Китен 2017г./2018г.

  • 67 228
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 628
Скрит текст:
1. От Парк бийч, през задната уличка (където дефакто ми излиза на картата входа на хотелите) може ли да се слиза директно към Южния плаж или трябва да се ходи през входа на Централния плаж?...
До Парк бийч на ъгъла е един стар хотел с паркинг - на №30 или 28 /не се ангажирам с името , може да е сменено / , през  неговия  двор /преди 2 г./  минаваше  пътека , която слиза до плажа .
Благодаря, Ели-фен! Flowers Hibiscus
Задължително ще пробваме всички 'скришни' пътечки за най-бърз достъп до Южния плаж! Wink

Здравейте, момичета и момчета!

2. Виждам на картата, че Емералд е на ъгъла срещу Додо Бийч и там покрай хотела има пътека, която води към плажа. Наистина ли се слиза директно към плажа или трябва да се обикаля? И добър ли е плажа - пясък, без камънаци, чиста вода... абе подходящо за малки деца?
директно се отива в северната част на южния плаж. камъни по плажната ивица и в морето нЕма.
водата в повечето случаи е чиста - почти няма водорасли. всъщност те "пристигат" когато духа югоизточен вятър. в северната част на плажа са зоните за джетовете и лагер за руски деца. това е около пост 1 на спасителите. в края на пост 2 както и 3 и 4 може би е най-подходящото място. към пост 5 и 6  вече започват да се образуват вълни от вятъра.
онлайн камера от южния плаж  гледа към пост 2 и 1 и в началото на пост 3.

3. Преки впечатления от трите хотела ако споделите, информацията ще е много полезна.
4. Да препоръчате и други места, на които можем да отседнем, по възможност без шум и дандания?
Благодаря предварително на всеки споделил впечатления! Simple Smile
шумът е в сектора ул.Атлиман в посока базата на Кремиковци, централната улица, хотел Китен бийч и развлекателния център в близост до него.
като цяло източна част е по-тиха според мен.
Благодаря за подробните пояснения! Beers Hands V

# 76
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 236
Скрит текст:
1. От Парк бийч, през задната уличка (където дефакто ми излиза на картата входа на хотелите) може ли да се слиза директно към Южния плаж или трябва да се ходи през входа на Централния плаж?...
До Парк бийч на ъгъла е един стар хотел с паркинг - на №30 или 28 /не се ангажирам с името , може да е сменено / , през  неговия  двор /преди 2 г./  минаваше  пътека , която слиза до плажа .
Благодаря, Ели-фен! Flowers Hibiscus
Задължително ще пробваме всички 'скришни' пътечки за най-бърз достъп до Южния плаж! Wink
като излезнеш от хотела на улицата само на около 50-на метра на север ще се озовеш на царския път към плажа - по стъпалата. хем ще е по-здравословно да се спуснеш/катериш по 100-на стъпала, а може и да е по-бързо. пътечката май минаваше покрай почивна станция, а е възможно и да е "минирана"  hahaha

пп. на камерите се вижда , че плажовете вече са почистени и корабчето за екскурзии вече е на линия.

# 77
  • Мнения: 6 159
........
като излезнеш от хотела на улицата само на около 50-на метра на север ще се озовеш на царския път към плажа - по стъпалата. хем ще е по-здравословно да се спуснеш/катериш по 100-на стъпала, а може и да е по-бързо. пътечката май минаваше покрай почивна станция, а е възможно и да е "минирана"  hahaha

пп. на камерите се вижда , че плажовете вече са почистени и корабчето за екскурзии вече е на линия.

Не помня по стъпалата какви бяха условията за слизане с бебешка количка , за това  споменах за пътеката , тя е стръмна , но за количка май ще е по-удобно .

# 78
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 236
Не помня по стъпалата какви бяха условията за слизане с бебешка количка , за това  споменах за пътеката , тя е стръмна , но за количка май ще е по-удобно .
аз пък не съм разбрал, че питането е за количка  Joy
по стълбите има лайсни за колички , но не са удобни.остава варианта по пътечката  или
малко по на север от стълбите - покрай станцията на БНТ и надолу към пристанището

# 79
  • Мнения: 6 159
......по стълбите има лайсни за колички , но не са удобни.остава варианта по пътечката  или
малко по на север от стълбите - покрай станцията на БНТ и надолу към пристанището[/color]
Благодаря ,  bouquet , това лято май ще ме интересува и слизането с количка  Peace

# 80
  • софия
  • Мнения: 756
Знаете ли дали лятното кино работи през Юни?
преди години местните жители казваха, че киното е под наем. наемателя сам си определя кога ще работи. така че по-удачно е да попиташ в кметството. тази година може да не е под наем , а може и да знаят от
Благодаря много. След 15ина дена направо на място ще разбера Blush

# 81
  • Мнения: 3
Някой да има отзиви за хотелчето/ къщата на ъгъла срещу хотел "Додо Бийч" ?

# 82
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 236
в близост е кръчма с живо пеене и е малко  шумно.
все пак за кой ъгъл говориш?

# 83
  • Мнения: 9 443
в близост е кръчма с живо пеене и е малко  шумно.
все пак за кой ъгъл говориш?

Срещу Додо няма кръчми Grinning

# 84
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 236
в близост е кръчма с живо пеене и е малко  шумно.
все пак за кой ъгъл говориш?

Срещу Додо няма кръчми Grinning
кръчмата е "При шопите" и е в близост до ъгъла с/у Додо.
вярно е, че миналата година не беше така шумно както е било преди.

# 85
  • Мнения: 628
Не помня по стъпалата какви бяха условията за слизане с бебешка количка , за това  споменах за пътеката , тя е стръмна , но за количка май ще е по-удобно .
аз пък не съм разбрал, че питането е за количка  Joy по стълбите има лайсни за колички , но не са удобни.остава варианта по пътечката  или
малко по на север от стълбите - покрай станцията на БНТ и надолу към пристанището
Този път покрай БНТ го пробвахме миналата година - става за любителите на екстремното катерене/слизане Wink Доста си е стръмничко и трябва мнооого да се внимава! People Baby Sign Exclamation

# 86
  • Мнения: 6 159
Явно бебка ще е на ръце , а количката ще се сваля празна .

# 87
  • Мнения: 3
в близост е кръчма с живо пеене и е малко  шумно.
все пак за кой ъгъл говориш?


Говоря за жълтото хотелче срещу Додо Бийч, не знам как се казва за първа година ще отседнем в Китен , миналата година само бяхме на разходка и ни хареса от вън самото хотелче

# 88
  • София
  • Мнения: 1 228
в близост е кръчма с живо пеене и е малко  шумно.
все пак за кой ъгъл говориш?


Говоря за жълтото хотелче срещу Додо Бийч, не знам как се казва за първа година ще отседнем в Китен , миналата година само бяхме на разходка и ни хареса от вън самото хотелче

http://kalina.ikiten.net/

# 89
  • Мнения: 8 942
Много симпатично хотелче, но няма цени в сайта. Знаете ли какви са?

Общи условия

Активация на акаунт