Операция на щитовидната жлеза -14

  • 73 564
  • 788
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 74
Здравейте отново! Искам да попитам нещо, за пръв път се сблъсквам с проблеми с възли на щитовидната жлеза, затова моля за съвет. Бързо ли растат възлите? Имам два под 1см, на единия правена биопсия, диагноза хиперпластичен нодул с нормални клетки и група атипични клетки, нетоксична полидонозна струма. Проф. Пандев ме прегледа и каза на преглед след 6 месеца. А аз се притеснявам да не стане късно дотогава? Моля за съвет.
                                                             Не се притеснявайте щом така ви е казал проф. Пандев, значи няма място за притеснение. Аз съм с медуларен карцином когато разбрах възелът беше 9 мм след 3 месеца когато ми беше операцията пак беше 9 мм. Не се притеснявай довери се на проф. Пандев няма да сбъркаш.

# 736
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте отново! Искам да попитам нещо, за пръв път се сблъсквам с проблеми с възли на щитовидната жлеза, затова моля за съвет. Бързо ли растат възлите? Имам два под 1см, на единия правена биопсия, диагноза хиперпластичен нодул с нормални клетки и група атипични клетки, нетоксична полидонозна струма. Проф. Пандев ме прегледа и каза на преглед след 6 месеца. А аз се притеснявам да не стане късно дотогава? Моля за съвет.

Няма да стане късно.6 месеца си е идеално като срок, за да може да се реагира на време. Аз също ходя на 5 месеца, както и много други момичета.

# 737
  • Мнения: 61
Според професора е доброкачествен, но изисква следене. Няма други клетки и съмнения за нещо след биопсията /не пише нищо такова/, но аз не мога да се успокоя...

# 738
  • Мнения: 11
Здравейте 😉На 15 ще ми правят тънкоиглена биопсия на 2 възела.От притеснение забравих да питам зя няколко неща.
1.Да си пия ли дозата еутирокс.
2..За  упойка нищо неказаха (мога ли да пия кафе)
3.И дали трябва да оставам в болницата.

На мен ми я правиха в Майчин дом сутринта пих кафе казаха че няма значение. Не ми слагаха никаква упойка не е приятно , но не е и толкова болезнено. Не се притеснявай и успех

# 739
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Според професора е доброкачествен, но изисква следене. Няма други клетки и съмнения за нещо след биопсията /не пише нищо такова/, но аз не мога да се успокоя...

Щом няма съмнения няма за какво да се притесняваш, ходиш си да се следиш и толкова.

Мен днес ме боднаха да видим...

# 740
  • Мнения: 61
Според професора е доброкачествен, но изисква следене. Няма други клетки и съмнения за нещо след биопсията /не пише нищо такова/, но аз не мога да се успокоя...

Щом няма съмнения няма за какво да се притесняваш, ходиш си да се следиш и толкова.

Мен днес ме боднаха да видим...

Дано всичко е наред!
Благодаря за отговора!
Аз това искам да попитам дали пише, например, съмнение за... или друг вид клетки...
Така ме уплашиха на първото място, където правих биопсията, че... А съм на антидепресанти.

# 741
  • Мнения: 11 737
авон, ако момичетата имат запазено интервюто на проф. Пандев, в което говори за щитовидни заболявания, карцином и т.н., може да ти го споделят. Мисля че от миналата година беше и az_alexa го беше споделила. Мисля че ще ти е полезно, а и ще те успокои.
Съвсем накратко, ставаше въпрос за повечето видове карциноми, които дълги години дори да носи пациентът, няма да го убият. Да ме поправят, ако греша.
Някои видове генетични и високо-рискови, агресивни, са рядко срещани и мисля че при такива и съмнения за такива, много бързо се реагира. Явно има по какво да се разпознаят, а за мен проф. Пандев е голям диагностик в тази сфера и бих му се доверила.
Ако обаче мира не ти дава и нямаш спокойствие, по-добре предприеми мерки, защото по-важно е да си спокойна, да се чувстваш добре, отколкото да се тревожиш и да си докараш някое заболяване на главата.

# 742
  • Мнения: 61
авон, ако момичетата имат запазено интервюто на проф. Пандев, в което говори за щитовидни заболявания, карцином и т.н., може да ти го споделят. Мисля че от миналата година беше и az_alexa го беше споделила. Мисля че ще ти е полезно, а и ще те успокои.
Съвсем накратко, ставаше въпрос за повечето видове карциноми, които дълги години дори да носи пациентът, няма да го убият. Да ме поправят, ако греша.
Някои видове генетични и високо-рискови, агресивни, са рядко срещани и мисля че при такива и съмнения за такива, много бързо се реагира. Явно има по какво да се разпознаят, а за мен проф. Пандев е голям диагностик в тази сфера и бих му се доверила.
Ако обаче мира не ти дава и нямаш спокойствие, по-добре предприеми мерки, защото по-важно е да си спокойна, да се чувстваш добре, отколкото да се тревожиш и да си докараш някое заболяване на главата.

Благодаря ти! Май е крайно време да се поуспокоя! Затова търся мнението ви тук. Доскоро нямах идея какво е възел. А някои доктори са способни да уплашат пациента до ненормална степен, незнам вече дали не е нарочно...
 Това ме успокои, понеже никъде и никои не каза, че не е така агресивно този вид заболяване на щитовидната жлеза, както другите.
Благодаря, момичета!

# 743
  • Мнения: 11 737
авон, ето интервюто: http://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/kak-da-se-spravi … dnata-zhleza.html

Ето и коментарът на az_alexa: http://www.bg-mamma.com/?topic=943961.780 Зачети и предходни мнения, на следваща страница също. Има много споделено по темата.

Ходила си при един от най-добрите. Или се доверяваш и проследяваш след 6 месеца, както ти е казал, или се решаваш на операция. Важното е, да си спокойна. Сещаш че, че тук никой на своя глава няма ей така да ти каже - няма ти нищо, живей си живота. Докторите са за това, да гледат, поставят диагноза и решават.
Що се касае до поставяне на диагноза и препоръка за операция, да ти кажа, практиката явно е да се реже, за по-сигурно. Карцином може да се окаже и при малки възли. 100%  сигурност има само като го изрежат/извадят и изследват материала.
Четеш, премисляш, искаш мнения ако трябва от още доктори и решаваш.

# 744
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Оффф сега пък ТСХ-ато ми е 0,01. На същата доза предния път 0,57. Чудя се аз що от известно време две крачки да направя и въздух не мога да си поема.

# 745
  • Мнения: 894
Оффф сега пък ТСХ-ато ми е 0,01. На същата доза предния път 0,57. Чудя се аз що от известно време две крачки да направя и въздух не мога да си поема.
Пиши ни как ще ти коригират дозата, моля те. Предполагам, че 2 или 3 дни в седмицата ще ти смъкнат на 125, ти нали 150мг пиеш?

# 746
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,150 мг. пия. Съмнява ме, че ще я остави същата  Confused

# 747
  • Мнения: 61
авон, ето интервюто: http://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/kak-da-se-spravi … dnata-zhleza.html

Ето и коментарът на az_alexa: http://www.bg-mamma.com/?topic=943961.780 Зачети и предходни мнения, на следваща страница също. Има много споделено по темата.

Ходила си при един от най-добрите. Или се доверяваш и проследяваш след 6 месеца, както ти е казал, или се решаваш на операция. Важното е, да си спокойна. Сещаш че, че тук никой на своя глава няма ей така да ти каже - няма ти нищо, живей си живота. Докторите са за това, да гледат, поставят диагноза и решават.
Що се касае до поставяне на диагноза и препоръка за операция, да ти кажа, практиката явно е да се реже, за по-сигурно. Карцином може да се окаже и при малки възли. 100%  сигурност има само като го изрежат/извадят и изследват материала.
Четеш, премисляш, искаш мнения ако трябва от още доктори и решаваш.

авон, ето интервюто: http://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/kak-da-se-spravi … dnata-zhleza.html

Ето и коментарът на az_alexa: http://www.bg-mamma.com/?topic=943961.780 Зачети и предходни мнения, на следваща страница също. Има много споделено по темата.

Ходила си при един от най-добрите. Или се доверяваш и проследяваш след 6 месеца, както ти е казал, или се решаваш на операция. Важното е, да си спокойна. Сещаш че, че тук никой на своя глава няма ей така да ти каже - няма ти нищо, живей си живота. Докторите са за това, да гледат, поставят диагноза и решават.
Що се касае до поставяне на диагноза и препоръка за операция, да ти кажа, практиката явно е да се реже, за по-сигурно. Карцином може да се окаже и при малки възли. 100%  сигурност има само като го изрежат/извадят и изследват материала.
Четеш, премисляш, искаш мнения ако трябва от още доктори и решаваш.

Благодаря! Вече разбирам повече неща. Беше ми необходимо. Ще изчакам прегледа. Сега разбирам, че при мен има само група атипични клетки, без съмнение за нищо, никъде нищо не пише. Сега разбирам, че ако има съмнения, ще пише в биопсията.
 Явно се уплаших мнооого, а и нищично не знаех...Разбирам, че не растат така бързо възлите. Исках да знам дали бързо растат и как се развива. Но щом проф. Пандев каза, че е доброкачествен според биопсията и ще го следим, смятам да се доверя най-накрая.
Отново благодаря за търпението и отговорите!

# 748
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Някой знае ли проф.Пандев къде преглежда? На моя позната са и казали, че в Хил вече нямало да преглежда, аз само там съм ходила.

# 749
  • Мнения: 393
Да,150 мг. пия. Съмнява ме, че ще я остави същата  Confused

Глухарче, сега си вече в хиперфункция, като при Базеда, но доколкото знам при теб е че, трябва да поддържаш ниски нивата на TSH. Виж какво, ще ти каже ендокринолога.

Общи условия

Активация на акаунт