Хранят ли се нормално децата ви? Хранене в училище

  • 11 212
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 520
Първо не гледай от колко стартират нейните връстници, защото и моето дете наистина беше 27 кг., но с 10 см по-високо.
Пропорциите са съвсем нормални, няма от какво да се тревожиш, всяко дете е индивидуално.

По темата - в 1 клас беше на занималня и обядваше в стола. Много харесваше храната, но тя си обича готвено.
След това носеше за закуска, защото не можеше да закусва толкова рано, а това, което раздаваха не беше по вкуса й, но вече не беше на занималня и си обядваше вкъщи.

savina_33 е дала линк към темата с идеи.

Успех!

# 31
  • Мнения: 21 275
Предполагам е тази темата :
http://old.bg-mamma.com/?topic=970242;topicrefid=19

# 32
  • София
  • Мнения: 5 956
Радвайте се че децата ви не са дебели, за какво ви е да са дебели? Ако са жизнени и с добри показатели. По - добре така. Има пък деца с  наднормено тегло от сега, да видите техните майки как се вайкат.
Моята ( и тя слаба, ама не прекалено 128/24кг ) ходи на частна занималня и там има някакъв кетъринг за обяд. Казва че е вкусно. Тя от малка яде домашно готвено, и явно й пасва.
Стола в училище засега сме го отказали, самата госпожа каза че готвят "здравословно" , разбирайте безсолно и т.н. Не знам дали ще се оправи с табла и опашка за храна....
Каквото й сложа сутрин, го връща, черен хляб намазан с нещо + краставица ( тя не яде доста неща като сирене и кашкавали и т.н.) та незнам какво да й сложа???? Мен ме притесняват месата в сандвичите. Ами не ми е комфортно да сложа месо/салам в сандвича и да ме е страх че ще го яде чак следобяд, че той няма да е Ok. Пък и сухите салами да речем не са добра идея, всеки де.  Чудя се !
Отделно няма предни зъби и изобщо твърди неща не мога да сложа.
Абе подозирам , че хапва нещо от закуската която там им дават + някое дете я черпи с някой купешки боклук (гледам децата носят цели опаковки вафли) . Пари казаха да не им се дават в 1ви клас.
Сутрин, промених стратегията, вече правя чай + нещо филийка и това ще е закуската занапред явно, Сложно е и при нас.

# 33
  • Мнения: 9 052
Пробвали ли сте да дадете филийката да си я яде по пътя за у/щето ... защото моите например не могат сутрин да седнат мирно за кратка закуска ... но излизайки през вратата забелязват храната и започват да дъвчат.

Пробвали ли сте да давате неща, които няма нужда да се мажат и не стават неприятни като постоят?

Сирене, крема сирене например повяхва дори на сандвич ...
Маслото не повяхва ...


# 34
  • варна
  • Мнения: 564
Моите деца са 6 и 8 кл.И двамата са много злояди.Каката ми е под нормата-една такава нежна,мъничка,но пък не боледува.Слагам всяка сутрин в кутия сандвич-с масло и сирене,с кашкавал,с лютеница.Понякога мъфин или кекс.Почти винаги някакъв плод-сега грозде слагам в пликче.Слагам туикс или шоколад,ако случайно им се прияде сладко.Те не обичат много такива сладости,за разлика от мен.Давам винаги парички,но те не ги харчат.

# 35
  • Мнения: 46 520
Радвайте се че децата ви не са дебели, за какво ви е да са дебели?
Никой не е казал, че иска дебели деца.
Иначе нито поднормено, нито наднорменото тегло е добре.

# 36
  • Мнения: 5 178
Aх моята "любима" мъка ..За протокола - активноспортуващ 5-токласник, 148 см, 31кг ..
Може да стои гладен с дни, но не близва нещо, което не му харесва на външен вид .. Така отпадат всички манджи в кутии, които могат да изцапат капака на кутията .. Поради тази причина не ядеше и на кетъринга в училище..

В крайна сметка се примирих, че в училище ще яде само плодове, сурови заленчуци, хляб и месо, което харесва студено..
За днес е с "хамбургер" - питка със сусам и вътре домашно кюфте, отделно краставица и морков на пръчици ..Ако сложа зеленчуците  в хляба и го намокрят - няма да яде изобщо ..
Има грозде и овесени бисквити за следобедна закуска .
Молила съм го да му слагам малко кисело мляко, не иска-  страх го е да не се спука и да изцапа учебниците. Но пък ядеше млякото, което им даваха миналата година по програма.

# 37
  • Мнения: X
Молила съм го да му слагам малко кисело мляко, не иска-  страх го е да не се спука и да изцапа учебниците. Но пък ядеше млякото, което им даваха миналата година по програма.
Киселото мляко на дъщеря ми слагам в ето такава бутилка: http://www.jdesign-bg.com/img/PGALERIA_BIG/watm_BIG_novina_141026677314450.jpg Тя е от дебело стъкло, но за всеки случай, аз я "обличам" в плетено вълнено цилиндърче.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз айран им сипвам в стъклените шишенца от малките сокчета. 330 мл им е тамън.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз пък да ви споделя тогава за моя син, за да видите че и другата страна не е много весело.
 Закуска в къщи в 6,30ч.,сандвич с нещо дребно сладко и плод за училище, 2 лв. с които обикновено се взема парче пицаи сок, безплатните закуски (до миналата година) и се прибира в 13ч. и от вратата "какво ще ям" Flushed

# 40
  • Мнения: X
Твоят син влиза в пубертета, а тогава буквално горят храната. Аз съм разказвала как в 9 клас Говендър Мой се прибра по-рано от училище, че бяха отсъствали преподаватели, нагъна 12 (!) пълнени чушки и след това попита какво има за вечеря. А Говендърът е 190см и движи килограмите между 80 и 85 до ден днешен. И все така нагъва.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Твоят син влиза в пубертета, а тогава буквално горят храната. Аз съм разказвала как в 9 клас Говендър Мой се прибра по-рано от училище, че бяха отсъствали преподаватели, нагъна 12 (!) пълнени чушки и след това попита какво има за вечеря. А Говендърът е 190см и движи килограмите между 80 и 85 до ден днешен. И все така нагъва.

Хихи 12 чушки. Във войнишки казан ли готвиш у вас Joy

# 42
  • Мнения: 9 052
да ... и мой 12 годишен синковец , който преди годинки едвам прилъгвах да хапне малко геврек и малко морков ... сега се храни сякаш на света са само той и паницата,  с такова внимание  ...

# 43
  • Мнения: X
Хихи 12 чушки. Във войнишки казан ли готвиш у вас Joy
Сериозно обмислях да си взема такъв, ама Говендърът одъртя и вече 4 години живее отделно. Но, като дойде у нас на аудиенция, готвя в количества като за казармата. Добре, че малката кифла се кифлее старателно, та внимава какво и колко яде.

# 44
  • София
  • Мнения: 19 249
Радвайте се че децата ви не са дебели, за какво ви е да са дебели?
Това го слушам нонстоп, когато кажа, че искам синът ми да е 2-5 кг повече. Сякаш между дебел и клечка няма други възможности.

Общи условия

Активация на акаунт