Нощно напикаване

  • 244 905
  • 974
  •   1
Отговори
# 75
Какви неблагоприятни реакции може да има Дриптана върху 7 годишно дете, някой може ли да ми каже от опит  и на някой помогнал ли е?

# 76
  • Мнения: 5 532
Мария от Дриптана стана много раздразнителна, все ревеше. Зениците и бяха ужасно разширени и и се спеше много.

# 77
  • Мнения: 5 825
При мен стана покрай идването на първата ми менструация,
към 12-тата година беше.
Както казах, аз съм си приказвала доста с познати по този въпрос и
повечето са споделяли, че са се оттървали от проблема именно
покрай половото си съзряване.
Стига тормози детето, казвам го най-добронамерено, шапка ти
свалям за усилията, но когато почне да си ляга без  мисълта-а тази нощ
дали ще се напикая, след като почне да се вълнува повече от момичета,
от колкото от мокрите чаршафи и проблема ще отшуми.
Ще почне от друго да ги мокри...
Да ти е жив и здрав!
Мерси за пожеланията!Но аз не го тормозя,напротив ,гледам всячески да омаловажа проблема.Той все още не е започнал пубертета и полово съзряване.Но някой беше казал,че щом е със Спина бифида може да не спре да се напикава дори и след пубертета и че проблема е в костната система ,а не на психично ниво.Ей от това ме е страх!

# 78
  • Мнения: 1 652
Моят син е на 5 г  и се напишва вечер. Имали сме по-сухи периоди през лятото. Сега много рядко е сух през нощта. Беше на памперс допреди два месеца. Сега обикновено го изпишвам . Но той се изпуска и през деня- по- рядко разбира се, но достатъчно често. Като си играе, ако не му кажа да се изпиша може да пусне малко на гащичките, а може и повече. А понякога ми казва и сам, но в половината случаи вече и пишнал малко. Характерно е, че не иска да се изпишва, не иска да ходи до тоалетна.
Не го тормозя. Приемам много спокойно нещата. Лекувам го по принцип с класическа хомеопатия.

Мисля да го заведа на лекар. Моля тези ,които са имали проблем с нощното напикаване да ми кажат имали ли са и през деня този проблем.  И кой специалист от Пирогов ще ми препоръчате. С направление ли се ходи ?
Благодаря.

# 79
  • София
  • Мнения: 492
Доц.Кънчев в Пирогов. Работи с направления.

# 80
моето момче е вече на 12,5 год.и проблема ни е от както се е родил,ако може така да се каже.До преди 1 год се напикаваше всяка нощ,а след това има пропуски,но не спира да се напикава.Пили сме билки на Хисарския лечител,преди 4 год ,но те въобще не помогнаха,а спазвахме всичко стриктно.Правиме изследвания и снимки(от 1г не сме) и докторите по които сме ходили,казват ,че му няма нищо и ще го израсте,може и по късно, но ще стане.Известен невролог забравих името муЛевту...,каза ,че не би изписал никакви хапчета,защото ще увредим други органи .И така хапчета не сме приемали,но вече си мисля дали да не го направим.ПРОСТО НЕ МОГА ДА ВИ ОПИшА КОЛКО НИ Е ТЕЖКО...НА ВСИчКИ.Не го показваме на детето и това със чаршафите е начина ни на живот ,но какъв живот е за детето и като не можем да му помогнем!!!!!!МОЛЯ ВИ,КАЖЕТЕ,КАК...???

# 81
zraveite az sam na 13 godini i stardam sa6to ot no6tno napikavane. napikavam se ve4e 5 godini i sam po4iti ot4aqna misleh 4e s poberteta vsi4ko 6te se opravi no uvi! ne se polu4i i problema prodaljava. parvo izpolzvah adiuretin, no sled kato go sprqha da go vnasqt zapoznah s Minirin dokato gi izpolzvam visko e nared no spra li otnovo se zapo4va. ot minirina se palnee, zatova go srqh! i sega sam bez ni6to predstoi ni ekskurziq no az nqma da hodq zaradi problema mi! neznam ve4e kakvo da pravq vsi4ki islqdvaniq uj sa otli4ni a ima problem. maikami nito mi se kara nito ni6to no na men mi e neudobno i konfortno za6toto ve4e sam na 13 i mi e omraznalo da si legna i da stana mokra!!!  Cry Embarassed

# 82
  • Мнения: 10
и аз съм страдла като дете от напикаване-вси4ко продължи докато влязох в пубертета и от както ми доиде мензисът-и после краи! все едно никога не се е слу4вало!синът ми които в момента е на 7 години също се напикаваше до към 4-та година -ве4е не успявах да му намеря големи памперси и реших да пробваме с буденето.в на4алото вси4ко беше много трудно (освен за мен и на детето се отразяваше ставането нощем)но пък има6е ефект само мисълта 4е е без памперс го караше да не е спокоен на сън(после вси4ко си доиде на мястото сега даже по4ти не става нощем) с 4естите събуждания (поне по 3-4 пъти нощем) организмът привиква и после сам запо4на да се събужда-така 4е изпробваите първо наи лесните и здравословни варианти и 4ак тогава се насо4ете към лекарства

# 83
zdraveite moete dete e na 4 god i 3 mec i se napikava vsiaka nosht.budia ia po dva pati dori,no poniakoga kogato stana veche e svarshila rabota.mislite li che e problem?dosega smiatah che e malka i prosto chakah,no veshe ne znam.

# 84
  • Мнения: 14
За София знам,че доц.А.Анадолийска се занимава дълги години с нощното напикаване при деца,работи в детска клиника и определени дни на кабинет в клиника на центъра,която има договор с касата

# 85
  • Мнения: 14
За София знам,че доц.А.Анадолийска се занимава дълги години с нощното напикаване при деца,работи в детска клиника и определени дни на кабинет в клиника на центъра,която има договор с касата

# 86
  • Мнения: 4
Детето ми е на близо 8 години и има нощно напикаване. Правили сме изследвания и най-вероятно е наследствено. Баща му на времето се е оправил след като е ял стрито птиче просо, но едва през пубертета.

След консултация с лекар ни предписаха Minirin. Пихме го 6 месеца и докъто го пиеше не се напишкваше. Но забравим ли някой ден...напишкването пак си го имаше. Вече са спрели производството на капките заради многото странични ефекти. Още от самото начало ме притесниха противопоказанията.

От една седмица детето спи на КЕРАМИЧНА ПОДЛОЖКА ОТ ТУРМАНИЙ - МАГНИТОТЕРАПИЯ. Не се е напишквал нито един път, а иначе не пропускаше WinkХапчета не пие.

Керамичната подложка е доста скъпа - 1000лв, но за сега ефектът го има, а и не му вреди. Надявам се наистина да има резултат. Все още не знам дали резултатът ще е траен, но още известно време ще спи на нея и после ще видим ако я махнем какво ще е положението.

1000 лв е ако се закупи от България, иначе ако човек има възможност може да си я закупи от САЩ например, на половин цена.

Исках просто да споделя с вас за нашата "борба" и за резултатите. Като мине още малко време и след като опитаме без подложката пак ще пиша Simple Smile

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Здравейте момичета!
Искам да споделя с вас това което помогна на моя племенник,който се изпускаше до 7ми клас.Ужас за родители а за него срам.Къде ли не го водиха и какво ли не пробваха нищо.Един стар човек случайно им казал за тази рецепта и я направиха и това беше всичко спря да се напикава и се почуства горд от това че вече може да излиза с приятели и да преспива другаде.
Та ето и рецептата .
Взимат се от петел двата крака.Слагат се в стар съд и се пекат докато станат на въглен.Счукват се и се дава всяка  вечер по една чаена лъжичка с кисело мляко.Като се изпие може да се повтори и потрети до като ефекта е на лице.Също и всяка сутрин и вечер на гладно да се дава по една супена лъжица чист мед.
Дано да помогна с тази рецепта на всички дечица . Hug Hug Hug Hug Hug

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
И аз да ви кажа как решихме проблема (дано да е решен де защото сме сухи от 4 месеца)
Дърщеря ми се напишкваше нощем до 7 г. Попадна ми една рецепта на баба Ванга - чай от врапчово семе пишеше тя 100мг вечер преди лягане. И понеже ми беше писнало от мокри чаршафи реших че не е сложно да пробвам. Отидох в билковата аптека и поисках билката, аптекарката ме разпита за какво ми е и ми даде нещо малко по различно - Птиче просо това са само семената на въпросната билка и се пият по толкова бр. на колкото години е детето. Ние бяхме на 7 и пихме по 7 семенца всяка вечер. След първата опаковка (около 2 мес.) вече бяхме сухи но аз купих още две за всеки случай, просто не вярвах че така лесно ще стане. Изпихме още 1 и половина. Другата полувина си я пазя да почна да давам ако всичко започне от начало.  Последно пихме около Коледа и вече 4 мес. детето си спи цяла нощ и се събужда сухо.

# 89
АЗ СЪМ НА 12 ГОДИНИ И ПОЛОВИНА И ПРОДЪЛЖАВАМ ДА СЕ НАПИШВАМ НОЩЕМ !!! НИЩО НЕ МИ ПОМАГА!!! ХОДИЛА СЪМ НА КАКВИ ЛИ НЕ ДОКТОРИ НО НИЩО НЕ СТАВА !!! НЕ ХОДЯ НА ЕКСКУРЗИЙ И ДА СПЯ У ПРИЯТЕЛКИ!!! ПИСНА МИИИИИИИИИ!!!  Cry Cry Cry Cry Cry ТОЛКОВА МНОГО ЛЕЧЕНИЯ СМЕ ПРАВИЛИ И НИЩОООО!!!

Общи условия

Активация на акаунт