МАЙско бебенце расте, радва мама с тупкащо сърце. - ТЕМА2

  • 47 465
  • 733
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 582
Здравейте момичета и аз да се запиша при вас термина ми е 7 май 2018 г., искам да питам има ли някой с проблемно кръвно високо - ходих къде ли не, изледвания бъбреци, хормони, сърце, кръв и урина няма проблем, а вдигам кръвно.
По принцип ли си с високо кръвно или започна да го вдигаш като забременя? Според мен е рано да е от бременността. Гинекологът ти какво казва?

Аз и в темата на бъдещите майки писах, че на Бхс-то ми правиха и изследване за прееклампсия и рискът излезе доста висока.  Пия аспирин протект и меря чат пат. Дано не се развие високо нататък.

# 586
  • София
  • Мнения: 56
Аз съм на обратния полюс - с кръвно 90/60, та нямам никаква идея какво се прави при високо.
За пола, да ви кажа, все още е рано. Но и много зависи как е застанало бебето. С първата ми бременност док убедено ми каза, че ще е момиче още в 12 седмица. Сега и на феталната не успя да види със сигурност. Така се беше скрил младежът. Но аз все си мисля, че не е важен полът, да сме здрави ние и бебоците, пък каквито-такива. Blush Blush

# 587
  • Мнения: 188
Мами, здравейте! Някоя от вас има ли проблем с газовете и как го решавате?
Аз постоянно съм с подут корем и много газове. Обикновенно се подува вечер и много ме боли.
Храня се що-годе нормално. През деня ям основно плодове, с вечер си хапвам сготвено.
Не съм забелязала да е от някоя определена храна. Получава се от почти каквото и да ям.

# 588
  • Мнения: 582
Nellie B и аз съм така. Не мога да хвана от кое точно се получават. Наистина предимно вечер се случва и то дори преди да съм вечеряла. Аз лично не намирам логика нито за тях, нито за киселинните, нито за ужасното гадене.  Ясно, че са от бременността, но все някакво облекчение трябва да има. Ако някой знае, да казва, моля. Blush

# 589
  • Мнения: 2 288
Не искам да ви паша, но облекчението идва месец след раждането. Аз с предната бременност не намерих лек нито за газове, освен спането на дясна ръка, нито за киселините, за тях - нищо!
Сега е същата работа, ра, стискаме зъби и така Wink

# 590
  • Мнения: 188
Все още не се оплаквам от киселини. Получават ми се, но рядко (да чукам на дърво Grinning ). Обаче това подуване понякога чак се притеснявам. То едни болки, едно чудо. Ето днес например - вчера си легнах със страшни болки и днес от сутринта съм с тях... Подута съм страшно много и не ме притеснява естетиката, ами дискомфорта, който това ми създава.. Sad

# 591
  • Мнения: 28
Привет, мили мамчета!
Завърнах се и аз отново и чета усилено, изпуснатото Simple Smile
Мина сватбата -подписването и сега си влизам отново в ритъм с бебчо.
Сутринта бях на лекар , всичко е наред, с изключение на хемоглобина Sad почва се желязо и Б12 , явно и тази бременнност ще се крепя , ама няма как Simple Smile
На бързо пиша и продължавам да чета, че съм изпуснал 4 странички, хихи.
И вече ще се добавя във ФБ групата Simple Smile време е , изпускам клюки , хихи

Хубав ден!

# 592
  • София
  • Мнения: 2 419
Нели, за подуването, мисля че еспумизан е позволен за бременни и може да опиташ с него да видиш дали ще имаш облекчение Simple Smile Hug

# 593
  • Мнения: 852
Аз  при нужда си вземам Еспумизан Изи и ми помага  много.
Избягвайте   много целулозните и газообразуващи храни -зеле , фасул  ,царевица, иначе са полезни  ,но за коремите...Disappointed Relieved

Последна редакция: ср, 22 ное 2017, 12:00 от estela

# 594
  • Мнения: X
stefalex, честито млада булке Hug Flowers Tulip Tada

# 595
  • Мнения: 188
Горчиво, stefalex! Дълъг и щастлив семеен живот, изпълнен с много радости и усмивки!

Блаогадаря, Erinne за предложението. Аз съм много негативно настроена към хапчетата и се старая максимално да ги избягвам. Може би малко прекалявам с предпазливостта, но ми е много гузно след като пия хапчета. Но може би все пак ще пробвам с Еспумизана.

estela, благодаря за съвета. Аз по принцип не съм привърженик на газообразуващите храни и ги избягвам от край време защото коремчето ми и преди не ги долюбваше особено.

Мами, с наближаващите намаления по случай черен петък, коледни промоции и така нататък, вие замисляте ли се да пазарувате вече за бебчетата? Аз много се двуумя. От една страна е поверието, което не позволява да се купува нищо преди раждането, а от друга страна е логичното мислене, което ме стимулира да пазарувам изгодно.

# 596
  • София
  • Мнения: 661
Аз изобщо не съм суеверна, но някак си ми се струва рано. Къде да ги държа 4 месеца тия работи ако ги накупя сега...само ще ми се пречкат и ще забравя какво съм купила. Иначе и мен ме блазнят намаленията, но все пак мисля да го оставя някъде за 7-8-9 месец.

# 597
  • Мнения: 188
Faumea, аз място имам къде да ги съхранявам, ама пусти му суеверия... И като почнат баби и лели да ми се вайкат как не бива да купувам, как не било на хубаво и съвсем се филмирам...
Ние с любимия сега обзавеждаме апартамент, а майка ми не ми дава дори и леглото за детето да купим. Не бивало така. Като се родяло, чак тогава...

# 598
  • Мнения: 12
За стомахчетата ни единствено да забележите храните, които индивидуално ви образуват газове. Общоприето е целулозните храни, зеле, боб, леща, царевичка придизвикват тези оплаквания, но при някои жени сирене и кашкавал също са проблемни.

# 599
  • София
  • Мнения: 661
Faumea, аз място имам къде да ги съхранявам, ама пусти му суеверия... И като почнат баби и лели да ми се вайкат как не бива да купувам, как не било на хубаво и съвсем се филмирам...
Ние с любимия сега обзавеждаме апартамент, а майка ми не ми дава дори и леглото за детето да купим. Не бивало така. Като се родяло, чак тогава...

Е чак пък толкова... То като се роди на вас ще ви е само до купуване на креватчета. Аз определено мисля да си набавя по-важните неща поне месец-два по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт