Колко често някой ви пакости по колата

  • 12 153
  • 121
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 036
Има, има и зъболекарски кабинети в жилищни сгради и офиси. Ако има платен паркинг, не бих оправдала спирането, но в София, понякога няма тази опция и трябва да паркираш на километър-два.  Много неприятна ситуация е за всички.

Аз от две години работя в центъра и нямам служебен паркинг. Започнах да ходя с влака. Спирам на гарата, плащам 2 долара на ден и така. Излиза ми два пъти по-евтино от това да паркирам в града, а и гарата ми е по-близко от най-близкия паркинг. Но тук този проблем е само в ситито.  На всякъде другаде е лесно с паркирането.
Разбирам, че тук е строено на широко и е в пъти по-лесно, но има начини да се решават проблемите.

# 76
  • Мнения: X
едва ли има медицински център в блок, на партерния етаж.
Скрит текст:

Има, но са описали къде се Паркира:
Скрит текст:
• Улицата пред медицинския център и съседните улици попадат в "зелена зона". Паркирането през деня в работни дни е платено. В събота, неделя и в празнични дни паркирането е безплатно.
 
Близки платени паркинги:
• На ъгъла на ул."Дунав" и ул. "Ангиста"
• На ъгъла на ул. “Св. Св. Кирил и Методий” и ул."11 август"

# 77
  • Мнения: 3 916
аз за в чужбината говорех, че едва ли са в жилищните блокове тези центрове. Тук знам, че има. В нашия блок също Simple Smile

# 78
  • Мнения: 9 018
Има, има и зъболекарски кабинети в жилищни сгради и офиси. Ако има платен паркинг, не бих оправдала спирането, но в София, понякога няма тази опция и трябва да паркираш на километър-два.  Много неприятна ситуация е за всички.

Аз от две години работя в центъра и нямам служебен паркинг. Започнах да ходя с влака. Спирам на гарата, плащам 2 долара на ден и така. Излиза ми два пъти по-евтино от това да паркирам в града, а и гарата ми е по-близко от най-близкия паркинг. Но тук този проблем е само в ситито.  На всякъде другаде е лесно с паркирането.
Разбирам, че тук е строено на широко и е в пъти по-лесно, но има начини да се решават проблемите.

В София също има тази опция с паркинг на метростанцията.

# 79
  • Мнения: 22 036
О да, но е по-скоро характерно за "новия" свят, където мащабите са други. И в Европа има проблеми с паркирането, защото са стари градове, строени за по-малко хора.

Хубава е тази опция в София, но има и някакво наложено мнение, че е по-престижно с колата, дори и да не е по-удобно.

Аз ще ходя в БГ догодина, не съм била там от три години, а и като ходя се придвижвам пеша или с таксита та нямам скорошни наблюдения.

# 80
  • Мнения: 3 916
Вече го няма това за престижното с колата.
Просто все още не е добре развита мрежата от транспорт, не отговаря на нуждите.
Има по-адекватно обхванати райони и такива, които не са ок. Все още се строи метро, в момента има както липса на транспорт заради тези строежи, така и затворени участъци. Но пък там, където има е ок като цяло. Аз метро нямам, но дори и да имаше около нас-не ме устройва посоката му, така да се каже. Самото метро също не покрива все още града така, че да го предпочетеш. Спалните на града като цяло са обхванати обаче-Младост/Надежда/Люлин.

# 81
  • Мнения: 9 018
Престижно с кола, сериозно ли?
Ако има добър транспорт, едва ли ще се бутаме всички с колите по задръстването. Нито има метро навсякъде, а по бус лентите е пълно с коли, съответно автобусите са в задръстването и де бавят и са мега пълни.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 36 856

като ми е болно детето. Мятам си го в колата и директно при личната или в спешното - според случая. Че аз тая кола съм я взела не само за личното си удобство ами главно и заради детето.
Директно влезте и в кабинета, за по-бързо или пререгистрирайте колата си със специален режим на движение.


Да, директно там отивам, нещо против ли имаш? И аз живея във Варна, ползвам платения паркинг на спешното на окръжна и не го правя на въпрос, че трябва да плащам, защото за мен по-важно е да има къде да спра и смятам за съвсем редно това удобство да се заплаща. Пред кабинета на личната ми също има паркинг и НИКОГА не се е случвало да няма къде да спра на нито едно от изброените две места. О, чудо, даже не запушвам никой!

Долното подмятане за директното влизане в кабинета с кола или за специалния режим на движение даже няма да си направя труда да го коментирам.

....Мятам си го в колата и директно при личната или в спешното - според случая. Че аз тая кола съм я взела не само за личното си удобство ами главно и заради детето.

Мяташ си го в колата и се молиш някой да не те е затворил на аварийски "за малко" или майка с ревящо дете, че тогава и ти ще заревеш, ако трябва да почакаш един час.

Всеки си мисли, че неговото спешно състояние е по-спешно от на другия и е единственото спешно към момента.

Ами, представи си, няма нужда да се моля, защото никога не ми се  е случвало. Ако някой спре на паркинга на блока ни, така че да ме запуши мен, това значи че ще блокира целия паркинг и не смеят да го правят, защото гаранция, че някой комшия преди мен ще ги линчува.

А аз никога не съм смятала, че моето/нашето спешно състояние е по-спешно от чието и да било друго. Тъй като коментара ти е под мой цитат, затова го коментирам. Винаги съм си знаела реда и съм чакала по-спешните, както и никога не съм си позволявала да запуша друга кола/вход/гараж на аварийни.

# 83
  • Мнения: 3 916
Автобусите се бавят и без задръстване-справка-в 6.30, когато детето излиза за училище няма задръстване, но се случва да се чака по 25-30 минути.

# 84
  • Мнения: 22 036
Докато живеех в БГ си беше престижно да се ходи с кола. Говоря за колеги, с които живеехме на еднакво растояние. Аз пеша стигах по-бързо, а и активност някаква имах Simple Smile. Сега много ми липсва ходенето пеша. Правя го, но не между другото и изисква повече време и планиране.

# 85
  • Мнения: 3 916
Това не е български патент. В една друга страна, когато бях придружаваща мъжа ми, от колегите му се изискваше и марка на автомобила, сакън да не посрамят фирмата, в която работят. Не е балканска държавата. Simple Smile

# 86
  • Мнения: 22 036
Тук няма такава драма. Има много богати хора, които карат евтини коли, виждала съм и баща, каращ Бентли да кара детето на работа в местния магазин.

# 87
  • Мнения: 3 916
Навсякъде има всякакви примери всъщност. Те нямат националност.

# 88
  • Мнения: 22 036
Не съм съгласна. Всяка нация си има определени черти.

# 89
  • Мнения: 12 692
Автобусите се бавят и без задръстване-справка-в 6.30, когато детето излиза за училище няма задръстване, но се случва да се чака по 25-30 минути.

Напоследък автобусите се спазват много точно разписанието.  Може би в този час по разписание сана 25-30 мин.

Общи условия

Активация на акаунт