Плетем красоти за топлите дни .. тема 96

  • 90 089
  • 735
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 6 910
Опитах да заплета такава мЪчила. Едно кръгче 4-5 см. Много е трудно, става неравно. Ако е с 1 цвят, може и да успея да се справя с повече упоритост, но с няколко ....
Не умея да плета на 1 кука, може и в това да е проблемът.

Хриси и Сбъдваща мечти, от мен имате дълбок поклон за тези красоти, които сте сътворили! Големи сте майсторки!

Последна редакция: нд, 17 юни 2018, 00:28 от Diorela

# 361
  • Бургас
  • Мнения: 754
Сбъдваща мечти, страхотни мочили. Гледах 20 минути като все едно съм си загубила разсъдака. Златни ръце ❤❤❤😍😍😍


Хриси, мноооого ми харесва и твоята мочила. Аз лично бих я носила с удоволствие. Ако можеш да ми дадеш и шаблона  към шарката равна няма да имаш. 😍❤❤😍😍❤❤😍





Заповядай

# 362
  • Мнения: 207
Мими, страхотни бижута. И аз съм фен на needle tatting-a. Получават се страхотни неща.

Тукhttp://prikachi.com/images.php?images/359/9350359K.jpgи от мен едни (дано да се получи с линка че от телефона нещо не ми позволява да кача.)

# 363
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Хриси чудна мочила, със здраве да си я носи притежателката.
Всеки си има различен вкус. Едни са по по-изчистени, други по по-шаренко, трети по по-лъскаво.
Аз съм по по-дребните чантички, тип портмоне с дълги дръжки за през рамо. Моите си ги меря да влиза телефона ми, кутия цигари и ключове. И са доста, за всеки цвят тоалет. И често си правя нови, защото някое дете или баба ми приватизират някоя и все някой цвят не мога да си намеря. Пък и поръчки за подарък за РД за приятелките им в точен цвят и украса.

Нямам с какво да се похваля - няма кой да снима новите гривни и колиета. Започнала съм 2 рокли паралелно с шиене и плетене и съм на полите, а на част от гривните и колиетата още не съм купила закопчалки... Имах ама някоя госпожица ми ги е скрила някъде и не си признава, пък може и аз да съм го посяла някъде.

А какви гривни видях, в любимия ми стил с възли... опитах се да си направя такива, но не прецених дължината на конците и стана много къса.

# 364
  • Мнения: 6 948
Срам не срам-аз плета един заек Joy
Тези бижута са уникални, никога не бях чувала за тази техника.

# 365
  • София
  • Мнения: 17 592
Благодаря!

Мимито, дръжките са плетени с възли.  Идеална техника за плътни, дълги и тесни изделия като гривни, колани и дръжки на чанти. Мнооого пипкаво, но здраво и плътно, а фигурите са много детайлни.

Скрит текст:
Много ми харесаха обеците ти. Фриволите ми е любима техника за бижута. Ще поровя в архивите да видя мога ли да покажа нещо.












Сбъдваща мечти, много са стилни бижутата ти фриволите ! Много ми харесаха.
За дръжките, предполагам, си засякла на каква дължина, колко метра конци ти отиват?
Аз толкова дълги неща не съм плела до сега. Но за една гривна долу -горе 35 метра конец ми отива. Много зависи от модела все пак.

12 метра ми бяха дълги всеки от конците за дръжките на мочилите. Колкото повече на брой конци, толкова по-широка лента се изплита. С 24 конеца бяха моите дръжки. Изрових снимка от процеса на плетене, може да е интересно за някой.


Гледам на снимката има един, дето гледа с голям интерес... как им устоява котака?

# 366
  • София
  • Мнения: 17 592
Скрит текст:
Благодаря!

Мимито, дръжките са плетени с възли.  Идеална техника за плътни, дълги и тесни изделия като гривни, колани и дръжки на чанти. Мнооого пипкаво, но здраво и плътно, а фигурите са много детайлни.

Скрит текст:
Много ми харесаха обеците ти. Фриволите ми е любима техника за бижута. Ще поровя в архивите да видя мога ли да покажа нещо.












Сбъдваща мечти, много са стилни бижутата ти фриволите ! Много ми харесаха.
За дръжките, предполагам, си засякла на каква дължина, колко метра конци ти отиват?
Аз толкова дълги неща не съм плела до сега. Но за една гривна долу -горе 35 метра конец ми отива. Много зависи от модела все пак.
12 метра ми бяха дълги всеки от конците за дръжките на мочилите. Колкото повече на брой конци, толкова по-широка лента се изплита. С 24 конеца бяха моите дръжки. Изрових снимка от процеса на плетене, може да е интересно за някой.

А на мене ми е много интересно! Да, очаквах, че доста конци са глътнали дръжките. Колко дълги станаха? То има и друга зависимост - колкото по-широка е плетката, толкова по-дълъг конец от всеки цвят, но не съм забелязала съотношение. Аз си плета само гривни и обеци от полиестерен шнур, а в тях отиват много по-малко конци. Но си изплетох цяла торбичка, подарявах доста и вече спрях, че много ми станаха.
Шарките ти ли ги измисли или ги гледа от някъде? Харесват ми и двете - цветната и тази в бяло и черно! Помниш ли схемата на подреждане на конците и посоките на плетене? Шарките само от подреждане на конците ли се получиха или си сменяла и посоката на плетене?

Наистина всичко, което си пипнала, е много красиво!!! Желая ти успех на базара!

П.С. Да взема и аз да се похваля с такава плетка. Simple Smile




[/quote]


Това е страшно красиво, как се прави?

# 367
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Привет, пак аз Simple Smile Да ви покажа едно одеяло. Плетох го с много желание, за бебето на приятелка в Южна Корея. Вече е при нея, и бебо е щастливо завит.





# 368
  • в здрача
  • Мнения: 2 208

Това е страшно красиво, как се прави?

Ето - аз го пробвах от тук:



Ама като пише 150 см точно 150 см ги отрежи. И като си търсиш конец за макраме за тази гривна вземи от най-тънкия /не че не става и с памучните конци за една кука, но е доста по-трудно за връзване/ и потърси мъниста, които да влизат лесно в избрания конец.

Mimito чудесно одеалце. Много ми хареса преливането на цветовете.

KatyABV как закрепваш тези закопчалки?  За тази на  червената гривна питам.

# 369
  • Мнения: X
Mimito, много ми харесаха бабините квадрати в твоята интерпретация.  Може ли са кажеш колко прежда глътна одеалцето?

# 370
  • Мнения: 6 910

П.С. Да взема и аз да се похваля с такава плетка. Simple Smile
Скрит текст:



Това е страшно красиво, как се прави?


Tsv, голям си бързак. Аз докато го видя и ти вече си дала отговор. Simple Smile

katiABV, благодаря! От това клипче съм гледала. У нас няма голям избор на конци, някои са с дефекти. С памучни се плете доста по-лесно.
По принцип на мене ми е по-лесно и забавно да плета възли, отколкото да се уча на 1 кука.

На тази снимка съм сложила и гривничката, която си изплетох към блузата.

Скрит текст:

Tsv, сега видях какво си писала по-рано.
Цитат
А какви гривни видях, в любимия ми стил с възли... опитах се да си направя такива, но не прецених дължината на конците и стана много къса.
Ако са с тези възли, разплети малко от фигурите и направи удължаване, което не хаби много конец. Предполагам, че ще стане.

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 13:45 от Diorela

# 371
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Беше ми останала малко прежда от мартениците, мъжките гривни и реших да опитам по клипчето точно този тип, но ми свършиха конците още след втория елемент, пък и понеже бяха средната дебелина за накараме станаха самите елементи по-обемни от желаното и ги развързах, много по-бавно отколкото ги връзвах и направих обикновени мартеници. Но не съм се отказала от такъв тип гривна... някой слънчев ден.

# 372
  • Мнения: 6 910
Беше ми останала малко прежда от мартениците, мъжките гривни и реших да опитам по клипчето точно този тип, но ми свършиха конците още след втория елемент, пък и понеже бяха средната дебелина за накараме станаха самите елементи по-обемни от желаното и ги развързах, много по-бавно отколкото ги връзвах и направих обикновени мартеници. Но не съм се отказала от такъв тип гривна... някой слънчев ден.

И Сбъдваща мечти го е казала, много пипкава работа е плетенето на възли. Стават наистина красиви неща, но си иска опит и е бавно, а разплитането наистина е трудно, ако се наложи. Като гледаш клипа, ти се струва лесно, но ако не го владееш това плетене, лесно се греши. Както моето плетене на 2 куки, но там поне лесно се разплита.

Май ти бях казала, аз си изплетох една торбичка с гривни миналата година, подарявах, накрая ми писна да ги нося и спрях. Имам един елипсовиден камък, приготвен за такава гривна, специално го давах да му направят улей и само за него бих си изплела, но трябва да търся бежов и кафяв конец.
Аз затова почнах да се уча да си плета блузи и пуловери, че поне е по-смислен труд, поне за мен е така.
Сега съм на тема хартиени цветя, зарязах плетенето, ама то при мене какви ли не хобита не са, какво ли не опитах да правя и някои неща бързо ми писват. Simple Smile

# 373
  • София
  • Мнения: 17 592

Това е страшно красиво, как се прави?

Ето - аз го пробвах от тук:



Ама като пише 150 см точно 150 см ги отрежи. И като си търсиш конец за макраме за тази гривна вземи от най-тънкия /не че не става и с памучните конци за една кука, но е доста по-трудно за връзване/ и потърси мъниста, които да влизат лесно в избрания конец.

Mimito чудесно одеалце. Много ми хареса преливането на цветовете.

KatyABV как закрепваш тези закопчалки?  За тази на  червената гривна питам.


Подозирам, че съм цитирала нещо. Аз закопчалки най-вече на телени неща слагам... -


ПС
Ако става дума за гривните (такива никога не съм плела, даже питах как стават), доколкото виждам закопчалките май са с "щипки". А има и плоски, които се лепят само, ама аз лично предпочитам тези с щипките, по-сигурни ми идат.
Но такива точно гривни, пак да кажа, не съм правила, на кумихимо съм слагала закопчалки. И на фриволите с тел - ама там е лесно, просто се промушва телчицата...

# 374
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Mimito, много ми харесаха бабините квадрати в твоята интерпретация.  Може ли са кажеш колко прежда глътна одеалцето?

Одеалцето глътна бая прежда - 500 гр. Но избора ми не беше добър. Избрах бамбукова, щото била естествена, ама конеца не беше усукан добре. Разслояваше се при плетене, закачаше. Много се изнервих.И като добавим че си мъкнах прежда в куфара от България....Повече тази грешка няма да я направя. Да тук преждата е по-скъпа, но има причина за това.  Одеалото само квадрати е с размер метър на метър, канта вече не го мерих. Целата ми беше да не е баш бебешко одеало, а да става и за малко след новородено.
Реденето на квадратите е дело на дъщеря ми. Пожела и тя да участва в тази инициатива. Плетох го дълго, около 9 месеца. Но с паузи, че ми писваше от смотаната прежда.
В момента плета шал за щерката, да видим кога ще стане готов. Почти съм на финала но стана огромен. И съвсем открвено мога да кажа - половин одеало е, но мноооого по бързо го изплетох, заради преждата.
И някъде във времето там трябва и на щерката да оплета одеало. Врънка ме поне от година, за одеало, плетено, ей така да си полягвала и да чете книга или да гледа телевизия.

Общи условия

Активация на акаунт