МАЙско бебенце расте, радва мама с тупкащо сърце. - ТЕМА2

  • 47 418
  • 733
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 44
На мен не ми се е случвало подобно нещо. До 10г.с. ми се гадеше през цялото време и карах на фреш портокал и лимон (киселото облекчаваше), кисело мляко, мюсли, някакво филии със сирене и краставица примерно. Интересното беше, че отзведнъж огладнях зверски, все едно съм стояла гладна с часове, чак ми ставаше много лошо и трябваше веднага да лапна нещо. Даже нощем ставах да ям, понеже като се разбудя малко и веднага се усещаше адски глад. Сега всичко е нормално, хапвам нормално, не ставам нощем, ям всичко, но още не съм почнала месото. Досега не ми се е случвало да ми се прияде нещо много, че да тичам до магазина. А каква е била тази храна, че така ти е станало зле?

# 256
  • Мнения: 6
На мен не ми се е случвало подобно нещо. До 10г.с. ми се гадеше през цялото време и карах на фреш портокал и лимон (киселото облекчаваше), кисело мляко, мюсли, някакво филии със сирене и краставица примерно. Интересното беше, че отзведнъж огладнях зверски, все едно съм стояла гладна с часове, чак ми ставаше много лошо и трябваше веднага да лапна нещо. Даже нощем ставах да ям, понеже като се разбудя малко и веднага се усещаше адски глад. Сега всичко е нормално, хапвам нормално, не ставам нощем, ям всичко, но още не съм почнала месото. Досега не ми се е случвало да ми се прияде нещо много, че да тичам до магазина. А каква е била тази храна, че така ти е станало зле?

Аз също я карах предимно на фрешове и печена филийка,до днес хаххаах.За утре незная,но днешната случка ще ми се запечата.Месо също не консумирах,не защото съм веган,а защото от мисълта ми ставаше зле.Мисля,че веднъж хапнах парченце шунка и веднъж малко наденица и това ми беше.Храната беше "дюнер".Преди хапвах по един на 4-5 месеца,не съм му някакъв фен.Принципно съм заредена от А-Я,но само като открехна шкаф или хладилник и се отказвам.Изключение правят компотите Simple Smile

# 257
  • Мнения: 44
Аз преди да забременея спях във фитнес залата. Много съм запалена и бях постигнала много, даже извадих и плочките на корема. Менюто ми тогава беше с доста чиста и здравословна храна и си казах, че като забременея няма да се отпускам, никакви лигавщини. Нещата обаче се оказаха други Joy Сега ям неща, които не съм яла от години, някои даже от детството. Но не прекалявам. Може би и затова не съм качила и кг досега.

# 258
  • Мнения: 6
дааа,нещата винаги са по-различни от това,което сме си представяли.Относно качването на кг-засега несъм,но и това не ме притеснява.Искам само да не съм като гладен чакал хахахахах

# 259
  • Мнения: 73
Привет и от мен. За апетита винаги съм имала апетит на ламя, но когато съм гладна и съм в магазин ми се реве, толкова много миризми, днес ми се насълзиха очите и хем ми е смешно хем ми е болно...не мога да го обясна. А за пола ние сме си решили до края да не знам какъв е, искаме да е изненада, дано успеем и дано н кой лекар да не се изпусне Simple Smile

# 260
  • София
  • Мнения: 661
Привет и от мен. За апетита винаги съм имала апетит на ламя, но когато съм гладна и съм в магазин ми се реве, толкова много миризми, днес ми се насълзиха очите и хем ми е смешно хем ми е болно...не мога да го обясна. А за пола ние сме си решили до края да не знам какъв е, искаме да е изненада, дано успеем и дано н кой лекар да не се изпусне Simple Smile

Предупреждавайте тогава преди прегледа, понеже нас не ни питаха искаме ли да го знаем Grinning (ние искахме, де)

# 261
  • Мнения: 46
Здравейте!  Добре дошли на новите мамчета ! Лека бременност и щастлив финал!
Аз в четвъртък бях на преглед, бебето расте, махаше с ръчички, беше активно. По размер съм в 12 седмица . В сряда съм на БХС и ехограф. Дано всичко е наред!
Хубав и слънчев ден на всички !

# 262
  • Мнения: 44
Стискам палци и аз всичко да е наред Simple Smile Аз бих искала да ви питам, понеже, както казах в друг коментар, сега във вторник ще съм тепърва на изследвания и БХС, не споменаха дали ще ме гледат на ехограф. Първият ми преглед беше в 7г.с. и в него ден много закъсняваха с часовете, беше им свършило работното време, но пак приемаха за преглед, та много на бързо ми обясниха, че съм имала право на три ехографа през цялата бременност и всеки следващ, ако искам такъв, се заплаща. Не съм сигурна дали правилно съм запомнила, понеже тогава ми беше и много зле и бих искала да ви попитам, така ли е наистина, защото ми е малко странно само три ехографа за 9 месеца Confused

# 263
  • Мнения: 4
Аспирин и Фраксипарин се приемат по -схема изписана след генетични изследвания от Генетик, един вид задърцаща терапия.

# 264
  • Мнения: 44
Аспирин и Фраксипарин се приемат по -схема изписана след генетични изследвания от Генетик, един вид задърцаща терапия.

Милата, колко много неща пиеш, чак и на инжекции. Дано всичко да е наред. Само бъди спокойна.
А ти правили БХС и защо се насочи към тези тестове? Да не би да има нещо притеснително с бебчо или просто така реши?

# 265
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен мами , ние сме с термин 14 май , вече сме в 11 г.с (по точно от утре) и видяхме ръчичка и бяхме доста раздвижени на последния преглед . Предстои ни БХС в края на месеца , за който съм чела доста неща и положителни и отрицателни , вашето мнение какво е , а и кога се прави Фетална морфология и с какво е по различна тя

# 266
  • Мнения: 44
Здравейте и от мен мами , ние сме с термин 14 май , вече сме в 11 г.с (по точно от утре) и видяхме ръчичка и бяхме доста раздвижени на последния преглед . Предстои ни БХС в края на месеца , за който съм чела доста неща и положителни и отрицателни , вашето мнение какво е , а и кога се прави Фетална морфология и с какво е по различна тя

Какво лошо си чувала за БХС? Anguished

# 267
  • София
  • Мнения: 131
Здравейте! Не се включвам тези дни...само ви чета. Честно казано не ми е до нищо. С моя голям късмет - сега да взема да лепна вирус Disappointed от тези хубавите - с всички екстри. Не мога и вода за пия без да я върна. Но най-брутално от всичко е зверската болка в корема. Сега бях при личната - изписа ми биогая и еспумизан, иначе чайове, солети  сухар и евентуално банани и до там. Тъкмо едно оправиш, друго се прецака. А аз само до магазина съм ходила...пазете се момичета!

# 268
  • Мнения: 44
Здравейте! Не се включвам тези дни...само ви чета. Честно казано не ми е до нищо. С моя голям късмет - сега да взема да лепна вирус Disappointed от тези хубавите - с всички екстри. Не мога и вода за пия без да я върна. Но най-брутално от всичко е зверската болка в корема. Сега бях при личната - изписа ми биогая и еспумизан, иначе чайове, солети  сухар и евентуално банани и до там. Тъкмо едно оправиш, друго се прецака. А аз само до магазина съм ходила...пазете се момичета!

Здравей, дано по-бързо се оправиш Sad А от какво са тези адска болки в корема, за които казваш? Аз имах само болки 3-4 дни около дата на цикъла в първия месец? Болките бяха все едно всеки момент ще ми дойде. Чак ме беше страх да ходя да пишкам. Вече го преживях веднъж със един аборт. Даже нощем се будех от тази тъпа болка. И това беше, до ден днешен никаква болка дори за минута. Само някакви по-различни усещания, но не е болка.

# 269
  • Мнения: 188
BeReady - дано скоро се възстановиш Flowers Tulip Бих ти препоръчала една топла вана на крачетата с морска сол и етерични масла. На мен лично точно такава ваничка ми помогна преди няколко седмици, а любимия основно с това го лекувам.

Тоя вирус, който върлува изглежда набира доста голяма сила. В моя офис имаме болни колеги, приятели се оплакват и изобщо - болнав сезон е.

Общи условия

Активация на акаунт