Операция на щитовидната жлеза -14

  • 74 063
  • 788
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 36
Видя я и се очуди, че е чиста, пък Tg е високо и затова тръгваме да търсим какво е.
Момичета, спете спокойно, ще живеем още, така казва проф.Пандев.

# 91
  • София
  • Мнения: 36
За ехография съм при Пандев другия месец и ще видим и там какво е.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Момичета, спете спокойно, ще живеем още, така казва проф.Пандев.

Абе то е ясно, но не може ли с по-малко проблеми.Или все трябва да сме на тръни.

# 93
  • Мнения: 895
И другия въпрос, нали Тиреоглобулин се покачва значително 35 не е толкова високо. Не , че знам нещо по въпроса за референтните стойности. И радио йод би трябвало да ги стопи така твърдят лекарите. До колко пъти може да се прави тази терапия?
Мисля че бъркаш показателите. Тсх се покачва значително без хормона и преди  изследване/лечение с йод, не тиреоглобулин. Иначе йодът унищожава и разсейки в лимфни възли, но натрупването там е по-слабо отколкото в самите остатъци от жлезата и може от 1 път да не стопи всичко. Това по принцип го казвам. При мен напр. Хаджиева е на мнение, че няма да е разрушил всичко и ще се наложи или операция или отново йод, но по-скоро първото. Разбира се това ще се разбере след месеци след сцинтиграфия.
Кирилка, желая ти успех! Наистина преди всичко друго и сложно, повтори изследването на тг.

# 94
  • Мнения: 234
Аника, и аз самата още се опитвам да осмисля цялата тази информация още не мога да си навържа  нещата. Преди сцинтиграфия  и аз съм доста притеснена. Моят Тг е 0.20, но с хормона, а кой знае колко ще е без. Мислех, че тази стойност е показателна, но сгреших.
А ако се открият другаде разсейки освен в ЛВ йод 131 унищожава ли ги?  Имам в предвид кости или бял дроб?

# 95
  • Милано
  • Мнения: 965
Здравейте,
Да се включа и аз. Другата седмица ми предстои операция на щитовидната жлеза, след двугодишно наблюдение на възел от професор Пандев. Успях да се договоря с него да ме оперира.
Спазарихме сме да реже половината жлеза, тъй като възелът е в десния лоб и все още е малък. Биопсиран е със съмнение за папиларен карцином.
До известна степен съм спокойна, че ще съм в ръцете на професора, но все пак ми стискайте плаци.
До настоящия момент жлезата не ми е създавала никакви проблеми и главоболия, освен този възел. Хормоните вингаи са били в номра, Маркерите също.
Единствено се страхувам проблемите да не започнат след операцията, затова и толкова време гледах всячески да се отложи. Но тъй като не съм раждала до сега деца, всички лекари, вкл. и проф. Пандев са на мнение, че операцията следва да се случи преди да започна да планирам бременност.
Ще се радвам да споделите мнения.
А на мен ми казаха д-р Начев, че е най-добре да забременея преди да се оперирам .  Outta Joint
На мене Начев ми каза първо операция и после бременност...

# 96
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аника, и аз самата още се опитвам да осмисля цялата тази информация още не мога да си навържа  нещата. Преди сцинтиграфия  и аз съм доста притеснена. Моят Тг е 0.20, но с хормона, а кой знае колко ще е без. Мислех, че тази стойност е показателна, но сгреших.
А ако се открият другаде разсейки освен в ЛВ йод 131 унищожава ли ги?  Имам в предвид кости или бял дроб?

Атина,миличка в началото когато и аз бях паникьосана и четях всичко наред,попаднах на онколог в Дир бг и му цитирах хистологии и изразих страха си от разсейки в бял дроб. Човека ми отговори, че заболяването е с благоприятен характер и е податливо на лечение, едва 5 % стигат до разсейки в далечни органи и това обикновено се случва с хора,които с години не отиват на лекар и не предприемат лечение.
Когато минавах ТЕЛК лекарката ми каза, че има над 20 години стаж и до сега не и се е случвало да има пациент с последващо усложнение.
Горе главата и малко по-ведро.
А при Кирилика всичко ще бъде на ред, другия месец като отиде при Пандев ще оправят нещата Simple Smile

# 97
  • Мнения: 234
Благодаря ти Глухарче, дано да е така както казваш. В последно време съм притеснена, откакто ходих да ме диспансеризират в онкото.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря ти Глухарче, дано да е така както казваш. В последно време съм притеснена, откакто ходих да ме диспансеризират в онкото.

Ами нормално и за мен ходенето там беше шок. Толкова много хора със всякакви съдби. За късмет ме бяха оставили последна, списъкът беше подреден по сериозност на болестите. Демек като най-здрава да си повися 3-4 часа.Много криво ми беше защото виждах, че съм една от най-младите. Не че ако бях по-възрастна щях да съм по-щастлива де.

# 99
  • Мнения: 234
И аз бях последна и най- млада, понеже не знаех, че ми трябва час отидох ей така и аз трябваше да изчакам всички и да мина последна. Много беше подтискащо и тогава човек осъзнава как стоят нещата и с какво се сблъсква в същност.

# 100
  • Мнения: 37
Здравейте,
Да се включа и аз. Другата седмица ми предстои операция на щитовидната жлеза, след двугодишно наблюдение на възел от професор Пандев. Успях да се договоря с него да ме оперира.
Спазарихме сме да реже половината жлеза, тъй като възелът е в десния лоб и все още е малък. Биопсиран е със съмнение за папиларен карцином.
До известна степен съм спокойна, че ще съм в ръцете на професора, но все пак ми стискайте плаци.
До настоящия момент жлезата не ми е създавала никакви проблеми и главоболия, освен този възел. Хормоните вингаи са били в номра, Маркерите също.
Единствено се страхувам проблемите да не започнат след операцията, затова и толкова време гледах всячески да се отложи. Но тъй като не съм раждала до сега деца, всички лекари, вкл. и проф. Пандев са на мнение, че операцията следва да се случи преди да започна да планирам бременност.
Ще се радвам да споделите мнения.
А на мен ми казаха д-р Начев, че е най-добре да забременея преди да се оперирам .  Outta Joint
Под всички лекари, имам предвид тези ендокринолози, с които аз съм се консултирала. А те не са никак малко. Simple Smile

# 101
  • Мнения: 37
Здравейте,
Да се включа и аз. Другата седмица ми предстои операция на щитовидната жлеза, след двугодишно наблюдение на възел от професор Пандев. Успях да се договоря с него да ме оперира.
Спазарихме сме да реже половината жлеза, тъй като възелът е в десния лоб и все още е малък. Биопсиран е със съмнение за папиларен карцином.
До известна степен съм спокойна, че ще съм в ръцете на професора, но все пак ми стискайте плаци.
До настоящия момент жлезата не ми е създавала никакви проблеми и главоболия, освен този възел. Хормоните вингаи са били в номра, Маркерите също.
Единствено се страхувам проблемите да не започнат след операцията, затова и толкова време гледах всячески да се отложи. Но тъй като не съм раждала до сега деца, всички лекари, вкл. и проф. Пандев са на мнение, че операцията следва да се случи преди да започна да планирам бременност.
Ще се радвам да споделите мнения.
А на мен ми казаха д-р Начев, че е най-добре да забременея преди да се оперирам .  Outta Joint
Под всички лекари, имам предвид тези ендокринолози, с които аз съм се консултирала. А те не са никак малко. Simple Smile
Здравейте,
Да се включа и аз. Другата седмица ми предстои операция на щитовидната жлеза, след двугодишно наблюдение на възел от професор Пандев. Успях да се договоря с него да ме оперира.
Спазарихме сме да реже половината жлеза, тъй като възелът е в десния лоб и все още е малък. Биопсиран е със съмнение за папиларен карцином.
До известна степен съм спокойна, че ще съм в ръцете на професора, но все пак ми стискайте плаци.
До настоящия момент жлезата не ми е създавала никакви проблеми и главоболия, освен този възел. Хормоните вингаи са били в номра, Маркерите също.
Единствено се страхувам проблемите да не започнат след операцията, затова и толкова време гледах всячески да се отложи. Но тъй като не съм раждала до сега деца, всички лекари, вкл. и проф. Пандев са на мнение, че операцията следва да се случи преди да започна да планирам бременност.
Ще се радвам да споделите мнения.
А на мен ми казаха д-р Начев, че е най-добре да забременея преди да се оперирам .  Outta Joint
На мене Начев ми каза първо операция и после бременност...
На мен д-р Начев ми видя възела за пръв път, след което ме прати на биопсия, а след нея не съм го търсила за мнение.
Всеки случай е различен и всеки един от нас като пациент решава на кой лекар да се довери.
За него съм чувала, че доста добре се справя с бременни, които имат проблеми със жлезата.
Докато възлите и патологията при тях може да не са неговата стихия.

# 102
  • Мнения: 234
Момичета помагайте. Какво правите при силно сърцебиене. С два валидола един след друг не можах да успокоя пулса. Сигурно е от еутирокс /поне така мисля/. Ако някоя от вас ползва лекарства, ако може да ми каже какви?

# 103
  • Варна
  • Мнения: 1 366
    ми бетаблокери,ама трябва да ти ги изпише доктор[/list]

    # 104
    • Бургас
    • Мнения: 12 815
    Това е от високата доза Л Тироксин.На мен и 75 ми идва много,последният доктор каза-ден 50,ден 75.
    Единият ти вариант са бета блокерите,другият е Корлентор.
    Виж къде има нощно дежурство личният ти лекар и иди.Или може и в спешно,щом е за сърцето нямат право да те върнат.

    Общи условия

    Активация на акаунт