В момента чета... 55

  • 63 424
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 804
Аз ходих до библиотеката и си взех ,,Тангра и неговият син,, на К.Мишу.
Зарадвах се като видях и ,,Лисицата,, на Г.Никифоров,но с тези две обемни книги наведнъж....другия път.
Тангра ще я чета у дома,а ,,Нежна е нощта,, в автобуса.
Няма как иначе./
"Тангра и неговият син" много ми хареса. Увлекателна е и трудно я оставих, докато не я прочетох. Затова сега много искам да прочета "Нестинарка" и "Балканска сага", но не ми се купуват и ще ги чакам да дойдат в библиотеката.
"Лисицата" си я купих преди време след дълго търсене по книжарниците, защото е с изчерпан тираж, започнах я с огромно желание, но нещо не ми допадна. Чакам по-добър момент, за да я подхвана отново. Ще ми е интересно да споделиш впечатленията си Simple Smile

Аз пък зарязах "Сърца в Атлантида". Мъчих се, мъчих да я харесам и дочета, но се отказах.
Прочетох "Принцеса Султана - животът продължава" и си припомних защо бях спряла да чета книги за ислямския свят. Да не си жена там - много мъка и несправедливост. Worried
Сега започвам "Отнесени от вихъра" - друг мой любим жанр - за американския юг. Странно защо никога досега не съм посягала към нея Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 3 291
Ето я Nocturnes: Five Stories of Music and Nightfall на английски в epub.

http://libgen.io/ads.php?md5=4BB74BE858A655E2329FE96E0AF113E5
Kлик  на GET и тя ще се свали.


Благодаря ти.

Magrat*, на теб пиша на лични.

# 47
  • Мнения: 5 405
Вени, благодаря за темата. Blush

Записвам се със Стивън Кинг и 11/22/63. Още съм съвсем в началото, а като гледам кооолко много имам, не знам кога ще я приключа. Open Mouth Smiley

# 48
  • София
  • Мнения: 6 210
Мери, дано се харесате с 11/22/63 Blue Heart! Аз много обичам тази книга и дори й прощавам за обема (наистина се е попрестарал Кинг с количеството, но пък е страхотна в моите очи).

# 49
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 764
Аз също много харесвам 11/22/63 - бързо я прочетох, въпреки обема.  Heart Eyes
Не така стоят нещата с Мидълмарч обаче - вече седмици я влача.  Tired

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 339
Като навлезеш в книгата, обемът няма да те притеснява никак. Изгълтах я набързо, въпреки впечатляващия обем.

# 51
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
И мен обемът на 11/22/63 хич не ме притесни - разкошна книга Heart Exl

# 52
  • Мнения: 811
Аз приключих Сол при солта
Да , така нашумялата наскоро книга , но мен ме плени тотално
Безспорни 5*/5* има от мен
Дори човек като мен , който не харесва историята и исторически книги и книги на военна тематика беше запленен от историята

Това доказва майсторството на автора да напише един прекрасен роман

Сега си продължавам с книжка на сравнително медицинска тематика- А дали не е Б12? , преди да реша какво художествено книжледа продължа Crazy не че не ме чакат няколко хартиени Mr. Green Mr. Green

# 53
  • Мнения: 8 230
Чудя се аз защо не ми светят нови отговори и се запритеснявах, че сте спрели да четете, тъй де, откъде ще вземам идеи за нови книги, пък то имало нова тема.
Аз продължавам с бяганията на свръх дълги разстояния с "Яж и тичай" на Скот Юрек. Доста интересно е написана и може добре да се усети потребността на някои хора да се "тормозят" с бягания на 100км плюс.
Заредих си и "Джентълмени и играчи". Нямат търпение да я започна и нея, но първо трябва да финиширам с бягането, че не е моя.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 16 175
Пипчи,изобщо не се замисляй,а започвай "Нестинарка"! Удивителна книга! Всеки който обича българския бит,култура,традиции ще го разчувства книгата!

# 55
  • Мнения: 215
Прочетох   Слейд Хаус - Дейвид Мичъл - на мен ми хареса, малко тийн ми дойде, но като цяло чудесен стил на писане.  "Библиотеката на Въглен връх" ми е една от любимите от жанра книги, хареса ми и "Дарла" - лятото прочетох над тридесет книги, вкл. "Проходът" и "Дванайсетте", сега мъча третата от поредицата:wink:

# 56
  • София
  • Мнения: 44 122
Ах, Сибила- много благодаря, точно търсех мнения за Слейд Хаус Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 804
Пипчи,изобщо не се замисляй,а започвай "Нестинарка"! Удивителна книга! Всеки който обича българския бит,култура,традиции ще го разчувства книгата!
Убедена съм! В най-скоро време ще си я подаря Simple Smile

# 58
  • Мнения: 5 776
Трудна задача, издавана е отдавна и не се намира никъде. Аз я открих в опърпано състояние в една библиотека. Но пък и харесах Балканска сага повече, а нея поне я преиздадоха.

Чета "Стоманено сърце" на Сандерсън, много мой роман! YA, фентъзи и антиутопия в едно Grinning

# 59
  • Мнения: 10 691
Прочетох "Искрено Ваш Шурик" - 4,5*/5*
Страхотен семеен роман, а защо не и "драма"? Хареса ми атмосферата, която Улицкая създава, харесаха ми образите на героите - самобитни и пълнокръвни, хареса ми начина, по който действието се разклонява и авторката въвежда нови и нови герои(ни) почти до самия край на романа. Почти всички образи тук са женски, това е свят на някакъв странен матриархат, където всички предявяват по различен начин правата си спрямо горкия Шурик, принуден постоянно да се грижи за някоя жена или да ги "утешава" под ред... Simple Smile)

 Преди да кажеш "Да" на другите, помисли не казваш ли "Не" на себе си. С това единствено изречение бих могла да обобщя живота на Шурик.  И спирам до тук , за да избегна спойлери Simple Smile)))

Първа и много приятна среща с Улицкая. Среща на моменти забавна, на моменти - тъжна, но няма да е последна Simple Smile))

Сега започвам "Момичето, което запази мълчание" (ЮиР) и се надявам да ми хареса поече от предишната Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт