Операция на щитовидната жлеза -14

  • 73 575
  • 788
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 8
Здравейте , аз съм нова в темата, но изчетох доста теми. Предстои ми операция на щитовидна жлеза-нодозна струма. Не мога да реша при кой хирург да отида. Препоръчаха ми д.р Ганчев , аз ходих , но нещо не съм доволна. Сега пък ми казаха за д-р Табаков. и двамата са в Майчин дом.И не знам какво да правя.
Чета в темите за проф. Пандев само добри отзиви.
Моля , ако някой може да ме насочи , ще Ви бъда много благодарна.

# 631
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Здравейте , аз съм нова в темата, но изчетох доста теми. Предстои ми операция на щитовидна жлеза-нодозна струма. Не мога да реша при кой хирург да отида. Препоръчаха ми д.р Ганчев , аз ходих , но нещо не съм доволна. Сега пък ми казаха за д-р Табаков. и двамата са в Майчин дом.И не знам какво да правя.
Чета в темите за проф. Пандев само добри отзиви.
Моля , ако някой може да ме насочи , ще Ви бъда много благодарна.

Отиди при проф Пандев да те види първо. И аз по думите на Майчин дом бях за "спешна"операция..., а се оказа че не съм.

# 632
  • Мнения: 894
Здравейте , аз съм нова в темата, но изчетох доста теми. Предстои ми операция на щитовидна жлеза-нодозна струма. Не мога да реша при кой хирург да отида. Препоръчаха ми д.р Ганчев , аз ходих , но нещо не съм доволна. Сега пък ми казаха за д-р Табаков. и двамата са в Майчин дом.И не знам какво да правя.
Чета в темите за проф. Пандев само добри отзиви.
Моля , ако някой може да ме насочи , ще Ви бъда много благодарна.

Мисля, че е най-добре както си се срещнала с Ганчев да се видиш и с други хирурзи. Понякога след среща с лекар оставаш с такова впечатление, че не можеш да му се довериш, субективно е, както има и отзиви от пациенти едни доволни, а други недоволни от 1 и същи лекар. Напр.имам позната доволна от Ганчев (цяла махната жлеза) и друга недоволна от него (махнат 1 лоб). Иначе наистина тук споменаваме  Пандев най-много, особено за по-тежки случаи, потърси среща и с него, ако искаш. В ендокринната хирургия в Майчин дом са специализирани и на ден 4-5 операции правят но щитовидна жлеза, не е редно да кажем, че не са добри в рязането. Важно е да обсъдите дали могат да прогнозират че няма да махнат цялата жлеза, а само възли или 1 лоб или пък ще попаднеш на доктор, който маха всичко за по-лесно. Чух добри отзиви за новия началник на отделението д-р Виденов (или Видинов не съм сигурна), млад и внимателен към пациента, така ми го описа жена, която срещнах в Майчин дом оперирана от него и доволна от операцията.

# 633
  • Мнения: 8
Здравейте , аз съм нова в темата, но изчетох доста теми. Предстои ми операция на щитовидна жлеза-нодозна струма. Не мога да реша при кой хирург да отида. Препоръчаха ми д.р Ганчев , аз ходих , но нещо не съм доволна. Сега пък ми казаха за д-р Табаков. и двамата са в Майчин дом.И не знам какво да правя.
Чета в темите за проф. Пандев само добри отзиви.
Моля , ако някой може да ме насочи , ще Ви бъда много благодарна.

Отиди при проф Пандев да те види първо. И аз по думите на Майчин дом бях за "спешна"операция..., а се оказа че не съм.
Благодаря , в понеделник ще звъня за час . А проф. Пандев само в Хил клиник ли преглежда ?

# 634
  • Мнения: 8
Здравейте , аз съм нова в темата, но изчетох доста теми. Предстои ми операция на щитовидна жлеза-нодозна струма. Не мога да реша при кой хирург да отида. Препоръчаха ми д.р Ганчев , аз ходих , но нещо не съм доволна. Сега пък ми казаха за д-р Табаков. и двамата са в Майчин дом.И не знам какво да правя.
Чета в темите за проф. Пандев само добри отзиви.
Моля , ако някой може да ме насочи , ще Ви бъда много благодарна.

Мисля, че е най-добре както си се срещнала с Ганчев да се видиш и с други хирурзи. Понякога след среща с лекар оставаш с такова впечатление, че не можеш да му се довериш, субективно е, както има и отзиви от пациенти едни доволни, а други недоволни от 1 и същи лекар. Напр.имам позната доволна от Ганчев (цяла махната жлеза) и друга недоволна от него (махнат 1 лоб). Иначе наистина тук споменаваме  Пандев най-много, особено за по-тежки случаи, потърси среща и с него, ако искаш. В ендокринната хирургия в Майчин дом са специализирани и на ден 4-5 операции правят но щитовидна жлеза, не е редно да кажем, че не са добри в рязането. Важно е да обсъдите дали могат да прогнозират че няма да махнат цялата жлеза, а само възли или 1 лоб или пък ще попаднеш на доктор, който маха всичко за по-лесно. Чух добри отзиви за новия началник на отделението д-р Виденов (или Видинов не съм сигурна), млад и внимателен към пациента, така ми го описа жена, която срещнах в Майчин дом оперирана от него и доволна от операцията.
Благодаря и на теб . Наистина  за д-р Ганчев останах с някакво впечатление , и аз не знам точно , но лекар ендо ми го препоръча , обаче той беше на някаква операция сложна и беше много изморен , аз го разбирам, но нали съм отишла за консултация . Той ми каза , като реша да отида , ще ми каже да си купя някакъв препарат да пия две седмици преди операцията , изследвания ще ми напише какви да направя и това беше. Погледна снимка от ехограф , накара ме да преглътна и чао.Това беше и аз си тръгнах.

# 635
  • Мнения: 234
[video][/video]Иновация в шийната ендокринология у нас

Това не е моделка.

Това е пациентка, която само след миг влиза на много сериозна операция.

Има лекари, с които си вътрешно спокоен. Както спокойна е Ема с проф. Румен Пандев. Може да се усмихнеш и да тръгнеш към операционната с вяра. Вярата, че ще бъдеш спасен. А сълзите в очите не са сълзи, те са неугаснала мечта. Мечтата да родиш още едно дете. Уникален дух!

Това е историята на Ема  Стевковска, на 27 години, от Скопие. Има две онкологични диагнози, една изгубена бременност и едно родено, прекрасно дете.

Ема страда едновременно от две ендокринни заболявания - нодозна гуша с горещ хиперфункциониращ възел и аденом на паращитовидната жлеза, водещ до първичен хиперпаратиреоидизъм.

Днес в шийната ендокринология на България се случи нещо иновативно.
Нещо, което се прави за първи път у нас. И не само у нас.

Концепцията за безкръвна ендоскопска операция на щитовидна жлеза без разрез на шия, е описана за първи път в Германия  през 2008г.

Настоящата транс-орална ендоскопска хирургия е нова, разработена и публикувана от Prof. Dr. Anuwong през 2016г. Методът: през устната кухина ендоскопски се отстранява тиреоидеята, като се използва вестибуларен достъп - т.е. минава се от вътрешната страна на долната устна.

Prof. Dr. Gianlorenzo Dionigi - Messina, Italy и Prof. Dr. Ozer Makay - Izmir, Turkey са  сред пионерите на TOETVA, а България е деветата страна на стария континент, която днес въведе иновативния метод.

Освен, че е първа за България, тази операция е забележителна и от една друга гледна точка: морално - етична. Проф. Джанлоренцо Диониджи и проф. Озер Макай пристигнаха у нас с хуманна и научна цел, в рамките на международно сътрудничество, без да натоварват нито с лев НЗОК или родния здравен бюджет! 
И това на фона на всичките сеизмични активности и трусове в здравеопазването.
Но...
Медицина е едно.
Здравеопазване друго.

Бъдете благословени, колеги.
Проф. д-р Румен Пандев - поклон!

Само да си монтирам материалите и скоро гледаме по btv

Това е писала д-р Щонова за и иновативната операция днес, смятайте докъде са стигнали- операция на жлеза без разрез, чак не си го представям

# 636
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Алекса, аз знаех че ще се случва има ли видео, че нещо не ми се отваря. Последният път професора ми спомена, че ще правят на 23 такава операция в болница Лозенец.

# 637
  • Мнения: 894
Не, няма видео. 'Минава се от вътрешната страна на долната устна' - не си го представям (не че и искам де).

# 638
  • Мнения: 234
Не, няма видео, имаше само снимки на пациентката във фейса. Докъде стигна медицината......

# 639
  • Мнения: 8

Здравейте, по някаква случайност или не от кардиолог бях препратена на ендокринолог. Да се види дали хормоните са в норма и така нататък. Не ми изследва хормоните, защото единият основния ми бил изследван и той показвал всичко,и било в нормите .При д-р Маркова в Варна , погледна ме на ехограф и ми откри възел 2 cm доколкото чух. И ме препраща в Терапията за биопсия, а страхът в мен е огромен на 23 години съм. И не знам дали е правилно решение да се подложа на това.

Бях писала в тема 13.
Отидох при д-р Райков предписа ми Селен, предполагам защото ТАТ и МАТ нивата ми бяха високи и след биопсията се оказа че съм за операция,аз не можах да повярвам....просто не очаквах това.Каза ми да отида при предишния си ендокринолог, ако желая и да поговоря с него и веднага, възможно най-скоро да се направи операция. Ето и резулатите...


# 640
  • Мнения: 393
Здравейте , аз съм нова в темата, но изчетох доста теми. Предстои ми операция на щитовидна жлеза-нодозна струма. Не мога да реша при кой хирург да отида. Препоръчаха ми д.р Ганчев , аз ходих , но нещо не съм доволна. Сега пък ми казаха за д-р Табаков. и двамата са в Майчин дом.И не знам какво да правя.
Чета в темите за проф. Пандев само добри отзиви.
Моля , ако някой може да ме насочи , ще Ви бъда много благодарна.

Отиди при проф Пандев да те види първо. И аз по думите на Майчин дом бях за "спешна"операция..., а се оказа че не съм.
Ако искаш направи консултация и доц. Сечанов, не е казано да те оперира той. Виж какво ще ти каже, може да те видят на ехограф.

# 641
  • Мнения: 393

Здравейте, по някаква случайност или не от кардиолог бях препратена на ендокринолог. Да се види дали хормоните са в норма и така нататък. Не ми изследва хормоните, защото единият основния ми бил изследван и той показвал всичко,и било в нормите .При д-р Маркова в Варна , погледна ме на ехограф и ми откри възел 2 cm доколкото чух. И ме препраща в Терапията за биопсия, а страхът в мен е огромен на 23 години съм. И не знам дали е правилно решение да се подложа на това.

Бях писала в тема 13.
Отидох при д-р Райков предписа ми Селен, предполагам защото ТАТ и МАТ нивата ми бяха високи и след биопсията се оказа че съм за операция,аз не можах да повярвам....просто не очаквах това.Каза ми да отида при предишния си ендокринолог, ако желая и да поговоря с него и веднага, възможно най-скоро да се направи операция. Ето и резулатите...


Направи консултация с добър ендокринен хирург, не го отлагай.


# 642
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Здравейте, по някаква случайност или не от кардиолог бях препратена на ендокринолог. Да се види дали хормоните са в норма и така нататък. Не ми изследва хормоните, защото единият основния ми бил изследван и той показвал всичко,и било в нормите .При д-р Маркова в Варна , погледна ме на ехограф и ми откри възел 2 cm доколкото чух. И ме препраща в Терапията за биопсия, а страхът в мен е огромен на 23 години съм. И не знам дали е правилно решение да се подложа на това.

Бях писала в тема 13.
Отидох при д-р Райков предписа ми Селен, предполагам защото ТАТ и МАТ нивата ми бяха високи и след биопсията се оказа че съм за операция,аз не можах да повярвам....просто не очаквах това.Каза ми да отида при предишния си ендокринолог, ако желая и да поговоря с него и веднага, възможно най-скоро да се направи операция. Ето и резулатите...




Миличка аз съм от Варна. Моята биопсия беше същата. Ако имаш нужда от помощ и съвет насреща сме. За съжаление си за операция, за нея не се чуди. По скоро реши кой да ти я направи. Спокойно живее се и с това.

Момичета последно време взех да се потя през нощта, отдавна не беше ми се случвало, дали хормоните нещо ...

# 643
  • Мнения: 11 737
Основната цел на сцинтиграфията е да покаже функционалното поведение на жлезата, т.е. как работи. Това не може да бъде видяно на ехограф или по друг начин. Относно злокачествени процеси не дава категорични отговори. Като правило топлите и горещите възли са доброкачествени, а студените са съмнителни. За да се докаже това обаче, се прави биопсия, а най-сигурна е хистологията след премахване на възела. Сцинтиграфията се прави с радиоактивен изотоп като се използват Технеций 99m или Йод 131. Мисля, че по-често в момента се използва технеций, който е с по-кратък период на полуразпад, а е и по-достъпен. Инжектира се изотопът и щитовидната жлеза го поглъща в рамките на 20 минути, като започва да секретира хормони. Правят се снимки на цялата жлеза и се локализират горещи (свръх продукция) и студени (ниска продукция) зони.
В моя случай, сцинтиграфията беше наложителна поради наличието на множество възли и потъващо TSH през последната година. От изследването се видяха само два възела, единият - силно токсичен, който произвежда голямо количество хормони и потиска функцията на цялата останала жлеза. Заключението на нуклеарния лекар беше, че на 99% няма злокачестен процес, но възелът трябва да се отстрани.
Има ли някой, който си е правил скоро операция при проф. Пандев? Знаете ли дали оперира още в ИСУЛ? Simple Smile
И при мен така. С диагностична цел.
Глухарче, май при карциноми правят с йод, а другите диагностични (със сигурност при Базед) правят с технеция.

# 644
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Merelenda точно така, защото аз нямам грам жлеза и нищо не би трябвало да светне, ако всичко е изчистено.
Ако обаче има оставена част от жлезата тя ще светне от йода и не би било показателно.

Общи условия

Активация на акаунт