Stranger Things - тема за коментари

  • 14 828
  • 179
  •   2
Отговори
# 105
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
Скрит текст:
Според мен не го е създала тя. Тя създава Векна като го изпрати в другия свят. Аз пък изобщо не останах с впечатлението че Ел е създала каквото и да било, тя просто има силите и дарбите да изпраща там.

# 106
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Обаче,

Скрит текст:
Папа каза обаче че е орязал нещо от спомените за събитието с битката между 1 и 11. Значи има още нещо, което предполагам не знаем още.
Надявам се Нанси да се спаси и не само, доколкото е в началния момент на събитията, назад във времето, може да се справят някак и да балансират нещата в този момент, което ще върне Барб. Все пак в този момент и Ел я обработват да си върне силата, фиксирана в същия този момент. Майк и компания би следвало да пристигнат на местоназначение да се пречкат и те там някъде, навярно да събират Ел, каквото остане от нея.

# 107
  • София
  • Мнения: 27 310
Е, кой го е създал тогава?
Скрит текст:
Векна е ясен. Дело е на 11, ама това само по себе си не е толкова УАУ. Тук по-скоро искаха да ни покажат и как се е създал самият този свят.
ОК, да приемем, че не го е създала Ел. Е, хубаво, но той става жив и опасен чак след като 1 става Векна в него. Реално той създава всички грозни чудовища вдъхновен от любовта си към паяците и омразата му към хората и техния начин на живот.

# 108
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
Е, кой го е създал тогава?
Скрит текст:
Векна е ясен. Дело е на 11, ама това само по себе си не е толкова УАУ. Тук по-скоро искаха да ни покажат и как се е създал самият този свят.
ОК, да приемем, че не го е създала Ел. Е, хубаво, но той става жив и опасен чак след като 1 става Векна в него. Реално той създава всички грозни чудовища вдъхновен от любовта си към паяците и омразата му към хората и техния начин на живот.
Никой.  Grinning
Просто си съществувал, но никой не знае за него до преди да осъзнаят способностите на Ел и да почнат да създават и да експериментират с  такива деца като нея.

# 109
  • Berlin
  • Мнения: 11 293
Diavolo, мисля, че си прав за произхода на чудовищата, но upside down си е бил там преди въпросната случка. Ама да видим какво ще кажат и сценаристите все пак.
Скрит текст:
Векна е рожба на долния свят и на собствените си сили, не го е създала Ел, тя го прати там и той просто оцеля и се превърна в чудовище (иначе би умрял понеже май тя го запали?🤔).

# 110
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Diavolo, мисля, че си прав за произхода на чудовищата, но upside down си е бил там преди въпросната случка. Ама да видим какво ще кажат и сценаристите все пак.

 
Скрит текст:
Може и да го е нямало този свят преди случката. Времето е застинало в този момент, не се придвижва напред.  Не се сещам момчето с паяците да влица и излиза от там преди битката.

# 111
  • Мнения: 29 774
Ел

Скрит текст:
изпрати 1 в долния свят, но самият свят го превърна във Векна. Удряха го светкавици или нещо подобно, докато не се преобрази. Ел само отвори процеп между двата свята и, доколкото разбирам, това се е случило преди сезон 1, т.е. тя като малка преди да избяга, след като 1 убива децата. Именно това е процепът, който затвори в края на сезон 1.
А тези, които ги нападнаха, когато влязоха през Уотъргейт, според мен са си демони от този свят.
Не разбрах само защо с Нанси накрая (7 еп.) се случи това? т.е. с другите защо нямаше проблем, само с нея.....

# 112
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Скрит текст:
Не разбрах само защо с Нанси накрая (7 еп.) се случи това? т.е. с другите защо нямаше проблем, само с нея.....
Нанси

Скрит текст:
попада под влиянието и в силата на Векна заради чувството за вина заради смъртта на Барб. Векна наказва тези ,които имат угризения за нечия смърт

# 113
  • София
  • Мнения: 27 310
Окс, да обобщим значи:
Скрит текст:
Този свят/измерение си го има.
Но, Ел отвори процепа между него и нашия свят. Изпрати там 1, а тамошния свят създаде Векна. То това ясно ама ми се искаше малко повече мистерия и туист.
А, Векна може да създава чудовища и да ги праща в нашия свят през порталите.
То това по дефиниция много ми прилича на 'Адът' :о
Много повече ми харесва моята версия. Би било яко. Карма. Ама явно не е така.

# 114
  • Мнения: 29 774
Diavolo, принципно може и да е нещо друго.....
Аз и за Lost имах някакви очаквания, то накрая нищо не се разбра или поне не било така, както аз си го мислех....

# 115
  • Вестерос
  • Мнения: 38 340
Е, кой го е създал тогава?
Скрит текст:
Векна е ясен. Дело е на 11, ама това само по себе си не е толкова УАУ. Тук по-скоро искаха да ни покажат и как се е създал самият този свят.
ОК, да приемем, че не го е създала Ел. Е, хубаво, но той става жив и опасен чак след като 1 става Векна в него. Реално той създава всички грозни чудовища вдъхновен от любовта си към паяците и омразата му към хората и техния начин на живот.
Никой.  Grinning
Просто си съществувал, но никой не знае за него до преди да осъзнаят способностите на Ел и да почнат да създават и да експериментират с  такива деца като нея.
Аз мисля същото.

Скрит текст:
Като познах, че 1 ще е избил другите деца и имах съмнение от 6-ти епизод някъде, че 1 е точно този, но не знаех, че той е Векна и е детето на онзи в лудницата.

# 116
  • Мнения: 32 107
Я да цопна тук.
На първи сезон съм.
Имам въпросче.
Изчезналото момче появява ли се накрая?

# 117
  • Вестерос
  • Мнения: 38 340
Уил ли? Гледай, да

# 118
  • София
  • Мнения: 27 310
Еолрче как ти се струва шоуто?
Първите два сезона са уникални.

Да.

# 119
  • Мнения: 32 107
Ами малко ми е странен, в началото леко скучно.
Но сега взе да ми става интересно.
Особено  като влезе момичето в дървото.

Общи условия

Активация на акаунт