Операция на щитовидната жлеза -14

  • 74 019
  • 788
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 234
Кога мина операцията ти? Мина ли някакви изследвания? При кой доктор се оперира?

# 376
  • Мнения: 74
Операцията беше на 15 ноември при проф Пандев преди това си пуснах калцитонин и той ме гледа на ехограф.

# 377
  • Мнения: 9
Операцията беше на 15 ноември при проф Пандев преди това си пуснах калцитонин и той ме гледа на ехограф.
[/qudote]Горе главата,за миг не се отчайвай аз бях на 22години като ми оперираха лимфен възел,оказа се Болест на Хочкин,а това е вид рак на лимфните възли,химиотерапия,лъчетерапия всичко мина,детето ми беше на 2месеца,лекувах се година и половина,после операция на същото място оказа се доброкачествено,сега отново пред поредното предизвикателство,но ето вече съм на 47 години баба на най прекрасното внуче,така че спокойно всичко ще се нареди убедена съм!

# 378
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Операцията беше на 15 ноември при проф Пандев преди това си пуснах калцитонин и той ме гледа на ехограф.

Фати защо не сподели миличка  или аз ли пропуснах Disappointed

kalcheva.197 ти си силна жена!

# 379
  • Мнения: 74
Операцията беше на 15 ноември при проф Пандев преди това си пуснах калцитонин и той ме гледа на ехограф.
[/qudote]Горе главата,за миг не се отчайвай аз бях на 22години като ми оперираха лимфен възел,оказа се Болест на Хочкин,а това е вид рак на лимфните възли,химиотерапия,лъчетерапия всичко мина,детето ми беше на 2месеца,лекувах се година и половина,после операция на същото място оказа се доброкачествено,сега отново пред поредното предизвикателство,но ето вече съм на 47 години баба на най прекрасното внуче,така че спокойно всичко ще се нареди убедена съм!
Ne znam kakvo da mislq veche tozi karcinom osven s operaciq s drugo ne se lekuva

# 380
  • Мнения: 74
Операцията беше на 15 ноември при проф Пандев преди това си пуснах .
  калцитонин и той ме гледа на ехограф.
  Az bqh pisala za maika mi predi da razbera I za men. Kogato razbrah che I az mnogo se uplashih mnogo plaka no prosto nqmashe kakvo da napravq. Ot tuk natatyk mnogo se strahuvam imam nqkakvi loshi misli ne moga da se izbavq ot tqh.

Фати защо не сподели миличка  или аз ли пропуснах Disappointed

kalcheva.197 ти си силна жена!

# 381
  • Мнения: 234
Фати, аз от този форум разбрах повечето неща за тази болест. Момичетата са страхотни, кой с каквато информация има помага. Аз съм им много благодарна, за времето когато се лутах и се чудех от къде да започна и какво да правя. Тук получих подкрепа и насоки. Чувстваш се сред свои. За човек в такъв момент  е мвого важна моралната подкрепа. Човек трябва да лекува не само тялото, но и душата си, която в такъв момент е изпълнена само със страх и съмнения.

# 382
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Операцията беше на 15 ноември при проф Пандев преди това си пуснах .
  калцитонин и той ме гледа на ехограф.
  Az bqh pisala za maika mi predi da razbera I za men. Kogato razbrah che I az mnogo se uplashih mnogo plaka no prosto nqmashe kakvo da napravq. Ot tuk natatyk mnogo se strahuvam imam nqkakvi loshi misli ne moga da se izbavq ot tqh.

Фати защо не сподели миличка  или аз ли пропуснах Disappointed

kalcheva.197 ти си силна жена!

Да, спомням си за майка ти. За теб не знаех. Последно като ми писа мислех, че все още за майка си питаш. Тя как е? По добре ли е? Успя ли да се свържеш с МЕА?

# 383
  • Мнения: 74
Gluharche maika mi za sega se chuvstva gore dolu. A mea ne mi e otgovarqla ne pomnq ot koga ot iuli mesec I bqh pisala nishto ne mi otgovori

# 384
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Gluharche maika mi za sega se chuvstva gore dolu. A mea ne mi e otgovarqla ne pomnq ot koga ot iuli mesec I bqh pisala nishto ne mi otgovori

Радвам се, че майка ти е добре. Оффф ами като не знам друг с медуларен освен МЕА.

# 385
  • Мнения: 11 781
Още някой имаше в темата, ама като не си спомням Thinking Явно отдавна не пише, но съм сигурна, че имаше още някой с медуларен.

# 386
  • Мнения: 74
Не се притеснявайте, аз си пиша с хора, които са със същата диагноза.

# 387
  • Милано
  • Мнения: 965
FrowningЗдравейте,момичета.Много се притесних за нещо и влязох в страшен филм.Ще съм ви  благодарна ,ако някой може да ми  отговори.Оперирана съм преди 9месеца-папиларен 8мм карцином,без разсейки в лимфни възли(уж).И днес хоп-един увеличен,съмнителен????Въпроса ми е ,ако се окаже метастатичен,закъсняла ли съм за радиойодтерапията,и в кои л.в.обикновено  метастазира този карцином?И ако е метастаза,тгл не трябва ли да е повече от 0.1 както е при мен?Дано не ви досадих,че стана малко дълго....

Оооо спокойнооо, от време на време и на мен ми откриват реактивен ЛВ и на другия път ги няма. Има и други причини да реагира ЛВ. Дишай дълбоко, това нещо прави разсейка за около година все ще се хване и ще се вземат мерки. И не не е късно да се направи терапия с йод.
Аз съм с нодозна струма и отстранена напълно жлеза.И при двете ехографии-едната 2 месеца след операцията и другата преди 2 месеца имах реактивни ЛВ,най-големият около 26 ММ,но заключението беше,че не причинено от оперативната диагноза и не е с патологичен произход.Не се притеснявай,мила❤

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Ами то  в моя случай,почти няма двусмислие дали  е метастатичен или не.За жалост.Контролната ехография в петък ще е по-скоро за определяне на точната големина и да се види дали няма и още метастази в рег.л.в.
Имам въпрос към вас  момичетата с папиларен.Има ли някоя,при която преди или по време на операцията не са се виждали лимфни патологий,а са открити след това?
 

# 389
  • Мнения: 234
Ами то  в моя случай,почти няма двусмислие дали  е метастатичен или не.За жалост.Контролната ехография в петък ще е по-скоро за определяне на точната големина и да се види дали няма и още метастази в рег.л.в.
Имам въпрос към вас  момичетата с папиларен.Има ли някоя,при която преди или по време на операцията не са се виждали лимфни патологий,а са открити след това?
 

При мен на ехографа преди операцията бяха видени “ сноп”  метастатични лоши възли и бяха описани в резултатите от биопсията, които обаче при операцията не бяха намерени! Предполагам  и Пандев ги е търсил, но за щастие бяха чисти Simple Smile Така, че всичко се случва, но горе главата!

Общи условия

Активация на акаунт