
В началото е бил мил, правил е комплименти, докато "захапеш".Сега вече си "вързана", що да се старае.....
А може наистина да му е минал мерака за много секс....чувала съм (от мъже), че ако са почнали рано-рано и са наблягали сериозно и много на секса, после и рано-рано "прегаряли" от секс....    Laughing  
Т.е., понеже са опитали всичко и по много, губят интерес....
Сега, дали е така или не, няма как да знам.

# 59
  • Мнения: 20 285
но ако по някакво стечение на обстоятелствата се разделите, то с друга нещата в спалнята може да не стоят така, както с теб.
Разбира се, с всеки е различно. Човек, ако изхожда от тази максима, трябва постоянно да е нащрек, че партньорът му ще срещне по-добро съвпадение в леглото и да пада и да умира. Леле, ами ако си пасне по-добре с друга.
Какво значи "не му е тръпка". Като не му е тръпка, да има доблестта да ѝ каже.
Мъжете ги изкарахте големи маймунки – секс машини. Все едно са на копче за "тръпка".Smiley
За мен проблемът е в завишените и наивни очаквания на авторката.

Общи условия

Активация на акаунт