МАЙско бебенце расте, радва мама с тупкащо сърце. - ТЕМА2

  • 47 458
  • 733
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 158
И аз съм на мнение, че може да се прави секс, ако нямаш някакви оплаквания - кървене, болки, дискомфорт по време на секс и т.н.

# 211
  • Мнения: 188
Благодаря ви, мами, за бързият отговор. Дискомфорт няма при мен. А желание - доста Sweat Smile Така че ще вадя секси ношничките от шкафа Satisfied

# 212
  • София
  • Мнения: 661
Ако имаше нещо, лекарят ти вероятно щеше изрично да те предупреди. Аз имах до скоро забрана, но миналата седмица си подновихме интимните контакти. Simple Smile

# 213
  • Мнения: 73
Не знам някой дали има подобен проблем, но да споделя. Като цяло съм ок с изключение на това, че съм в 9та седмица и от началото не съм спряла с хремите, тъкмо ми мине за седмица и после пак. Знам, че отслабва имунната система, но чак пък толкова. Освен това днес няколко пъти ме прорязаха яйчниците. При някой има ли подобен проблем?

# 214
  • Мнения: 33
Bupe,

Зависи как си се хранила преди бременността. Опитай да наблягаш на зеленчуци, плодове, здравословни храни. Не залагай на пакетирани, тестени и пр. Попитай АГ-то за нещо за подсилване, евентуално.
За яйчниците и аз имах такива проблеми, както и матката, вероятно е от разтягането. Четох, че трудно можем да индентифицираме болката особено при първа бременност. Пак за всеки случай сподели на лекаря си.

Момичета, как сте със сексуалното желание? Аз, честно казано, имам дори намалено.

И още нещо - АГ не ми е казала да не спортувам, (не съм и питала изрично, мислех до 13-14 седмица да не спортувам, ама не мога да издъжа :/) засега всичко се развива нормално (надявам се и да пордължи), правя някакви много леки тренировки и йога за бременни, но след тренировка усещам тежест в матката. Някой има ли такъв проблем? Дали е вредно? Прегледът ми е на 26-ти чак.

# 215
  • Мнения: 73
Благодаря namasteomm,
Опитвам се да се храня здравословно, но много ми се яде хляб за закуска, може би трябва да спра и да се върна към ядките.

Относно желанието - страх ме е, но и нямам голямо желание (което ме плаши), АГ ни каза да сме много внимателни, имам преглед чак на 10, дано да каже друго

# 216
  • Мнения: 172
Sadhana - може ли да обесниш каква е тая работа с реална седмица. На моята снимка пише 8-ма седмица. А когато правихме снимката бях уж в 6та седмица. Бъркам се с тия седмици. Първия ден на последната ми менструация беше 21.08 и не зная датата на зачеване. Това в коя седмица означава че съм? 🤔
Благодаря предварително! 💕
И на мен ми беше тогава последния МЦ Simple Smile в девета седмица съм и трябва да раждаме на 28.05. Първата седмица на броене започва от първия ден на последния цикъл
И след това вече на 28-ми например влизаш в другия месец.
Някой пита за отслабен имунитет -Биозин мама. Simple Smile

# 217
  • Мнения: 694
Здравейте, момичета! Да се представя. Аз съм на 37 трета бременност, втората със задържан аборт, имам момченце на 8 години. Не смеех да се включа предвид притесненията ми от случилото се миналата година. На 13- ти видяхме и чухме сърчице с хубава сърдечна дейност. Все още доста се притесняваме. Терминът ми е 1- ви юни, но предвид леко късната овулация пиша при вас. В момента съм в интересно положение и имам нужда от съвет. Ще се радвам ако имате съвети. Имам неразположения и не мога да ходя на работа, но нямам осигуровки и за всичко ходя на частно, като в същото време ползвам допълнително здравно осигуряване към фонд. Имам нужда от болничен и не знам къде да отидя да ми издадат. От фонда не може. Дали мога да ида на частно и да ми издадат или някакъв лекар на който да платя да ми издаде.

# 218
  • Мнения: 188
Здравейте, момичета! Да се представя. Аз съм на 37 трета бременност, втората със задържан аборт, имам момченце на 8 години. Не смеех да се включа предвид притесненията ми от случилото се миналата година. На 13- ти видяхме и чухме сърчице с хубава сърдечна дейност. Все още доста се притесняваме. Терминът ми е 1- ви юни, но предвид леко късната овулация пиша при вас. В момента съм в интересно положение и имам нужда от съвет. Ще се радвам ако имате съвети. Имам неразположения и не мога да ходя на работа, но нямам осигуровки и за всичко ходя на частно, като в същото време ползвам допълнително здравно осигуряване към фонд. Имам нужда от болничен и не знам къде да отидя да ми издадат. От фонда не може. Дали мога да ида на частно и да ми издадат или някакъв лекар на който да платя да ми издаде.

Защо ти е тоя болничен след като не си здравно осигурена?

# 219
  • Мнения: X
И тук да се похваля - прегледа мина чудесно. 9-та седмица съм, ембриона е 2.25 см, пулс 164 - мърда ръчички и крачета - много емоционално и сладко беше. И ЖК за първи път правих и ми насрочиха другия месец да ходя в Майчин дом за генетични.

# 220
  • Мнения: 404
Привет и от мен, бъдещи мами. 9-та седмица, термина ми е за 17.05.2018. Много се влунъвам, много чакано и искано бебче Heart Ние живеем в момента в Германия и тук ще следя бремеността, може би и тук ще раждам, но ще ми е много интересно и със сигурност полезно да обменяме опит и емоции Simple Smile

# 221
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Добре дошла philipa_augusta!!! Hug а сега бързо казвай къде в Германия живеете, защото и ние за момента живеем в Германия от 2години и половина (в Лайпциг) Simple Smile

# 222
  • Мнения: 47
Какви кръвни изследвания пускате?
Аз до сега нищо.

# 223
  • Мнения: 33
Какви кръвни изследвания пускате?
Аз до сега нищо.

Hiv, Васерман, рубеола, токсоплазмоза, кръвна група, кръвна захар, урина със седемент, аз си следя и щитовидни хормони поради проблем. Общо взето, пакет за регистрация на бременни, може желязо.

# 224
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Добро утро и от мен. Вчера ходих на БХС в Майчин дом, взеха кръв и ще има резултати до три дни. Бебока се закрепва, вече сме в къщи на домашно лечение с Утрогестан и но щпа.
Вече съм в дълъг болничен, колкото и да си правех сметка, че ще си работя, не ми се получи. Но най-важен е крайния резултат.
Хубав и усмихнат ден!

Общи условия

Активация на акаунт