Магията на изтока - тема 51

  • 40 119
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 36 470
Да, но има и изключения - когато мъжът не е нищо особено, а жената е запазена и няма нищо против да го дундурка. Тогава разликата във възрастта е по-скоро в негова полза (защото такава жена сигурно не би му обърнала внимание, ако бяха на едни години). Пример: наскоро четох, че Гала си е взела млад мъж и че й е ководещ (не гледам основните канали, само някое и друго предаване вечер) - потърсих инфо в нета и като го видях се зачудих, това ли е младежът хаха... Че и "война" е водила за него...

# 31
  • Мнения: 9 192

Щото им се е прияло агнешко Smiling Imp

Ама щом мърлата може да спечели принца, защо да не може каката също да го спечели???Последната поне ще сготви  - кимчи,рамен,мусака,някоя баница ще завърти,десертче...пералня ще пусне,ако се наложи за домашното (от университета) ще помогне.Освен това е корейка и ще има поне магазин в Мола,печеливша сладкарница,саит за био козметика  и ето ти финансова независимост -  няма да му плаче,че една бутилка Соджу няма как да си купи.
Пък и в двата случая ще е умряла целувката,ама друго си е тава мусака на масата.
В заключение - любовта е сляпа без раса,пол,възраст,религиозни убеждения...Като си се обичат да се взимат...

# 32
  • Мнения: 6 756
Обичам агнешко, както и ярешко Stuck Out Tongue Winking Eye, ама предпочитам да не си връзвам здрав пръст и да си развалям рахата Joy. За това им се радвам на младоците само от екрана Sweat Smile.


Разлика от 5-6-7 години и в двете посоки ми е приемлива. А и като прехвърлиш 40-те подобна разлика се размива и не личи чак толкова. Както казах, това ми е мнението от лични наблюдения. Но в случая говоря за равнопоставени двойки. Такива, които са намерили баланса помежду си, а не такива каквито споменавате - момченце за отглеждане или пък кукла-трофей.

# 33
  • Мнения: 6 756
Едно фенмейд видео от първия ОСТ на While You Were SleepingEddy Kim - When Night Falls

Включени са кадри от първите два епизода, така че ако не искате да се спойлвате по-добре го пропуснете.

 alert

# 34
  • София
  • Мнения: 15 458
Аз ги изгледах, та ще погледна.

# 35
  • MJF
  • Мнения: 8 586
 Blush малко спам но Tuon и дането са тук а аз с тях коментирах съответното издание на евровизиония конкурс-песента е във фонотеката ми а преди седмица в Бергамо Сьондре ме  newsm78 с песента но там нямах препратка за бърза справка и не се сетих но днес в Оберстдорф го разгадах  Mr. Green Sondre ODDVOLL BOE -  Silent Storm by Carl Espen

# 36
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 540
Нищо не съм гледала последните дни. Голяма суша при мен, докато не започне новия сезон при японците.
Нямам и желание за гледане на по-стари заглавия.
И Мин Ки се завръща на малък екран на 9 октомври. Ще го погледна. От камео-то му в Бандата не е участвал в сериал.


# 37
  • Мнения: 9 192
Обожавам я Heart
2014 беше силна година за Евровизия и имам много песни във фонотеката.

Дане,Дане,Дане......

Lee Byung Hun с нов филм от 3 октомври - The Fortress
Явно ще е по правилата на историческите филми - трейлър

Петъчно
Скрит текст:

# 38
  • MJF
  • Мнения: 8 586
Аз спортувам и чинно си чакам Кахоко 10 да стане готово. Този път успешно се удържам за да гледам 9-10 анблок  Simple Smile.

Tuon, то голямо чудене и напъване  Crossing Arms падна преди седмица с туй изпълнение ама като не се сещах коя е а пък бях сигурна че е от фонотеката, направо .... Laughing

Днес нейсе и  Nature Sun With Face при мен, че поглеждах предишните дни първата страница.

# 39
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 540
Още два дни, Шош. Преводачката обеща в понеделник епизод 10 да е готов.

# 40
  • Мнения: 6 756
Значи, в понеделник минавам на японска вълна. Складирала съм си три заглавия и ги захващам. Така или иначе корейците забавят започването на някои нови сериали заради стачките в телевизиите и там ще има по-малко за гледане.

# 41
  • София
  • Мнения: 15 458
Догледах Престъпни намерения, тези направо се изгавриха със зрителите си.През цялото време, разни психопати разиграваха куп профайлъри  и все бяха на крачка пред тях.А главния психопат си правеше каквото иска, защото го оставиха да си прави каквото иска.

# 42
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 540
Корейците от днес са в дълга почивка - чак до 10 октомври.
На 1 октомври е Ден на корейската армия, от 3-ти започва Чосока и така 4 дни, а на 9 октомври празнуват националния ден на Хангъла.
Шоубизнесът им и той замря, групите ги разпуснаха за почивка - кой от където е, при роднините до девето коляно. Да почерпят айдълите с паричките, които са заработили през сезона и да зарадват алчните си роднини.
Ще изпържат и изядат огромни количества храна.
Когато чуя някой да казва, че в България се яде много пържено се подсмихвам, само да знаеха колко пържено ядат корейците всъщност. Каквото и да е пържено става за Чосока, важното е да се яде.
И няма ли вестниците по земята, насред стаята и да се пържи на тях... просто не е истински корейски Чосок. Натюрел. Примитивни са. Колкото и да са напреднали в технологиите - толкова са зле в много други неща...


# 43
  • Мнения: 9 192
Мама беше у нас  ....Прибира се жената от магазина с пълна торба и виновно  коментира,че с кокосово масло,яйчен прах и брашно от лимец няма как да станат мекички....еми...съгласих се.На мамен туризъм го карахме. Relaxed Relaxed Relaxed

Какво каза,че има в смутито? Банан и домат?Домат?

Корейците май нямат фурни?Въобще незнам дали средният кореец (и от други части на Азия) използва фурна. Оскъпяваше се квартирата ни ако има фурна в кухнята и се водеше "американско обзавеждане".

Тайна,ако искаш кримка (на филм) мога да подскажа едни датски.Много добри.

# 44
  • Мнения: 6 756
И на мен ми е правило впечатление, че не ползват много фурни. Все на котлони готвят. Или варят, или пържат.

Скрит текст:
Винаги ми е било странно като кажат, че нашата кухня не била здравословна. Ами не съм на това мнение. Ядем много зеленчуци. Честно казано такова изобилие и разнообразие от пресни салати не съм срещала на много места. Месото обикновено е печено, задушено или варено и много рядко пържено. Разни тежки майонезени, яйчени и тем подобни сосове също не са характерни. Та, не виждам кое му е толкова вредното на класическата домашна българска кухня.
Сега, че някой е решил, че месо и картофи или месо и ориз не било здравословно, както и че сиренето било солено, млякото не било полезно и разни подобни... ами негов си проблем. То, преди години ни убеждаваха колко е полезен маргарина и вредно маслото, ама сега май обърнаха плочата. Не робувам на разни моди и стига да няма някакъв здравосовен проблем, който да изключва определени храни, смятам че човек трябва да хапва от всичко без да прекалява.

Общи условия

Активация на акаунт