В момента чета... 55

  • 63 433
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не можах да се спогодя с "Хотел "При загиналия алпинист". С всяка страница ми ставаше все по-дразнеща и скучна. Някой ден може да им дам втори шанс на Стругацки, но с друга книга.
Сега смятам да започна "Алексис Зорбас".

# 16
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 797
В момента:

# 17
  • Мнения: 6 346
Мария, дано да ти хареса! Simple Smile Аз чета от време на време (несериозно, защото все нещо друго изниква) един неин сборник с текстове, които не са издавани под формата на книга, а ги е публикувала по вестници и списания. Наскоро са събрани в книга. Повечето са разкази, често от пътуванията й из Европа, особено в Париж, и са много красиво написани. Надявам се, че ще се появи и на български след време.

# 18
  • Мнения: 25 724
Не можах да се спогодя с "Хотел "При загиналия алпинист". С всяка страница ми ставаше все по-дразнеща и скучна. Някой ден може да им дам втори шанс на Стругацки, но с друга книга.

"Хотелът" не е типичен представител на техния стил. А и там само хуморът си го бива.  Laughing
Пробвай с някоя от класиките им: "Обитаемият остров", "Трудно е да бъдеш бог", "Пикник край пътя".  Simple Smile

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря, Какич, ще пробвам по-нататък.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 16 345
Честита ни темичка!
Да се разпиша и аз в нея.
Аз съм още на "Нежна е нощта". Добре ми върви за момента.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 205
Благодаря за темата. Чета "Кралицата на юга"-Артуро Перес Реверте.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 229
Втори опит да си напиша поста Simple Smile
Та вчера беше активен ден за започване на книги.

Първо започнах Маската на Локи на Зелазни.

После реших, че повече няма да чакам Бард дали случайно няма да се смилят над чакащите и реших, че ще се боричкам на английски с Blood Mirror - четвъртата от Светлоносеца на Брент Уийкс Simple Smile Да видим колко време ще се тътрузя с нея, защото от предговора и първата глава потвърдих подозренията си,, че няма да е най-лесното за мен четиво.

И накрая от съседната тема се сетих, че съм зарязала - отново - М като Магия на Геймън и порчетох поредния разказ (който даже се случи приятен) с намерението скоро все пак да я довърша. Така де - купи я на миналия коледен панаир, до следващият трябва да я завърша Simple Smile За да си купя евентуално друга с негови разкази. Въпреки че гледах че доста разкази се повтарят в различните сборници. Не мога да разбера идеята, така ли е и в оригинал или тук така ги пускат....

Последна редакция: чт, 05 окт 2017, 09:42 от Angel_Dust

# 23
  • София
  • Мнения: 5 569
Лиляна, "Пикник край пътя" на братята Стругацки я четох от читанка (дръпни си я, ако все още я има). Чудесна е! Обзалагам, се, че ще ти хареса. (С "Алексис Зорбас" от друга страна не знам дали ще се разберете, странно четиво е... Хем има в него много философия, хем, ако не ти допаднат героите и техния мироглед (както на мен), могат и силните моменти да ти се изгубят....) Ще ми е интересно как ще я възприемеш.

Кали, за мен също "Въглен връх" е уникална книга. Една от тези, които ме впечатлиха много силно!

Вени, как ли ще се разберете с Франзен?

Балкай, прави ми впечатление, че имаш доста совеобразен подход - четеш повече за книгите и за това какво хората мислят за книгите, отколкото книги. Stuck Out Tongue Winking Eye Хващай смело "Въглен връх", откачена е идеята отвсякъде, няма как да не я оцени човек!

Аз прочетох "Савската царица" на Тоска Лий, хареса ми, дадох й 4 звезди в ГР, макар че реалната оценка е може би 3,5. Интересна е историята, може би една идея по-сухо е поднесена, но като цяло съм доволна, че я прочетох (въпреки че освен към категорията исторически, книгата с лекота може да се причисли и към категорията любовни, която по принцип не ми е сред любимите, но за разнообразие - става).

Сега разпускам с "Жестокият месец" на Луиз Пени. Нямам големи очаквания тук и си чета така просто. Имам нужда от почивка след "Чистота" на Франзен и си я давам. Чакат ме силни неща след това.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 903
Лиляна, подкрепям мнението на Как' Сийка за Стругацки. Можеш да пробваш с нещо леко като "Понеделник започва от събота" - любима книжка ми е тя, забавна. А "Трудно е да бъдеш бог" е толкова сериозно четиво, че няма как да не го оцениш.

# 25
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Кали, как се радвам, че за сега си допадате с Патрик Нес. Хубаво и ненатрапчиво пише, с оригинални идеи Wink

Венка, стискам палци да си допаднете с моя голям любимец Франзен Blue Heart

Аз чета сборник с разкази на Казуо Ишигуро - Nocturnes. Много са тихи, нежни и изящни. Обичам го и това е.
Паралелно продължавам със "Социалният организъм" - бизнес книга за социалните мрежи, която обаче ми е средна работа. Не че имам нещо против идеята на авторите да сравняват развитието на социалните мрежи с биологията, но да ми треснат 50 страници вариации над теорията за гените на Ричард Докинс, аз му викам да си запълниш книгата с чужди открития.

# 26
  • София
  • Мнения: 700
Приключих "Германия - мръсна приказка" на Пасков. Тотално различна е от Баладата - брутална, но и реална, истинска. Добър е Пасков, много е добър.
Продължавам с Джон Вердън - "Затвори очи". Чела съм от него "Питър Пан трябва да умре" и "Намисли си число" - увлекателни трилъри, очаквам същото и от тази.

# 27
  • Мнения: 11 411
Благодаря за темата. Аз съм в застой! Надявам се скоро да изляза от него Wink smile3529

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Благодаря за темата, в края на предишната написах, че чета " Какво забрави Алис".

В електронен вариант ли я четеш? Скоро ми попадна като заглавие и си я сложих в списъка.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 402
Благодаря за новата тема  bouquet
Прочетох Alias Grace на Маргарет Атууд. Тежка и мрачна, макар и не колкото The handmade's tale и прекрасно написана. Това е историята на млада прислужница, осъдена за съучастие в тежко престъпление през 19-ти век и в началото атмосферата напомняше на другата книга с усещането за изолираност и безнадеждност, но по-нататък прилики няма. Чакам с нетърпение сериала по нея. Двете книги на Атууд са най-доброто, което съм чела тази година.

Прочетох и Щастието е чаша чай с теб на Мамен Санчес - не ме впечатли, но аз и не харесвам чиклит по принцип.

Сега съм на 16,50 от Падингтън на Агата Кристи.

Общи условия

Активация на акаунт