Завършване на жилище

  • 81 806
  • 998
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 4 192
500 лева само работа, без материали.  Предпочитам материалите ние да ги купуваме, отколкото майсторите. Защото например има флексово лепило боклук за 7 лв, има и нормално за 13лв  Wink
Изводите за сифони при Иван  и цялата ВиК с наклоните ще готово. Няма къртене, няма местене. Ще дойде да налепи 20м2 плочки за 3 дена и да ги фугира. На четрътия слага мивката и кенефа и 2 батерии  Peace
Ето ти и гугъл резултат - https://www.google.bg/search?q=%D1%84%D0%B0%D1%8F%D0%BD%D1%81%D0 … 7eEafY8Af52JWgBw- около 15 лева гравитират цените, за качеството не знам  Mr. Green

Последна редакция: сб, 03 фев 2018, 18:13 от chiana2003

# 496
  • Мнения: 1 354
Да предположим, че средноприличната на размери(нито голяма, нито малка) баня на Иван като труд е:
1000 лв.плочки и всичко
200 лв.таван и електро
Повече от това на баня без къртения и преправяния си е обирджийство!

Оттам нататък:
Настилки гранитогрес 25 лв.
Ламинат - смешна история, много фирми са включили в цените безплатно слагане.
Стени, обръщания и пр - макс 3000 лв., като това ми се струва доста, но има такива цени.

За мебелите - по принцип човек по-хубаво ще си сглоби, отколкото масово фирмите, но дори да не се пести нещо - стотина лева на стая, кухня - 500 лв.

# 497
  • Мнения: X
За мебелите съм говорил с един човек, има добри отзиви за него, харесаха ми мострите и цените му.

Но първо е другото. Още е рано, ама искам да си направя в главата някаква генерална схема включваща $$$

# 498
  • Мнения: 4 275
Добре де, 1200 лв също е добра цена, ама дайте ги тези проверени майстори, които взимат такива пари. Ето, аз мога да препоръчам майстор, който ще вземе 1700 лв за всичко от-до и който работи добре. Та, дайте координати и на тези вашите майстори, ама не някакви непроверени от интернет Simple Smile Живот и здраве, след около две години евентуално пак ще правя ремонт, та събирам оферти от сега Wink

Ето какво е положението при нас към момента, оцветените в зелено са купени/готови/платени неща: https://postimg.org/image/p3qupoyvx/

Иначе и при мен баните са нови, т.е не се налага къртене и уж преправяне на ВиК, но при първата баня наклоните бяха тотално объркани и се наложи да ги преправят, а при втората баня си имаше леки измествания на разни изводи според това кое къде го искаме.

# 499
  • Мнения: 1 354
Иван от темата за Бял списък взима подобна цена - 1000 лв. баня. Добавят се суми за аксесоари и добавки - душ параван, огледала, мивка и пр., пак зависи какви са.

# 500
  • Мнения: 1 354
Иван от темата за Бял списък взима подобна цена - 1000 лв. баня. Добавят се суми за аксесоари и добавки - душ параван, огледала, мивка и пр., пак зависи какви са.

# 501
  • Мнения: X
Иван от темата за Бял списък взима подобна цена - 1000 лв. баня. Добавят се суми за аксесоари и добавки - душ параван, огледала, мивка и пр., пак зависи какви са.

Хиляда лева за целия труд за банята?

Доста добре.

# 502
  • Мнения: 4 772
Много полезна тема сте заформили идвам и аз да си хортуваме  🤗
На нова година получихме ключове за новото жилище, малко преди това продадохме старото. Имаме настилка в коридора, банята и по стените и мокрото. Вече почти всичко е купено или поръчано. Засега влизам в бюджета си от 30 000,като не съм пестила от нищо особено, уредите в кухнята  са добри, фурната е с пиролиза, абсорбатор на Елика, парна душ кабина и хидромасажна вана. Очаквам да излязат нередвидени 2-3 хиляди. После ще пусна сметки и проект, че са ми на лаптопа.

# 503
  • Мнения: X
Искрено се надявам да мога и аз до 30к лева да го завърша от до, хайде 3-4 отгоре с окачения таван примерно(ако има височина да го направя)

# 504
  • София
  • Мнения: 4 192
Не прави Окачен таван. На теб може да ти изглежда много фиешън, но при 255 чисто след настилката ако сложиш 10-12см окачен таван ще стане хралупа. Wink

# 505
  • Мнения: X
Искам някой майстор да го прецени това. Видях как изглежда в жилище ново строителство, адски много ми хареса. А като искам нещо го правя Simple Smile

# 506
  • Мнения: 4 772
Човече зарежи тези бутафорни апликации, ще съжаляваш след година две и ще трябва или да къртиш или да се примиряваш, сложи един изчистен борд, ако толкова държиш на окачен таван с дискретно лед осветление и толкова.

# 507
  • Мнения: 25 812
Така е, модата при окачените тавани минава. Както и безброй лунички от които половината умрели, пак става демоде.

# 508
  • По света и у нас
  • Мнения: 189
   Окачени тавани у дома ще има само през трупа ми. Mr. Green Да оставим модата на страна/аз не бих хвърляла средства и време през няколко години да обновявам интериора си, освен ако наистина не се нуждае от такъв/, ами ми е чудно, каква красота намират в тези тавани хората, които ги предпочитат. newsm78

# 509
  • Мнения: X
Така е, модата при окачените тавани минава. Както и безброй лунички от които половината умрели, пак става демоде.

Ама стига с тази мода вече? Моментната мода в интериорния дизайн е отвратителна по моя вкус. Пет пари не давам за модата. Окачените тавани със скрито осветление ми харесват адски много и не ме интересува дали са модерни.

Общи условия

Активация на акаунт