Магията на изтока - тема 51

  • 40 120
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 15 458
Tuon, не бих отказала, но дано да го има някъде на разбираем от мен език, руски или български. Embarassed

А за престъпните намерения, психопат, който трябваше да го гръмнат още в първа серия, го оставиха да избива сума ти народ, до последна серия и пак го гръмнаха.И като знаят от къде му е травмата, защо чак в последната серия се сетиха да го търсят там?

# 46
  • Мнения: 36 478
Тази от видеото все едно е на пикник в хола Joy Няма лошо - така нямат нужда от маси и легла (забелязах, че в много сериали мятат дюшеците на пода и това е). Поне имат гардероби, тук-там и други мебели, за разлика от японците, по-изисканите от които си падат по празните жилища )))

Гледала съм серии за Корея в Търсене на дом по света - в една от тях, брокерката (корейка) каза на търсещите дом американци, че изобщо никой от местните не ползва фурна, затова и в квартирите няма. Интересно, като ядат все пържено, защо масово са слабички?..

Тези дни доглеждам за маскирания крал. И на мен ми стана мъчно за Сон, но е много грозно това, че се опита да се ожени насила за жена, която не го иска. "Не" значи "не", в крайна сметка...
Имам и няколко записани сериала (т.е. начални серии); чудя се какво ми се гледа..Изгледах една анимация със зомбита (или нещо като зомбита) - хареса ми, ама само защото харесвам тази манга и знам историята, иначе качеството не е най-добро:

# 47
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 541
Tuon, да, домат, хаха. Абе, не ми говори - банан и домат, само като им чуя имената в едно изречение и ми призлява, а корейците и сок правят от тях.
2в1, напълно си права. Като се сетя колко мазни са турската, руската кухня, еле и френската...
От всеки сам си зависи с какво ще прекалява или не.

Относно фурните... Корейците, да, почти не можеш да видиш фурна в нечий дом, може би само в по-богатите домове. Правило ми е впечатление, когато е богаташка къщата (в сериалите им съм заглеждала), то тогава имат фурна, иначе обикновения кореец си кара само на котлони.
При японците е по-различно. И те нямат масово фурни, но пекат доста неща - например, във всяка японска кухня задължително има грил за риба, а отделно и малка пекарна, защото обичат препечен хляб за закуска, правят и сладкиши, хлебчета и пр.. Апропо, от всички азиатци, японците ядат най-много хляб и хлебни изделия.
Ако забележите в японските сериалите най-редовно можете да видите подобна картина - грил за риба, който се намира под котлона, а отстрани малка фурнa-тостер.

Ето японска печка с грил. Пекат риба, зеленчуци, препичат хляб и пр.

# 48
  • Мнения: 9 192
Тайна,има ги на бг.Аз от Замунда съм ги теглила.
The Keeper of Lost Causes; Fasandreberne;A Conspiracy of Faith
Така са по ред на излизане,но са различни случаи,само полицаите,които ги разследват са си едни и същи.
Гледах един новозеландски,но за него незнам какви букви има,който също ми харесваше - The Brokenwood Mysteries.

Петя,предполагам генотип,но и там има проблеми с наднорменото тегло.

Рос,домат,домат,ама в един момен като загледах какъв разхвърлян фон има зад нея,доматчето е най-малкия и проблем.
Да питам кога ми почва нещото със Сакурай Шо?

Scream  Не ми се мисли ако минат изцяло на дигитални вестници какво ще си постилат преди да започнат да готвят???Сигурно ще има реклами за хартия по време на готвене,ако са достатъчно далновидни ще ги печатат с текущите драми.Гледаш Мими,готвиш на образа на Мими.

# 49
  • София
  • Мнения: 15 458
Благодаря , Туон, сега ще ги потърся.

# 50
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 541
Сенсей стартира на 14 октомври, събота. Още обаче не са изкарали постер на дорамата. Всички останали сериали пуснаха, но те се бавят, явно тези дни ще го направят. Веднага ще го пусна, когато се появи.
Сега сенсей ще е в ролята на кочо сенсей, т.е директор.
Издига се, няма спор. Тръгна от сенсей, след това кочо сенсей, а един ден и министър на образованието, хаха.

# 51
  • MJF
  • Мнения: 8 587
Прочетох ви и ..... не огладнях.  bowuu заклет радетел на нашенската кухня- по -точно по нашите ширини. Не ща да ям от паничката на далеееечни братчеди  каквито сме си всички по таз планета Wink Laughing

Поздрав с Tae Ok RYOM - Ju Sik KIM сега в борба за олимпийска квота в Оберстдорф.

# 52
  • Мнения: 9 192
Издига се, няма спор. Тръгна от сенсей, след това кочо сенсей, а един ден и министър на образованието, хаха.
и накрая Министър председател.


Тайна,да драснеш дали са ти харесали или не.

# 53
  • София
  • Мнения: 562
И аз да се запиша в новата тема, благодаря 2в1, прекрасна е! Отиде си лятото, дойде есента, влажна и студена.Hug Hug Hug
Трябваше ми цял час, за да изчета прочетеното, много нова информация newsm78

Аз в момента гледам  Rebel: Thief Who Stole the People - харесва ми историята, а и каста си заслужава.

И аз си набелязах няколко заглавия от японските и корейските ви предложения. И добре, че ще празнуват до 10 октомври, че да мога да наваксам с новите заглавия.

# 54
  • Мнения: 6 758
И аз догледах сега последните две серии на Престъпни умове. Все едно бяха някакъв отделен филм. Не знам дали не са искали да го завършат с това, с което почнаха, но нещо не им се получи. Нямаше го развитието към кулминацията с този психар. Появи се в началото, после го споменаваха от време на време в епизодите и накрая отделиха цял епизод да ни занимават с болния му мозък. Човек очаква да има някакво наслагване, градация, а не просто да ти тропнат на финал някакво възмездие, което в случая дори го нямаше. Поне за играта нямам забележки. Добре се справиха всички, а и като цяло действието вървеше стегнато без излишни локуми.

# 55
  • София
  • Мнения: 15 458
Чувстваш се излъгана, нали?Едно такова недовършено.

# 56
  • Мнения: 6 758
По-скоро разочароващо. Но не ни е за сефте, свикнали сме.

# 57
  • MJF
  • Мнения: 8 587
Я да ви тонизирам съботно с Julian Yee Zhi-Jie  FS Nebelhorn Trophy 2017 .
Малко повече за този фигурист от Малайзия на който вчера много фенове на фиг. пърз. стискаха палци да спечели олимпийска квота и успя  Hands Thumbsup.

# 58
  • Мнения: 6 758
Добра музика е избрало момчето за съчетанието си.

Сутрешен музикален поздрав с другата половинка на TVXQ - MAX - In A Different Life.

# 59
  • София
  • Мнения: 15 458
Тайна,да драснеш дали са ти харесали или не.
Tuon, търсих някъде онлайн, ама не намерих.Аз нали нямам място за сваляне, затова гледам онлайн.

Общи условия

Активация на акаунт