МАЙско бебенце расте, радва мама с тупкащо сърце. - ТЕМА2

  • 47 406
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 566
На мамите с притеснения пожелавам всичко да бъде напразно и бременността да върви добре! И аз имам много страхове, първа бременност ми , но се опитвам да мисля само за хубавото, а страшното не го мисля. Как сте с апетита, аз от ден на ден ставам все по-зле, абсолютно нищо не ми се яде, насилвам се да ям по нещо, но мога и да изкарам цял ден на въздух само. Миналата седмица готвех и ядях по малко, а сега ми се повдига само да гледам продуктите. Но се опитвам, защото не искам да държа мъжа си на принудителна диета. Flutter Относно прегледите, аз досега съм плащала само потребителска такса, АГ ми каза, че като ми изтече това направление, ще взема ново и ще ме регистрират при тях. Аз ходя в един медицински център, в София съм. Предполагам след това няма да ми се налага да ходя всеки месец за направление.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 158
Момичета, пожелавам на всички ни сила и спокойствие, и нека всичко да е наред с точиците, ембриончетата и плодчетата ни Simple Smile
Относно прилошаването, на мен в първите 1-2 седмици ми нямаше нищо, но последните седмици са някакъв кошмар (сега съм в 9г.с.) - събуждам се от това, че ми е лошо, цял ден съм като парцал, като заспивам, всичко ми се върти, все едно съм с най-лошия махмурлук евър; засега 2 пъти съм повръщала (по принцип трудно повръщам). Колкото и да мразя газирано, студена Кока-Кола понякога ми помага, и другото кисели ябълки. Откъм килограми нямам промяна отпреди забременяването - поне успявам да си ги запазя, че и без това не са много - цели 41.5

# 62
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Здравейте, днес и аз бях на преглед и вече съм много спокойна. Моето "отлепване" се оказа втори плоден сак. Във втория няма нищо може и да е имало предвид кървенето, може и да е било празно през цялото време. Според моя аг бебето е ок, отлепване няма, каза че малко по малко ще има кървене, но е от втория сак. Днес ме заведоха на Жк, взе ми микробиология. След 2 седмици ще ми направи първата фетална морфология. Много си отдъхнах и се успокоих. Докторът ми отмени легловия режим.

По принцип програмата майчино здравеопазване по здравна каса е безплатно. Но то включва 2 микробиологии, 2 пъти гледане на ехограф и 2-3 пъти изследвания кръв урина. Ако греша някой да ме поправи. Бременните мисля са освободени от потребителска такса. В някои болници правят тези платени пакети заради ехографа. Моят аг не взема нищо допълнително, всеки път ме гледа на ехограф, пуска изследвания повече от нужното дори. Единственото, което се заплаща е фаталната.

Аз нищо не съм качила като килограми, но талията ми се е наляла, един панталон вчера така ми стягаше. И леко започва да ми личи. С предната ми бременност също рано ми се оформи коремчето.

# 63
  • Мнения: 2
Здравей, Kzn4ka!
Аз също съм с Хашимото! Лекувам се при доц Катя Тодорова! Имам назначена терапия! Също така ми се доказа и тромбофилия, затова редувам през ден фраксипарин и аспирин протект! Иначе за Хашимото ако искаш си пусни едно тсх и виж как са нещата, ако се притесняваш се консултирайте с ендокринолог, за да се предприемат мерки на време! Също така заради Хашимото ми вливат и система от интралипид до 4 месец щяло да бъде!

# 64
  • Мнения: 580
Faumea аз съм със страшни болки в опашката. Но така бях и с първата бременност. Това най- вероятно е от “разтягането” на таза, подготвяне на тялото за бременността и раждането, но не се среща често като симптом. С първата бременност ми мина през 2рия триместър. Тогава бях по цял ден на крак, мислех че е заради това, но сега съм си в къщи и пак си ме боли. Не можех да вървя направо, всякаш те стяга изведнъж и не можеш да мръднеш. А и като дете, съм си падала на опашката ( бях гимнастичка), да не би и ти да имаш стара травма, която по време на бременност да се проявява?

# 65
  • София
  • Мнения: 661
А и като дете, съм си падала на опашката ( бях гимнастичка), да не би и ти да имаш стара травма, която по време на бременност да се проявява?

Аз по принцип имам дискова херния или нещо подобно, но не точно там. Сега ме боли по-надолу и някак по друг начин от обичайните ми болки. При ходене жестоко ме боли.

# 66
  • Мнения: 580
Много добре те разбирам, странна болка не може да се опише, на мен ми мина във втория триместър. Сега пиша и ме боли. Не е като болка в кръста, друго е!

# 67
  • Мнения: 172
Аз имам ужасна болка от разтягането, на това се дължи и съм с тесен таз. Представям си занапред какво ще е.... Всички имаме оплаквания, дано скоро отшумят. Добре дошли на новите момичета. Simple Smile))

# 68
  • Мнения: 623
Аз нямам Хашимото, но имам леко завишено ТСХ по принцип. Преди три седмици го изследвах тсх и беше 2.46 и веднага вдигнах малко дозата. Утре ще проверявам пак как е положението и силно се надявам да е паднално. Иначе и аз съм правила генетични за тромбофилии и уж нямам, но съм всеки ден на фракси 0.4

# 69
  • Мнения: 20
Кой може да ме добави във ФБ групата?

# 70
  • Мнения: 172
Кой може да ме добави във ФБ групата?
Аз. Пиши ми на лично имената си. Вече сме доста и е много приятно!❤😍

# 71
  • Мнения: 2 173
Момичета, бях на преглед на 5-ти. Нещата при мен са в изходна позиция. Пак не му харесва какво вижда, прати ме на ЧХГ. Направих го и резулататът е нисък, та нисък. В понеделник ще ходя да ме види пак, но работата е ясна.

Поради тази причина ви пожелавам успех и ще помоля до няколко дни да решите кой поема администрирането на темите, за да дам юзернейма и паролата на профила МАЙ2018. Ще обясня на ЛС как се модерира и какво се прави, не е сложно.

 Heart Eyes Аз съм добре, няма трагедия, не ме засипвайте със съжаления, случват се и тези работи, следващия път ще е успешен.  Hug

# 72
  • Мнения: 580
ЯННА не мога да не съжаля за това, което ти се случва, но се радвам, че си останала позитивно настроена. Много неприятно, надявам се при следващия преглед да стане някакво чудо ,да чуете сърчице и да си останеш при нас до май. Ако няма други желаещи ще поема профила. При всички случаи пиши ни какво се случва, интересуваме се от теб.

# 73
  • Мнения: 172
ЯННА, има надежда до последно според мен. Може да се променят нещата. За задържане не може ли да се изпише? Дори и да стане нещо стискам палци занапред всичко да е наред! Знам за доста случаи с късна овулация, дано да е това.

# 74
  • Мнения: 46
Здравейте, момичета!
Янна , дано все пак всичко е наред, но важното е че ти си с позитивна нагласа.
Аз също съм с Хашимото и  то открито края на август, а септември вече се наложи корекция на хормона  заради бременността. В края на месеца съм на изследвания за ТСХ отново.
Силно се надявам всичко да е наред.
Пожелавам ви леки и хубави почивни дни въпреки дъждовните капки!  😊

Общи условия

Активация на акаунт