Завършване на жилище

  • 81 724
  • 998
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 15 619
Така е, модата при окачените тавани минава. Както и безброй лунички от които половината умрели, пак става демоде.

Ама стига с тази мода вече? Моментната мода в интериорния дизайн е отвратителна по моя вкус. Пет пари не давам за модата. Окачените тавани със скрито осветление ми харесват адски много и не ме интересува дали са модерни.
Така е. Модата минава. За ония, които следят кой накъде е решил да духа модното течение.

Пък що се отнася до дома и обстановката там, на мнение съм, че се определя от вкусовете на стопаните му - да им носи на тях усещане за уют, хармония..., Хем ги зарежда, хем ги отразява. Не споделям мнения като " това не е красиво, онова не е модно". Всичко е въпрос на гледна точка.

# 511
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Така е, модата при окачените тавани минава. Както и безброй лунички от които половината умрели, пак става демоде.

Ама стига с тази мода вече? Моментната мода в интериорния дизайн е отвратителна по моя вкус. Пет пари не давам за модата. Окачените тавани със скрито осветление ми харесват адски много и не ме интересува дали са модерни.

А би трябвало да те интересува. Прекаленото персонализиране пречи на продажбата, в последствие.

# 512
  • Мнения: X
Така е, модата при окачените тавани минава. Както и безброй лунички от които половината умрели, пак става демоде.

Ама стига с тази мода вече? Моментната мода в интериорния дизайн е отвратителна по моя вкус. Пет пари не давам за модата. Окачените тавани със скрито осветление ми харесват адски много и не ме интересува дали са модерни.

А би трябвало да те интересува. Прекаленото персонализиране пречи на продажбата, в последствие.

Откровенно, не ме интересува Simple Smile

Единственото, което ще ме спре за окачен таван е недостатъчната височина. И някой професионалист ще трябва да даде оценка за това. Но на мен ми изглежда доволно височко.

# 513
  • Мнения: X
Сега се сетих какви абсурдни неща са модерни в момента - малки бели плочки на гърба на кухнята например. Нещо много противно за моя вкус Simple Smile Разбирам да си купиш обувки спрямо модата, ама да си правиш жилище спрямо нея ми е пълен абсурд.

# 514
  • София
  • Мнения: 755
През лятото обещах в темата за бюджет за довършване и обзавеждане да пусна какво направихме ние. Ето че най-после сколасах да го направя. Апартаментът е със застроени 58 кв. м.; чиста площ холокухня 24 кв. м., спалня - 13,5, антре – 3,5, баня – 3,6. Всичко е купувано през юли и август 2017. Майсторите влязоха на 12 юли, а наемателят – на 1 септември.

Довършвахме го с качествени материали, уреди и мебели - общо взето както бихме го направили за себе си. Изчислихме, че разликата между това и "отбиването на номера" е към 3-4000 лева. Разликата в наема е около 80 евро.

Предварителният бюджет беше 11 000 евро (10 000 + 10% допълнителни). Крайната сметка по таблицата е 11 500 евро (но около 350 лв спестихме от неща, които не сме купували) - така че обще взето влязохме в прогнозата.




Нямам разбивка на цената за майстори, тъй като така ни дадоха офертата, за всичко. Беше 6900 лева, но допълнително поискахме няколко дребни неща и в крайна сметка станаха 7020. Ето какво влиза в тях:

Преместване на контакти и изводи за осветление, нови изводи за осветление в спалнята, преместване на извод за водата в кухнята, кабели за допълнителни контакти, преместване на врата с 20 см, изправяне на 40 см стена, прокарване на тръби от бойлера до кухненската част, фина шпакловка, боядисване, поставяне на гранитогрес 10 кв. м., поставяне на гранитогрес и фаянс в банята, преместване на изводи за бойлер, преместване на водомер и спирателен кран, монтаж на санитария, душ кабина и аксесоари, изработка и монтаж на окачен таван в банята, монтаж на бойлер и 3 конвекторни радиатора, монтаж на ключове и контакти, монтаж на 2 плафона, 2 пендела и 2 вградени лампи, монтаж на 11 трегера на металните корнизи, поставяне на варовикови первази на прозорците, поставяне на гранитогрес на прагове към балкона в хола и спалнята.

Включени са и всички материали, необходими за фината шпакловка, за лепенето на гранитогреса и фаянса, фугирането, материалите за окачения таван, варовикови первази 6 м, лайстни и цял куп други дреболии, за които дори не подозирам.

Включен е превозът и качването (с асансьор) на гранитогреса и фаянса и санитарията за банята. Освен това главният майстор беше на място и се оправяше с останалите, които идваха да монтират нещо – за вратите, за ламинирания паркет и за прокарването и монтирането на СОТ.

Всички мебели от ПДЧ са по поръчка, с плоскости на Егер. Кухнята е с 2 мм кант, останалите мебели – с 1 мм. Цените им са с доставка и монтаж. Механизмите са на Блум.

Със зелено са отбелязани всички неща, които сме купили с някакво намаление. С червено – онези, които не сме купували, понеже сме имали в повече или непотребни; все пак съм сложила цена, за да се оформи бюджетът.

Стойността на допълнителните неща в обзавеждането, за които наемателят помоли (понеже е чужденец и не искаше да носи или да ги купува тук), е около 500 лв. – посуда за хранене готвене, прибори, ел. кана, ютия, дъска за гладене, прахосмукачка. Всъщност те бяха добавени вместо телевизор, който той каза, че не иска.

Още преди да започнем довършването, брокерката ни посъветва да сложим конвекторни радиатори, а не климатици, тъй като повечето чужденци не ги искат. Но и в двете помещения оставихме електрически контакти високо горе, за да може по-нататък да се монтират, ако се наложи. Изложението е югоизток и североизток.

Ако имате някакви въпроси, питайте. Simple Smile

Последна редакция: пн, 05 фев 2018, 00:15 от Beretsheri

# 515
  • София
  • Мнения: 4 192
Браво, поздравления, справили сте се страхотно!
На нас преди пет години сметката беше 15к лева, но всички мебели до един бяха от Виденов. Техниката от черния петък и с транспортни дефекти. Фаянсът и гранитогресът бяха по 10лв на ликвидация. Цялата баня на интеркерамик. Климатиците ги имахме на склад и не сме ги плащали. След първата наемателка (3 години) правихме ремонт на част от започналите се да се разпадат шкафове. Според мен ще изкарат 7-8 години и после пак евтинджос  Mr. Green
Скрит текст:



[/spoiler
утре и аз ще изтрия снимките, нарочно сложих некачествени.

# 516
  • София
  • Мнения: 755
Chiana, изглежда много добре.  smile3501

За мебелите изобщо нямахме колебания - тук, където живеем, вече 10 години не са мръднали. Когато са от 18 мм ПДЧ и с хубави кантове, дори при наематели ще издържат доста.  А разликата в цената с готовите тип "Виденов" (на които се добавя и транспорт и монтаж) беше най-много 25%.

# 517
  • Мнения: X
През лятото обещах в темата за бюджет за довършване и обзавеждане да пусна какво направихме ние. Ето че най-после сколасах да го направя. Апартаментът е със застроени 58 кв. м.; чиста площ холокухня 24 кв. м., спалня - 13,5, антре – 3,5, баня – 3,6. Всичко е купувано през юли и август 2017. Майсторите влязоха на 12 юли, а наемателят – на 1 септември.

Довършвахме го с качествени материали, уреди и мебели - общо взето както бихме го направили за себе си. Изчислихме, че разликата между това и "отбиването на номера" е към 3-4000 лева. Разликата в наема е около 80 евро.

Предварителният бюджет беше 11 000 евро (10 000 + 10% допълнителни). Крайната сметка по талбицата е 11 500 евро (но около 350 лв спестихме от неща, които не сме купували) - така че обще взето влязохме в прогнозата.




Нямам разбивка на цената за майстори, тъй като така ни дадоха офертата, за всичко. Беше 6900 лева, но допълнително поискахме няколко дребни неща и в крайна сметка станаха 7020. Ето какво влиза в тях:

Преместване на контакти и изводи за осветление, нови изводи за осветление в спалнята, преместване на извод за водата в кухнята, кабели за допълнителни контакти, преместване на врата с 20 см, изправяне на 40 см стена, прокарване на тръби от бойлера до кухненската част, фина шпакловка, боядисване, поставяне на гранитогрес 10 кв. м., поставяне на гранитогрес и фаянс в банята, преместване на изводи за бойлер, преместване на водомер и спирателен кран, монтаж на санитария, душ кабина и аксесоари, изработка и монтаж на окачен таван в банята, монтаж на бойлер и 2 конвекторни радиатора, монтаж на ключове и контакти, монтаж на 2 плафона, 2 пендела и 2 вградени лампи, монтаж на 11 трегера на металните корнизи, поставяне на варовикови первази на прозорците, поставяне на гранитогрес на прагове към балкона в хола и спалнята.

Включени са и всички материали, необходими за фината шпакловка, за лепенето на гранитогреса и фаянса, фугирането, материалите за окачения таван, варовикови первази 6 м, лайстни и цял куп други дреболии, за които дори не подозирам.

Включен е превозът и качването (с асансьор) на гранитогреса и фаянса и санитарията за банята. Освен това главният майстор беше на място и се оправяше с останалите, които идваха да монтират нещо – за вратите, за ламинирания паркет и за прокарването и монтирането на СОТ.

Всички мебели от ПДЧ са по поръчка, с плоскости на Егер. Кухнята е с 2мм кант, останалите мебели – с 1 мм. Цените им са с доставка и монтаж. Механизмите са на Блум.

Със зелено са отбелязани всички неща, които сме купили с някакво намаление. С червено – онези, които не сме купували, понеже сме имали в повече или непотребни; все пак съм сложила цена, за да се оформи бюджетът.

Стойността на допълнителните неща в обзавеждането, за които наемателят помоли (понеже е чужденец и не искаше да носи или да ги купува тук), е около 500 лв. – посуда за хранене готвене, прибори, ел. кана, ютия, дъска за гладене, прахосмукачка. Всъщност те бяха добавени вместо телевизор, който той каза, че не иска.

Още преди да започнем довършването, брокерката ни посъветва да сложим конвекторни радиатори, а не климатици, тъй като повечето чужденци не ги искат. Но и в двете помещения оставихме електрически контакти високо горе, за да може по-нататък да се монтират, ако се наложи. Изложението е югоизток и североизток.

Ако имате някакви въпроси, питайте. Simple Smile

Перфектно, точно нещо такова ми трябва. Може ли да дадете връзка с майсторите ако сте доволни? Кой ви прави мебелите?

Последна редакция: пн, 05 фев 2018, 08:36 от Анонимен

# 518
  • Мнения: X
Споделете ако може и за окачения таван, който всички отричат. Захлупи ли ви се жилището и колко излезе? Че нещо не го намирам в таблицат...

# 519
  • София
  • Мнения: 755
За жалост, знам, че на майсторите им е запълнена програмата с една година напред. Но ще попитам.

Мебелистът също има доста поръчки, но предполагам, че няма да откаже нови клиенти. Ще ви пиша на лични, след като говоря с него.

Окаченият таван е само в банята - за да е по-красиво там и да се вгради ЛЕД лампата. Отнемат се не повече от 10 см. Цената му влиза в онези 7020 лв.
И аз не бих сложила другаде. Като правих проектите, мислих за вариант над кухнята и една линия от 30-тина сантиметра над спалнята, но нито имаше смисъл да се оскъпява, нито щеше да стане по-добре.

Последна редакция: пн, 05 фев 2018, 00:28 от Beretsheri

# 520
  • София
  • Мнения: 4 192
Chiana, изглежда много добре.  smile3501

За мебелите изобщо нямахме колебания - тук, където живеем, вече 10 години не са мръднали. Когато са от 18 мм ПДЧ и с хубави кантове, дори при наематели ще издържат доста.  А разликата в цената с готовите тип "Виденов" (на които се добавя и транспорт и монтаж) беше най-много 25%.
То само като погледнеш вашите шкафове на кухнята и на Виденов се вижда кое е по-здраво и кое е от час по трудово.
Шкафовете на тази модулна кухня излезнаха 420лв и 100 лв монтаж. Всички други оферти почваха от 1200лв нагоре за най-евтиното пдч...

# 521
  • Мнения: 4 750
Качвам част от проекта, грубата ми сметка до момента,аспиратора и мостри на тапетите.
Кухня и хол
Скрит текст:
    ]

тапети и аспиратор
Скрит текст:
 

Спалня
Скрит текст:

Сметка до сега-грубо
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 04 фев 2018, 15:44 от No_frame bitch

# 522
  • Мнения: 25 757
Така е, модата при окачените тавани минава. Както и безброй лунички от които половината умрели, пак става демоде.

Ама стига с тази мода вече? Моментната мода в интериорния дизайн е отвратителна по моя вкус. Пет пари не давам за модата. Окачените тавани със скрито осветление ми харесват адски много и не ме интересува дали са модерни.
Ясно, аз само казвам. Не са малко пари за нещо което след 5 години може да те дразни. Това не е фототапет с есенен пейзаж който да махнеш за 200лв, по сериозно решение си е. Ти си знаеш де, както ти харесва така ще си го направиш. Peace

# 523
  • Мнения: 3 071
Не знам какво имате предвид под "мода" в окачения таван, но ние направихме такъв окачен таван с изолация, без никакви чупки, извивки, арки и пр., както и без луни. Необходими ни бяха абсолютно равни тавани, защото имаме много мебели за вграждане до тавана /гардероб, ниша, мокро, кухня/.

# 524
  • Мнения: X
Внимавайте с окачени тавани, в една квартира на мъжа ми  преди години таванът падна, а сградата беше НС,  както и в една наша вила при по-силни ветрове. Нашият на вилата беше от тези с налепени стереопори като плочки и някакви мрежи отдолу. Чист късмет,че и двата пъти никой не е бил в стаите.
Сигурно сега ги правят по по-нова технология, но  имайте едно наум. А и ето защо не трябва да се пести от майстори и добри материали:)

Общи условия

Активация на акаунт