Завършване на жилище

  • 81 944
  • 998
  •   1
Отговори
# 570
  • Canada
  • Мнения: 3 359
"Отвратителни" е много силно казано Simple Smile Зависи на какво влияние си изложен. Ако виждаш наоколо само гланц и хром, ще харесваш тях предполагам. Дай да видим на теб какво ти харесва. Simple Smile

# 571
  • Мнения: X
"Отвратителни" е много силно казано Simple Smile Зависи на какво влияние си изложен. Ако виждаш наоколо само гланц и хром, ще харесваш тях предполагам. Дай да видим на теб какво ти харесва. Simple Smile

https://goo.gl/images/k5kPCJ

Нещо такова например

# 572
  • Мнения: 3 113
Е, много са секси тези "мъжки" апартаменти. Само като прекрачиш прага и ще падат дрехи Joy
Особено втория. Виж, у Иван обаче май няма да падат от вратата. Satisfied

# 573
  • Мнения: 6
Спешно ми трябва мнение за сграда на Barocco .Става дума за така наречения син блок на ул.проф.Стефан Димитров.Харесах си там двустаен, че и капарирах , а чувам лоши отзиви за строителя.Според един брокер едва ли не всичките им сгради били готови да паднат при леко земетресение

# 574
  • Мнения: X
Спешно ми трябва мнение за сграда на Barocco .Става дума за така наречения син блок на ул.проф.Стефан Димитров.Харесах си там двустаен, че и капарирах , а чувам лоши отзиви за строителя.Според един брокер едва ли не всичките им сгради били готови да паднат при леко земетресение

И яз не съм чул нищо добро за тях. Само оплаквания, но имат сгради, които са зле и които са много зле. Дано тази е по-малко зле.

# 575
  • Мнения: 969
Спешно ми трябва мнение за сграда на Barocco .Става дума за така наречения син блок на ул.проф.Стефан Димитров.Харесах си там двустаен, че и капарирах , а чувам лоши отзиви за строителя.Според един брокер едва ли не всичките им сгради били готови да паднат при леко земетресение

Между леко и леко има разлика. За коя степен по Рихтер ти каза брокера? Че да дадем компетентен отговор, не за друго искам да уточниш ...Grinning

# 576
  • Мнения: 25 921
Ама вие как капарирате жилища без да се проучили строителя?

# 577
  • Мнения: X
Здравейте. Има малко развитие и при моята работа. Строителя доста изненадващо за мен ми каза, че след 20-ти август ще дават ключовете и може да се започва работа по апартаментите. Като цяло още има работа по блока, малко по фасадата и доста вътре, но явно идеята е нещата да вървят заедно.

Та аз съм събрал досега само 6 бона за баня и говорих с един майстор за банята, който горещо ми препоръчаха. Надявам се тези пари да стигнат за материали и труд по банята, т.е. за душ кабина, душ - пита и евентуално бойлер. Със сигурност банята ще е първото. От там нататък обаче се чудя как да подходя. Иска ми се да финансирам и започването на още някоя операция, дали ще събера още 2-3 хилки или с някое малко потребителско кредитче.

Каква е следващата стъпка според вас след банята? Първо може би гранитогреса в коридора и кухнята? После първо се правят стените или ламината? И може би преди това трябва да има план за обзавеждането и да се наместят контактите? Питам и от гледна точка на финансите, иска ми се да започна нещо, което ще отнеме повече време

# 578
  • Мнения: 888
Винаги първо се прави банята, тя гълта най-много пари, вдига се прах и прочие, който не е препоръчителен за фино шпакловани стени.
След банята се реди гранитогреса,  после са стените - шпакловка, грунд и латекс и най-накрая е ламината, за да не се цапа и драска от предните работи ,  след него вратите, които се нивелират по подовата настилка.

# 579
  • Мнения: X
Добре, тази подредба ми харесва. А гранитогреса какъв вид майстор го прави? И контактите предполагам ги мести, който прави стените?

# 580
  • Мнения: 888
Плочкаджията, който ще реди банята няма проблем да направи и пода в коридора и бокса. Те са по-лесни даже, в банята има наклони/сифони.

За контактите, ако разбира от електичество, може да ги премести шпакловчика, ако имаш визия кое къде трябва да иде. Ако не трябва ти електричар, който тъкмо ще провери инсталацията.
Могат да се преместят и в последствие, но няма много смисъл, да се кърти вече платена шпакловка...

Стените на НС са отчайващо криви при повечето кооперации. Вижда се с фенерче и като се пипа с длан.
Трябва да се старае шпакловащия, за да е удовотелтворителен резултата. Иначе си личи с каквото и да се грундира и боядисва, макар в един момент да спира да прави впечатление....

# 581
  • Мнения: 969
Здравейте. Има малко развитие и при моята работа. Строителя доста изненадващо за мен ми каза, че след 20-ти август ще дават ключовете и може да се започва работа по апартаментите. Като цяло още има работа по блока, малко по фасадата и доста вътре, но явно идеята е нещата да вървят заедно.

Та аз съм събрал досега само 6 бона за баня и говорих с един майстор за банята, който горещо ми препоръчаха. Надявам се тези пари да стигнат за материали и труд по банята, т.е. за душ кабина, душ - пита и евентуално бойлер. Със сигурност банята ще е първото. От там нататък обаче се чудя как да подходя. Иска ми се да финансирам и започването на още някоя операция, дали ще събера още 2-3 хилки или с някое малко потребителско кредитче.

Каква е следващата стъпка според вас след банята? Първо може би гранитогреса в коридора и кухнята? После първо се правят стените или ламината? И може би преди това трябва да има план за обзавеждането и да се наместят контактите? Питам и от гледна точка на финансите, иска ми се да започна нещо, което ще отнеме повече време

Банята естествено. За душ кабина се замисли сериозно. Доста слаби места имат тия кабини. Например коритото се драска, деформира ... Много по-удобно е да си обособиш зоната за къпане с праг (сега вече се продават масово готови такива и на сносни цени) или с понижение на зона къпане. Затваряш си с подходящи врати/врата от закалено стъкло зоната и върши същата работа, като душ-кабина, сами че е по-готино като визия, няма пластмаса която се драска, имаш свобода в размери и т.н. А на края на зоната си праскаш един линеен сифон и става джиджаво.
Хубаво става с вградено казанче (структура). Така по-лесно се поддържа пода на банята. Също ако имаш необходимост под конзолната чиния може да скриеш един обикновен сифон, има така наречени "сухи" - не миришат като изсъхнат, рядко стига вода до тях, но все пак като стигне не се задържа а се оттича.
Повечето хора в България не оценяват бидетата, но си е голямо удобство. Поне е хубаво да оставиш (може и скрита) подготовка за батерия за биде (УКБ), не се знае какъв акъл ще ти дойде след време. Не оскъпява много в момента, а ако поискаш след време ще трябва да къртиш.
Подовете се правят накрая, само боята е преди тях. Но това може да стане ако хванеш майстор/бригада за цялата работа. Иначе, ако се раздели мазилка/шпакловка/боя от под, най-добре е първо стените да направиш, като си оставиш резервна боя за поправки за това, дето ще ти намаца плочкаджията. Имай предвид, че готов под може да промени височина врати, включително и външна. Ако пък искаш едно ниво, без малки прагчета по апартамента ти трябва да се измери внимателно целия апартамент като нива и да тръгнеш от най-високата точка, смяташ замазката над нея, ако се слага лепило за плочки, самите плочки или ламинат, въобще каквото се слага и разнасяш това ниво навсякъде. Във връзка с вратите е това последното.
За електрото: Най-вероятно ще е масовия случай на връзки - "спайки". Надалеч бЕтай от тях. Има си пружинни клеми (WAGO), има и едни капачета дето се навиват върху спайките. Та, вземи си някой да ти направи връзките като хората, не по български тертип. От фирмата едва ли ще се навият, но да го имаш предвид, че имаш поправки след тях.
Предвиди контакти и канали, запълнени с пяна засега за климатиците. Даже и да не слагаш климатици в някое помещение на първо време - не е скъпо да предвидиш контакт + една пластмасова тръбичка в зида, която се пълни с пяна и се шпаклова над нея, но като решиш да се климатизираш ще ти е от голямо облекчение, няма да къртиш стени тогава с всички последствия, просто пробиваш през пяната.
За осветлението хубаво си помисли. Колкото повече зони имаш, по-удобно е. Девиаторни ключове (това влияе на инсталацията) датчици за движение в антрето (при повечко и отдалечени врати), някакво насочено силно осветление при пералнята (ако няма естествена светлина при нея, че жена ти като вземе да маже петната по детските дрехи ще си вади очите). Ако можеш, предивди си въздуховод от сушилнята, че тия с конденз работят на принципа печка с хладилник в един уред, по-ефективни са тия дето издухват горещия въздух във въздуховод.
Сега ти е момента да мислиш и да си планираш удобства.
Удобство е да имаш вграден вентилатор над холната масичка. При поява на пушачи в апартамента те не се гонят навън в студа например, а се пуска вентилацията.

Последна редакция: вт, 31 юли 2018, 11:34 от bachkator

# 582
  • Мнения: X
Ще го прочета цялото, че сега нямам време. Иначе душ кабина няма да е точно, а мисля да е оформено като душ кабина, но без под, тоест с праг. Но не да е само един параван от едната страна. Интересно ми е това може ли да се направи овално, или трябва да е правоъгълно?

# 583
  • София
  • Мнения: 546
Намесвам се тук, защото съм след прясно довършен нов апартамент Simple Smile
Моята препоръка е първо си намери читав електричар, който да провери цялата вече изградена инсталация и най-добре направо да прекара и всичко ново, което планираш (осветлени, ключове, контакти). При нас откриха проблеми с няколко от прекараните от строителя кабели (от добрите, утвърдени строители е, никой не очакваше такова нещо). В единия случай кабелът вече беше покрит с плочки в банята, та се наложи да се прекарва допълнителен кабел, който да мине през тавана, за да не се къртят плочки. Вторият проблем го откриха след като всичко беше приключило, нанесли се бяхме и добре, че беше кабел за СОТ-а, та можахме да сложим безжични датчици, иначе трябваше да се кърти вече абсолютно довършена стена, на която даже имаше монтиран гардероб...
Пак след като се нанесохме откриха проблем с някакви девиаторни ключове, заради който постоянно ни падаше главния бушон на таблото. Но това "цъфна" чак след като се нанесохме и бяха пуснати повече неща едновременно. По време на довършителните работи нямаше такива драми.
Като монтираха кухнята пък се оказа, че изведения от строителя кабел за осветлението не работи и също предвиденият контакт за фурната не работи. Та трябваше в движение да се прекарва ток от други места докато ни монтираха кухнята...
Та така - по моя пресен-пресен опит - започни с читав електричар, който задължително да провери всеки един прокаран кабел, контакт, ключ и да направи предварително всичко ново. Може да си спестиш доста разправии на по-късен етап Simple Smile

# 584
  • Мнения: 969
... прекараните от строителя кабели (от добрите, утвърдени строители е, никой не очакваше такова нещо).

Може ли да споделите кой е строителя? Може и на лични, ако предпочитате...

Общи условия

Активация на акаунт