Завършване на жилище

  • 81 722
  • 998
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: X
Според мен мивката е по-добре да е възможно най-надясно, за да може да застане човек пред нея спокойно и да не се блъска във фурната. На снимката не става ясно. Виждам, че за мивката има 1,10 м. но тя зависи и от изводите за водата и канала отдолу в шкафа. Също така, ако мивката не е точно над изводите - меките връзки, които вървят със смесителя , ще са къси - при нас така беше, само 10 см по-надясно мивката и меките връзки ги удължихме.
Само горни шкафове има (почти) - ако човек не е висок, ще си ходи със столчето Simple Smile

# 826
  • София
  • Мнения: 3 163
Вашето разположение е много сходно с нашето, но ние ще имаме малко П - там ще е основната работна площ. Но фурната е в колона и няма пералня, отдолу ще са шкафове. За мен долните шкафове са много важни, затова държах на П-то. Ето нашия проект, ако може да послужи за някаква идея.

# 827
  • София
  • Мнения: 1 742
Остави си място за по висок хладилник.

# 828
  • Мнения: X
Вашето разположение е много сходно с нашето, но ние ще имаме малко П - там ще е основната работна площ. Но фурната е в колона и няма пералня, отдолу ще са шкафове. За мен долните шкафове са много важни, затова държах на П-то. Ето нашия проект, ако може да послужи за някаква идея.


Това е много добра идея, може да го изплагиатсвам. Просто под котлоните ще бухна пералня и готово.

Можеш ли да ми дадеш дължините в двете посоки на Г-то?

# 829
  • София
  • Мнения: 3 163
За да не става чаршаф няма да цитирам, дължината на късата част от стената е 120, ширина - 45-50. Страната с мивката е 180 /60 мивка, 60 миялна и 60 глухата част, която ще се отваря от външната страна и е стандартен шкаф, без "мъртва" зона. Дългата страна още не мога да кажа точно, имам само визуализацията. Тя може да варира и не сме я уточниливсе още с дизайнера.

# 830
  • Мнения: X
За да не става чаршаф няма да цитирам, дължината на късата част от стената е 120, ширина - 45-50. Страната с мивката е 180 /60 мивка, 60 миялна и 60 глухата част, която ще се отваря от външната страна и е стандартен шкаф, без "мъртва" зона. Дългата страна още не мога да кажа точно, имам само визуализацията. Тя може да варира и не сме я уточниливсе още с дизайнера.


Перфектно ми идва на размерите, трябва да почерпя Grinning Направо ми реши проблема с кухнята

# 831
  • Мнения: 3 542
Вашето разположение е много сходно с нашето, но ние ще имаме малко П - там ще е основната работна площ. Но фурната е в колона и няма пералня, отдолу ще са шкафове. За мен долните шкафове са много важни, затова държах на П-то. Ето нашия проект, ако може да послужи за някаква идея.

Добре изглежда, кой ще ви я прави и цена ако може, на ЛС или тук Simple Smile

# 832
  • София
  • Мнения: 3 163
Нямаме фаворит за изпълнител все още. Най-вероятно ще е фирмата, в която работи нашият дизайнер, но  все още не сме си стиснали ръцете. Ще пиша когато е готова офертата.

# 833
  • Мнения: 1 050
А абсорбаторът къде ще е? Ако го изместиш наляво, ще се удължи малко пътя до вентилационния отвор

# 834
  • София
  • Мнения: 3 163
А абсорбаторът къде ще е? Ако го изместиш наляво, ще се удължи малко пътя до вентилационния отвор
Да, затова още умуване къде да е свободния плот - откъм мивката или до фурната. Аз клонят към първото сякаш, така и абсорбаторът ще е точно до комина и ще има плот за продукти от/за хладилника и фурната.

# 835
  • Мнения: X
Аз като гледам май ще го променя малко за мене. Микровълновата ще я изтегля нагоре, а фурната надолу за да отворя още плот там. Долните шкафове почти ще ми изчезнат но все нещо трябва да се жертва.

Иначе защо ми се струва че тавана е много нисъл тук? Моята кухня мисля на горе да я кача до тавана с бленда, но тогава май трябва да има 3 такива реда с блум вртички

# 836
  • София
  • Мнения: 3 163
Горния ред ще е изцяло с Авентос HF мисля че се водят, затова не са съвсем до тавана. Там ще има бленда 10 см

# 837
  • Мнения: X
а колко струва Авентос HF за едната вратичка? аз намерих 118лв, това вярно ли е?

# 838
  • Мнения: X
А защо не използвате блум механизми? По-здрави са от тези, освен и цената

# 839
  • София
  • Мнения: 8 283
Нелка, това помещение само кухня ли е?

Общи условия

Активация на акаунт