Плетем красоти за топлите дни .. тема 96

  • 90 066
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 978


Придържайте се към темата - тя е за плетени красоти, а не за спорове, нападки и майстори-плетачки, които да правят всичко по учебник. Това е тема за любители плетачки и всичко е извършено така, както е почувствало.

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 13:51 от Tatti

# 346
  • Мнения: 3 632
Никакви ви няма, явно не плетете...
А,  плетем, ама не снимаме... Innocent
Скрит текст:







Квадратчета за третото одеало, но съм забравила останалите 500 гр. прежда.
Дантелен шал от кауни 8/1, още съм в началото.
Сърцевиден шал около 200 гр. Drops Delight и малко алпака.
И последната снимка да се похваля  - 3 бебета Malabrigo Lace  и една Mechita, вероятно ще станат шалове...

P.S. Я, писах, писах, а то администраторът минал с метлата. Дано съм по темата.
P.P.S. Много неща може да научите от Сбъдващата мечти.
 
Добри, не знам за преждата. Има 1.5 от 5 звездички, каквото и да означава това.

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 14:19 от The ant is...

# 347
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
шаренкото ми взе очите Simple Smile Simple Smile Simple Smile
аз шалове не мога да нося, шарено също, но мога да го харесвам. Simple Smile

някой опитвал ли е тази прежда? много финансово привлекателна ми се вижда Simple Smile Simple Smile Simple Smile

https://vodoley-89.com/drugi-prezhdi/pamuchna-prezhda-kolorado-

чак прекалено. "Simple Smile

# 348
  • Мнения: 6 898
Добри, много прекалено ниска цена. Да не стане като с моята блуза - на фитили.

The ant is... , ти нямаш спирка! Големи красоти!

Хриси, на мене ми харесва чантичката! Единствено бих сменила дръжката с плоска, просто предпожитам плоски - по-са ми удобни.


Сбъдваща мечти, търсих къде си коментирала и намерих това. Но снимките ги няма. Сбъдни ми мечтата да ги пуснеш ли пак. Simple Smile  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=997269.msg35710253#msg35710253

# 349
  • Мнения: X
О, благодаря че ми припомни. Забравила съм, че съм коментирала и друга мочила на Хриси. Е, сега си обяснявам по-добре реакциите след коментарите ми за мочилата с джуфката.

Това са моите мочили.  Извинете за повторението.




Следващата мочила още не се е случила,  макар материалите и дизайна вече да са ясни. В момента плета по-спешни неща - в края на месеца ще участвам в едно изложение - базар на хоби приложници.

# 350
  • Мнения: 207
Сбъдваща мечти, страхотни мочили. Гледах 20 минути като все едно съм си загубила разсъдака. Златни ръце ❤❤❤😍😍😍


Хриси, мноооого ми харесва и твоята мочила. Аз лично бих я носила с удоволствие. Ако можеш да ми дадеш и шаблона  към шарката равна няма да имаш. 😍❤❤😍😍❤❤😍

# 351
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Сбъдваща мечти, ехааа! Много стил и много работа! Дръжката как е плетена? На кори или на кука?
Мочилата на Хриси буди недоумение. Кое трябва да бъде акцента, панделката или идеята за шевица. А дръжката бих искала да я вида след месец използване на чантата. За мен тя е олицетворение на кич.
The ant is... - шарените квадратчета какво ще са? Много ме плениха.
Аз си спретнах бижута за лятото. Едните са сребърни, но не можах да им направя читава снимка. Златните обеци по - ми се получиха. Но ме домързя да си направя и гривна.
И едни вазички направих, децата в училище си разменяха дреболии. Повода не разбрах.




# 352
  • Мнения: X
Благодаря!

Мимито, дръжките са плетени с възли.  Идеална техника за плътни, дълги и тесни изделия като гривни, колани и дръжки на чанти. Мнооого пипкаво, но здраво и плътно, а фигурите са много детайлни.

Много ми харесаха обеците ти. Фриволите ми е любима техника за бижута. Ще поровя в архивите да видя мога ли да покажа нещо.











Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 20:05 от Анонимен

# 353
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Сбъдваща мечти, нямаше да се сетя за този начин! Едно време колко гривни изплетох, а колко бой ядох когато ме усетиха че съм крала от мулинетата на баба ми с които шиеше вилерови гоблени.....Ама аз какво да направя, нейните бяха едни цветовеееее, дето в магазина ги нямаше. А и бяха много хубави Simple Smile Диване. За бой съм била Simple Smile

# 354
  • Мнения: 6 898
Благодаря!

Мимито, дръжките са плетени с възли.  Идеална техника за плътни, дълги и тесни изделия като гривни, колани и дръжки на чанти. Мнооого пипкаво, но здраво и плътно, а фигурите са много детайлни.

Скрит текст:
Много ми харесаха обеците ти. Фриволите ми е любима техника за бижута. Ще поровя в архивите да видя мога ли да покажа нещо.












Сбъдваща мечти, много са стилни бижутата ти фриволите ! Много ми харесаха.
За дръжките, предполагам, си засякла на каква дължина, колко метра конци ти отиват?
Аз толкова дълги неща не съм плела до сега. Но за една гривна долу -горе 35 метра конец ми отива. Много зависи от модела все пак.

Последна редакция: сб, 16 юни 2018, 00:41 от Diorela

# 355
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Благодаря!

 Фриволите ми е любима техника за бижута. Ще поровя в архивите да видя мога ли да покажа нещо.

Е направо отивам в ъгъла да се срамувам! Моите обеци са нищо пред твоята красота! Много хубави и стилни! Супер!

# 356
  • Мнения: X
Благодаря!

Мимито, дръжките са плетени с възли.  Идеална техника за плътни, дълги и тесни изделия като гривни, колани и дръжки на чанти. Мнооого пипкаво, но здраво и плътно, а фигурите са много детайлни.

Скрит текст:
Много ми харесаха обеците ти. Фриволите ми е любима техника за бижута. Ще поровя в архивите да видя мога ли да покажа нещо.












Сбъдваща мечти, много са стилни бижутата ти фриволите ! Много ми харесаха.
За дръжките, предполагам, си засякла на каква дължина, колко метра конци ти отиват?
Аз толкова дълги неща не съм плела до сега. Но за една гривна долу -горе 35 метра конец ми отива. Много зависи от модела все пак.

12 метра ми бяха дълги всеки от конците за дръжките на мочилите. Колкото повече на брой конци, толкова по-широка лента се изплита. С 24 конеца бяха моите дръжки. Изрових снимка от процеса на плетене, може да е интересно за някой.

# 357
  • Мнения: 4 208
Не разбирам от тази техника и не плета такива неща, така че не ми е интересно. Mr. Green
Обаче котката е супер готина. Направо ми иде да я омачкам. Crazy
Извинете ме за оф топика.

# 358
  • Мнения: 6 898
Скрит текст:
Благодаря!

Мимито, дръжките са плетени с възли.  Идеална техника за плътни, дълги и тесни изделия като гривни, колани и дръжки на чанти. Мнооого пипкаво, но здраво и плътно, а фигурите са много детайлни.

Скрит текст:
Много ми харесаха обеците ти. Фриволите ми е любима техника за бижута. Ще поровя в архивите да видя мога ли да покажа нещо.












Сбъдваща мечти, много са стилни бижутата ти фриволите ! Много ми харесаха.
За дръжките, предполагам, си засякла на каква дължина, колко метра конци ти отиват?
Аз толкова дълги неща не съм плела до сега. Но за една гривна долу -горе 35 метра конец ми отива. Много зависи от модела все пак.
12 метра ми бяха дълги всеки от конците за дръжките на мочилите. Колкото повече на брой конци, толкова по-широка лента се изплита. С 24 конеца бяха моите дръжки. Изрових снимка от процеса на плетене, може да е интересно за някой.
[/quote]

А на мене ми е много интересно! Да, очаквах, че доста конци са глътнали дръжките. Колко дълги станаха? То има и друга зависимост - колкото по-широка е плетката, толкова по-дълъг конец от всеки цвят, но не съм забелязала съотношение. Аз си плета само гривни и обеци от полиестерен шнур, а в тях отиват много по-малко конци. Но си изплетох цяла торбичка, подарявах доста и вече спрях, че много ми станаха.
Шарките ти ли ги измисли или ги гледа от някъде? Харесват ми и двете - цветната и тази в бяло и черно! Помниш ли схемата на подреждане на конците и посоките на плетене? Шарките само от подреждане на конците ли се получиха или си сменяла и посоката на плетене?

Наистина всичко, което си пипнала, е много красиво!!! Желая ти успех на базара!

П.С. Да взема и аз да се похваля с такава плетка. Simple Smile



# 359
  • Мнения: X
Дръжките са над 1,20 метра.  Вече не са при мен мочилите, не мога да измеря точно, а нямам навик да си водя записки. * Поправям се, видях си размерите на мочилите. Цветната дръжка е 96 см, а черно-бялата е 114 см. Диаметър на дъното 26 см. Височина на тялото 30 см.
За шарките по чантите съм ползвала схеми на бродерии от интернет, които преработих и комбинирах сама. Шарките на дръжките измислих аз. Схема не съм правила.  Подреждането на конците е симетрично - по 3 конеца от цвят за цветната. По 4 за черно-бялата. Сменят се посоките на плетене, както и водещия конец, така се образуват шарките.

Последна редакция: сб, 16 юни 2018, 11:05 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт