СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 9

  • 111 954
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 162
6-класниците преди две години от тези:

http://www.e-uchebnik.bg/book/viewBook/2458

https://hermesbooks.com/sbornik-po-matematika-za-6-klas-anubis.html

...но мисля, че всеки преподавател сам си ги определя, така че други випуски може и по други да работят.
дано се включи родител на настоящите 6-класници..

# 316
# 317
  • Мнения: 719
математически турнир "Черноризец Храбър"
https://www.facebook.com/groups/52560553858/permalink/10155479438628859/

# 318
  • Мнения: 6 926
Каква е причината СМГ вече да не е домакин на ЧХ?

# 319
  • София
  • Мнения: 5 019

От същата група във фейсбук стана ясно, че и снукър няма вече в СМГ.

# 320
  • Мнения: 542

От същата група във фейсбук стана ясно, че и снукър няма вече в СМГ.
И преди есента на 2016 г. нямаше. Едва ли някой е записал детето си в училището точно заради клуба по снукър. И бокс няма, народни танци, духов оркестър, арт школи... Невъзможно е да се удовлетворят желанията на всички родители и ученици. Но има най-важното за едно училище – добри преподаватели (с много малки изключения) и умни деца. Има и безплатни школи по различни науки, волейбол, БЧК, Интеракт. Ако някой има други интереси, в София не липсват възможности за обучение и изява.

СМГ не е домакин и на ИС, КМС, ВМС, ХП,..... Учениците от гимназията имат възможност да участват в тези състезания, за разлика от децата, живеещи в населени места, в които въобще не се провеждат. Не разбирам какво значение има това дали състезанието ще е в СМГ, или в 125 СУ, ПЧМГ...

# 321
  • София
  • Мнения: 7 673
Не разбирам какво значение има това дали състезанието ще е в СМГ, или в 125 СУ, ПЧМГ...
Ааа, нищо. Само, дето живея в Княжево и трябва да отида първо да запиша децата в Младост. Преди учителите събираха пари, дори и за състезанията, които не се провеждат в СМГ. Сега нямат право.
Честно казано, това е единствената причина за мен.
Иначе СМГ не ни е по-близо от никое от останалите, дори ПЧМГ ни е удобно. Но за ХП например си беше точно едно ходене до Младост в повече.

# 322
  • Мнения: 6 926
... Но има най-важното за едно училище – добри преподаватели (с много малки изключения) и умни деца.

СМГ не е домакин и на ИС, КМС, ВМС, ХП,..... Учениците от гимназията имат възможност да участват в тези състезания, за разлика от децата, живеещи в населени места, в които въобще не се провеждат. Не разбирам какво значение има това дали състезанието ще е в СМГ, или в 125 СУ, ПЧМГ...
Кои са изключенията за добри преподаватели?

По втория абзац: Защо една хубава традиция се премахва, а именно провеждането на ЧХ? Какво печели от този акт училището? За последния месец се вижда премахване на 3 неща, които ги имаше в СМГ: ИХ, снукър, провеждане на състезания. А какво ново се създаде? Или просто така ще си се отказваме от екстри, които не са най-важните според родители на завършили ученици?
На въпроса какво значение има дали ще се яви детето ми в 125-то или в СМГ ще отговоря с две причини: организация (веднъж съм водила дъщеря ми на ХП в 125-то, никога повече няма да причиня този кошмар на себе си и детето си) и локация (няма как да ми е приятно от центъра да се вдигна в Младост и да се чудя къде точно да паркирам измежду блоковете). ПЧМГ е добър вариант за състезания, но и базата на ПЧМГ не може да побере всички желаещи, които преди се явяваха в СМГ и ПЧМГ. Една година заради изборите ЧХ вместо в ПЧМГ се проведе в някакъв частен университет. Дъщеря ми беше в някаква аула с още поне 50 деца, нямаше маса, където да пише и да си остави нещата; трябваше да става, за да направи място на всяко дете от реда, което си предава работата. Изобщо не беше равнопоставена с децата, които бяха в класни стаи.

# 323
  • София
  • Мнения: 5 019
math mother, преди 50 години и СМГ не е имало.
Можеш да погледнеш мои стари постинги - поне два пъти съм писала, че в СМГ има снукър, значи съм го считала за важна придобивка. Не знам защо се опитваш да иронизираш проблема. Снукърът беше част от поредица от инициативи в СМГ, които показваха, че някой мисли за всички ученици в училището - да се чувстват добре, да развиват интереси, да общуват, да спортуват. Други такива инициативи бяха клубът по роботика,  ремонтът на библиотеката.
Срамота е и да сравняваш бокс със снукър! Ти нямаш вече дете в СМГ, нали? Не ни обяснявай тогава кое е важно и кое - маловажно. Остави тази преценка на родителите с деца в училището.
Освен това темата е информативна. Добре е информацията да е достъпна, пък после всеки да си я ползва както намери за добре.

# 324
  • София
  • Мнения: 7 673
За моя син снукърът беше много важен. Всеки ден оставаше да играе с деца от класа и ужасно много се забавляваха.
Дори се възмути, че в първия ден на новия ИДД са разглобили масите. Сега ще го свързва с това.  Sad

# 325
  • Мнения: 542
По втория абзац: Защо една хубава традиция се премахва, а именно провеждането на ЧХ? Какво печели от този акт училището? За последния месец се вижда премахване на 3 неща, които ги имаше в СМГ: ИХ, снукър, провеждане на състезания. А какво ново се създаде? Или просто така ще си се отказваме от екстри, които не са най-важните според родители на завършили ученици?
Не мога да знам кой от какво колко и какво печели. В СМГ не се провеждаха кой знае колко състезания. Така или иначе, налага се участие и в други училища (и градове). Но не е задължително, всеки сам решава. Преди учителите събираха пари за повечето състезания, сега нямат право. Наредби, писма... какво да се прави?

 
Можеш да погледнеш мои стари постинги - поне два пъти съм писала, че в СМГ има снукър, значи съм го считала за важна придобивка. Не знам защо се опитваш да иронизираш проблема. Снукърът беше част от поредица от инициативи в СМГ, които показваха, че някой мисли за всички ученици в училището - да се чувстват добре, да развиват интереси, да общуват, да спортуват. Други такива инициативи бяха клубът по роботика,  ремонтът на библиотеката.
Срамота е и да сравняваш бокс със снукър! Ти нямаш вече дете в СМГ, нали? Не ни обяснявай тогава кое е важно и кое - маловажно. Остави тази преценка на родителите с деца в училището.
Срамота е да сравняваш снукър с бокс!:laughing:. (въпрос на интереси). Има деца, интересуващи се от изкуство. Някой помислил ли е за тях? Така че не може да твърдиш, че "някой мисли за всички ученици в училището". Не е и възможно да се удовлетворят всички желания. Все пак това е МГ и приоритетите са други, всичко останало е бонус.
Разбира се, че преценката си е твоя, просто изказах мнение по въпроса. Не мисля, че нямам право да го правя точно в тази тема. Виж, ако беше в личния ти блог, форум или на стената ти във ФБ, може да ми забраниш. Интересно ми е само как щеше да реагираш, ако инициаторът за този клуб го беше закрил по някаква причина.
Не подценявай интелекта на хора, които не познаваш, моля.

# 326
  • Мнения: 6 926
math_mother, удобно не ми отговори на въпросите, а си защитаваш някакви клишета: За последния месец се вижда премахване на 3 неща, които ги имаше в СМГ: ИХ, снукър, провеждане на състезания. А какво ново се създаде? Или просто така ще си се отказваме от екстри, които не са най-важните според родители на завършили ученици?

# 327
  • Мнения: 197
Не подценявай интелекта на хора, които не познаваш, моля.
Тук проблема е в надценяването, не в подценаването.
Да иронизираш интересите на другите говори достатъчно за спорещата страна. Не е важно нещо си просто така(снукър) или нещо си е без традиции (на спомени караме за броя и вида състезания домакинствани от СМГ).
Цялата теза, че без Стоянов всичко ще бъде наред е пробита. Проблемът никога не е бил Стоянов. Изглежда към момента, че Стоянов е бил част от решението ... 

# 328
  • София
  • Мнения: 5 019
Срамота е да сравняваш снукър с бокс!:laughing:. (въпрос на интереси).

По принцип - да. Конкретно - в темата за СМГ - не мисля. Колко ученици от СМГ са съгласни да ги удрят по главата?

Има деца, интересуващи се от изкуство. Някой помислил ли е за тях?

Две години подред синът ми е получавал предложение да ходи на школа по рисуване в училище /от две различни учителки/. Явно е помислено за тези деца.

Така че не може да твърдиш, че "някой мисли за всички ученици в училището".

Не си ме разбрала. Преди години се ширеше твърдение, че в СМГ децата се делят на "състезатели" и "останалите". Обясненията бяха, че парите отиват само за състезания, а стаите и чиновете - вехти, тоалетните - в ужасен вид. Дали е било така не знам, но горното ми твърдение беше в посока, че не виждам делене в последните нововъведения, напротив - инициативите могат да се ползват от всички ученици.

 Все пак това е МГ и приоритетите са други, всичко останало е бонус.

Виж горния ми коментар.

Как щеше да реагираш, ако инициаторът за този клуб го беше закрил по някаква причина.

По същия начин - с неудоволствие.

Не подценявай интелекта на хора, които не познаваш, моля.
 
Не подценявам интелекта ти, но изпитвам съмнение в причините за твоя интерес и активност по отношение на СМГ и състезанията по математика.

# 329
  • Мнения: 2 182
Лего роботика - от 13.10.
Лингвистика - от 11.10.
Програмиране - начинаещи (WEB DESIGN) - 3 групи; напреднали (HTML5 WEB GAME DEVELOPMENT) - 3 групи - от 30.09.
Астрономия - от 11.10.
Следете обявите на таблото за нови школи и допълнителни дейности.
Никога не са стартирали от 15-ти септември.
Организацията по състезанията беше изцяло в ръцете на тези учители, които имат да наваксат несвършени неща от "интересното" лято, да се занимават с проверките на НАП и др. такива дейности, които наследиха от Стоянов. А и преподават. Ще успеят, ясно е, но им трябва малко време.

Кой спечели турнира по белот днес?

Общи условия

Активация на акаунт