Колко често някой ви пакости по колата

  • 12 164
  • 121
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, имам едно чудене,  колата ми нощува пред блока или малко по - далеч от моя блок,  ако не намеря място.  От около 10 месеца вече три пъти някой прави  пакости на  колата ми. Един път огъната предна чистачка, втори път надраскан фар с червена боя и оня ден счупена задната  чистачка, заедно с рамото.
Първо си мислех, че някой си е заплюл  място на тротоара и ми отмъщава, но проблема е, че аз и да  искам не мога да  спра на едно и също  място всеки път, защото всеки спира, където има място.
Та какво мислите вие, на вас колко често ви се случват подобни случаи?

# 1
  • Мнения: 11 563
Не се случват.
Поразпитай дали на тях им правят подобни мизерии.
Може да сложиш камера и да видиш кой е гадината.

# 2
  • Мнения: X
Аз не съм имала подобни проблеми. Освен веднъж, когато на сутринта намерих колата с леко ожулена задна броня. Явно някой пишман шофьор я беше задрал. Още не ми е ясно каква маневра е правена, че да се случи подобно нещо.

# 3
  • Мнения: 10
Не се случват.
Поразпитай дали на тях им правят подобни мизерии.
Може да сложиш камера и да видиш кой е гадината.

Да, мислех да питам комшиите, защото и на мен ми се струва, че  някой съвсем целенасочено си го прави. 😈

# 4
  • Мнения: 36 203
ако автомобилът ти е паркиран пред чужд вход, там не те познават съседите и не знаят чия е колата, се случват подобни неща - изкъртени огледала, срязани гуми ...
преди време купихме нова кола, започнахме да я паркираме пред входа ни и след няколко дни на чистачката имаше учтива бележка да не паркираме там, тъй като паркоместата били за живущите във входа; когато съседите научиха, че колата е наша, нямаше повече посегателства

# 5
  • Мнения: X
Най-вероятно нещо в начина, по който паркираш пречи, за да ти се случва толкова пъти на различни места. Или не си с местна регистрация. Ако препречваш вход, рампа, кофа за боклук...
Първо си мислех, че някой си е заплюл  място на тротоара
Колко място оставяш на тротоара за пешеходци?

# 6
  • София
  • Мнения: 16 234
С какви аборигени живеете?
Нищо не се случва с колата ми. Такси е, Скъпия я кара. Паркира където намери място. 2 г. предишната кола си седеше отключена, не му се даваха пари за ключалка. Никой нищо не пипна. А често оставяхме покупките си в нея - бутилки с мека топлина, кутии с вино. Не съм чувала и оплаквания от съседи.
Това в Дианабад, до метрото.

# 7
  • Мнения: 4 518
И аз мисля, че е заради тротоара. Редовно (дори пред блока, в който живея) ми вдигат чистачките, защото временно съм тук, не ме познават, а и не знам кой къде паркира.
Иначе последното нещо, което не очаквах - откраднаха ми радиото в началото на лятото. Абсолютно некадърно, бяха взели само предната част, задната си беше в колата. Все пак съм благодарна, че не бяха счупили нито едно стъкло. Даже мисля, че беше заключена. Радиото ще го преживея.
Иначе след една люта зима тръгвам да се качвам в колата (взех я от баща ми) и виждам, че е издрана от предния калник чак до задната броня. Изкарах си акъла, бях паркирала прилично и не виждах причина. Звъннах на баща ми да му кажа, а реакцията беше "тя от години е така" и се сетих, че я измих отвън предишния ден, а преди това не се е виждало заради сняг и мръсотия...

# 8
  • Мнения: 6 362
Това са доста "класически" методи за израз на несъгласие с мястото за паркирането.
Възможно е да е от съседи или от минувачи.
Обръщайте внимание къде и как паркирате - дали оставяте място за пешеходци, за майки с колички, за идвалидни колички, велосипеди, дали не ограничавате преминаването по тротоара, достъпа до вход, до контейнер или друго.

Ние живеем непосредствено до парк. Входовете към парка са ясно обозначени, има и рампи, но преди да направят района "Зелена зона" редовно имаше някой паркирал, който само час-два по-късно вече беше с огънати или счупени от минувачи чистачки.
Признавам - и аз се вбесявам, когато не мога да мина покрай неправилно паркирали коли. Особено трудно ми беше, когато се опитвах да премина 10-те метра от входа ни до парка с бебешката количка... случвало се е повече от половин час да не успея да вляза в парка, защото по цялото протежение на улицата няма достатъчно място между които и да било две коли. Пренасяли сме количката над капаците на автомобилите поради липса на нормален начин за достъп... но до вандализми не съм стигала. Само понякога се е случвало да оставя "мила" бележка.  Възможно най-тъпото действие, което вбесен от неправилното паркиране беше направил, бе спукването на гумите на един микробус, който заради невъзможността да се придвижи (а явно и да смени гумите) престоя повече от месец пред входа на парка.

Иначе са ни разбивали колата заради кражби преди години - неколкократно през 90-те години са ми крали детски столчета за кола, както и номерата на колата, през 2002 - велосипед-триколка, през 2005 - кутия с комплект инструменти и винтоверт (през деня, за 15 мин.), крали са ни акумулатор, гуми на колата, но... това са явни кражби, а не просто вандализми/пакости с цел изразяване на несъгласие.

# 9
  • Мнения: 10
Здравейте, много рядко е на тротоара и  то не съм единствената кола там, никога не паркирам пред гараж, входна врата и не запушвам другите коли. Участъка където, обикновено паркирам е на улица на която от едната страна  има храсти и малка поляна, а от другата има блок. Коли спират и от двете страни на улицата.

# 10
  • Мнения: 14 408
Не ми се е случвало още, но аз шофирам от 2 месеца. Изключително много внимавам къде паркирам, защото ми е писнало от идиоти и си признавам, че съм изпитвала вътрешен порив да режа гуми и да чупя чистачки. Основно на паркирали по тротоарите (в нашия град е забранено с наредба да на общината). Не съм де. Но ми се иска да си купя лепенки "Паркирам като идиот" и да ги лепя по колите на хората Grinning Само че не вярвам да има ефект, най-много някой да ме набие Grinning

# 11
  • Мнения: X
много рядко е на тротоара и  то не съм единствената кола там, 
Браво за оправданието.
Майките с колички да прехвърчат или да слизат на пътното платно?
А, Вие я паркирате вечер. Децата спят в къщи и няма колички.
Преди няколко дни при такова неправилно паркиране на тротоар шофьорка ме травмира.
Разминах се с пукнат пръст на крака и натъртване.
Хората яко я овикаха с думите: "Ако беше в София нямаше да ти се размине......"
viksi78, напишете името на улицата, да видим какво е положението.

# 12
  • Мнения: 20 485
Имали сме вдигнати чистачки и надрани линии странично на колата. Прави се, когато някой е недоволен как или къде сте спрели. Вие може да си мислите, че сте спрели ок, но за някой друг да не е.
Слагате камера или следите и ще разберете. Зависи каква е колата, но едва ли е един и същи човек, който маниакално да пакости точно на вашата кола. Понякога и хлапетата правят щуротии.

Цитат
но аз шофирам от 2 месеца.
Продават се лепенки "Млад шофьор" – виждала съм с такива на задното стъкло. Работи, мм като види и действа по-великодушно.

# 13
  • Мнения: 15 946
Около нас редовно вдигат чистачките на коли, които паркират така, че да заемат място за две коли или са запушили някоя пътека. Но по-сериозни действия не са предприемани - като драскане на боята и т.н. Като цяло на повечето места действат по този начин. Затова и много внимавам как паркирам, тъй като на моята кола не могат да се вдигат предните чистачки и все се притеснявам някой да не ми ги счупи от зор да ги вдигне.
Но веднъж ми се случи пред работата да ми срежат едната гума - така и не разбрах защо. Бях паркирала на такова място, че няма как да съм пречила на някой. Но пък беше близо до училище, та може и някое от дечурлигата да е сътворило белята

Цитат
но аз шофирам от 2 месеца.
Продават се лепенки "Млад шофьор" – виждала съм с такива на задното стъкло. Работи, мм като види и действа по-великодушно.

Подкрепям. И аз съм много по-толерантна с младите шофьори и с коли, на които има лепенки "Бебе в колата"

# 14
  • Мнения: 14 408


Цитат
но аз шофирам от 2 месеца.
Продават се лепенки "Млад шофьор" – виждала съм с такива на задното стъкло. Работи, мм като види и действа по-великодушно.


Имам си Simple Smile Макар, че не искам някой да се отнася с мен "великодушно", а просто хората да спазват правилника за движение по пътищата. На мен още ми е много пресен, но, така като гледам, повечето шофьори са го позабравили Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт