Чакаме и последното ОКТОМВРИйско човече и се местим във родени вече! - Тема 13

  • 37 368
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 130
PeacockLove, пуснах темата преди да видя, че си написала заглавие! Запомни го за следващата тема.  bouquet bouquet bouquet
Unknown16 защо сте на антибиотик?
Не успях да се включа в предната тема по повод апетита, не мога да кажа, че ми се яде повече. Но мога да кажа, че мисля постоянно за шокололад и си хапвам по няколко блокчета, а София има колики и не знам дали и аз не спомагам за това.
И изпитвам неистова жажда. Сигурно пия 3л. и повече на ден вода.
И относно пишлетата на момчета, на Павел започнах може би от 2-рият месец по малко да дърпам вечер когато го къпех. След това няколко дни мажех с Гентамицин, за да не се лепне отново. Не сме имали проблеми. Но например на големия племенник на ММ беше залепнала и се наложи вече да го водят на доктор, защото беше голям. След което го заведоха на язовир и тя се възпали, Та стана чудо. Хем го сърбеше, хем го болеше.

Последна редакция: нд, 08 окт 2017, 00:09 от dessince

# 16
  • Мнения: 289
Какви термометри за самото бебе използвате? А за водата за къпане?
Има разнообразие на пазара, а не мога да преценя кои мерят най-точно и същевременно са удачни за новородено.

# 17
  • Мнения: 406
Благодаря за новата тема Simple Smile

Браво на всички кърмещи мами, хич не звучи лесно, стискам палци всички болежки бързо да отшумят.

# 18
  • Мнения: 137
Какви термометри за самото бебе използвате? А за водата за къпане?
Има разнообразие на пазара, а не мога да преценя кои мерят най-точно и същевременно са удачни за новородено.
Бях взела термометър биберон, но моя малък мъж не го харесва. Сега си взех дигитален с мек накрайник. Дебна го докато спи слагам подмишничката и така му меря температурата. Оказа се много удобен. За водата-си взехме от масовите на пазара, но сме го ползвали 1-2 пъти защото все още се къпем набързо и няма кой знае каква полза от него.
Относно кърменето-по час и половина горе долу седи на гърдата. Малко е изморително и отегчително, но какво да се прави. Още повече че милшето ми е голям гладник. Днес от 16:30 до 18 часа беше на гърда. Яде, яде...уж заспа и в 18:30ч се събуди отново гладен и пак до 20:00ч. някъде яде. Само на 22 дена е, а имам чувството, че с това темпо няма да ми стига кърмата. Не ми се мисли като стане на 2-3 месеца. Да не говоря че с това темпо нито мога нещо да свърша в къщи, нито да поспя повече от 2 часа преди да се събуди зверски гладен.
Относно яденето и аз нямам апетит. Ям колкото да има и за малкия. Всички ми повтарят че той качва, а аз съм станала кожа и кости и съм по-слаба от преди да забременея, която всъщност според кантара не е точно така.

# 19
  • Мнения: 165
Записвам се и аз за новата темичка, благодаря Simple Smile Чета ви с интерес дискусиите за "след раждането" и все си мисля - трябва да си водя записки за важните неща, защото със сигурност нещо ще забравя, а сте мноого полезни. Хем вече нямам търпение за срещата с бебка, хем ми е притеснено дали ще се справя. Радвам се, че ви има и успех на всички мами със затрудненията от едно или друго естество Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 639
Мерси за новата темата, записвам се и аз:) Ох, и без това ме.мъчат киселини, та изкушавам се да ви дам един съвет с риск разбира се да не съм 100% права, поне за началото. Но като цяло чета ви колко много време стоят бебчетата ви на гърдата, само много внимавайте, не е хубаво това защото в един момент ще свикнат че постоянно им се подава гърдата и ще.спрят да я приемат като само източник за ядене, а ще.почнат да я приемат като източник за успокоение и оттам, денем и нощем няма да имате секунда спокойствие. Бебето ще плаче и ще се успокоява на гърда. Ако нямате достатъчно кърма по-добре цедете за да стимулирайте, недейте да държите бебето по часове на нея, и не позволявайте да заспива на нея! Абсолютно всичките ми приятелки които нямаха режим отначало и не спазваха тези основни правила, после ставаха година че и повече посред нощ, неможеха да излезнат навънка и бебето да не изпадаше в истерия защото иска цица през 30.минути....По-скоро го казвам за майките, защото това ако стане така е тежко предимно за майките. Кърменето на поискване е саможертва която просто не си заслужава защото нито бебето има някакво адед валю, нито вие...Знам че отначало е по-различно, докато се напаснете, докато дойде кърмата и тн, но внимавайте да не ви стане навик.

# 21
  • Мнения: 35 109
В нашата болница е голям студ. Добре, че си взех пижама и дебели чорапи. От втория ден съм с тях и с жилетка иначе нямаше да оцелея. Аз съм зиморничева.
Откакто родих нямам апетит. Ям много малко.ама като се прибера ще видя реално как ще е. Искам вече готвена хранилка!
Ние не сме купили термометър за бебчо ама утре ще поправим това Wink за водата си имаме в самата ваничка термометър.

# 22
  • Мнения: 4 005
Благодаря за темата,Деси.  Hug
Термометър взехме дигитален от емаг,който мери и температурата на шишето от разстояние.За водата при къпане ползваме на Лорели.
И аз съм кожа и кости.Много отслабнах,нямам апетит и ям насила.Още първата седмица бях —10кг,и като се прибрах вкъщи от недоспиване още повече отслабнах.
Мамчета,вие как си обличате бебчетата?Аз вкъши го обличам само с гащеризонче и чорапки,но вдругиден сме на преглед и а чудя как да го облека.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 617
dessince, водите ми изтекоха в 14ч и отначало бяха бистри, но после почнаха и зеленикави. Пуснаха ми Уназин. Малкият ме измъчи и се роди чак в 3ч през нощта, съответно си е постоял доста с изтекли зелени води. При него ЦРП-то е гранично (при граница 3 неговото е 3) и има ниски тромбоцити, което било знак за инфекция. Днес ще му пускат контролни изследвания и се надявам да ни изпишат утре, че вече не се търпи.
Мога да се похваля, че вече засуква, но само ако предварително съм дала добавката, иначе цялата болница ни чува.

# 24
  • Мнения: 35 109
Моите води бяха бистри. Чак не разбрах какво се случва..
Искам най- искрено да изкажа възхищението и уважението си към всяка една от вас, която е родила нормално! Като чувам, докато съм в болницата милите жени как се мъчат няма как да не изпитвам възхищение!! Мен не ме мъчиха много, след час от изтичането на водите ми сложиха упойката и започна секциото. Аз такава болка съм убедена, че няма да издържа! Моите почитания!!

# 25
  • Мнения: 1 872
И мен ме мъчи липсата на апетит. Вече съм -12 спрямо раждането, а бях -8 в понеделник. Не е добре тоя рязък спад. Явно ме мога да си компенсирам 500те допълнителни калориии, които трябват за кърменето. Ще се наложи май да си направя план какво и как да яда преди съвсем да се стопя. Някой, ако види в нета идеи за примерно меню да пуска линковете тука.

Ние сме с безконтактен електронен. Мери температура на тялото, обекти (вода във вана, стоплена кърма) и на въздуха. Само кучо май отчита грешно, заради космите, все го изкарва 35, а това за тях е сериозна хипотермия.

# 26
  • Мнения: 225
Ох ема и си права и не си. Имала съм малко кърма и знам какво е да се бориш за всяка капка. Няма по-хубава помпа за гърда от бебето, когато имах болка в гърдите помпата много често не ме облекчаваше. Така че и стимулацията при мен най- много от бебо идваше, защото той изсмукваше всичко от гърдата. Всеки случай за мен е индивидуален и всяко бебе е различно. Ако след 10 мин бебето се е наяло евентуално може да се пробва да се махне от гърдата и да се изцедиш, но ако е още гладно... не знам. Не смея да давам съвети за кърмене, именно защото не ни се получи изцяло.
Термометър ползвам най- обикновен електронен. Последните пъти дори не го ползвах, освен ако не ида на лекар- като усетя че е дигнал температура, особено вечер му давам панадол. Термометър за вода и въздух получих безплатно от една лекция като подарък. Peacock, уцели най- студеното време да си в болницата Confused Вчера ни се развали вратата на дограмата за терасата. Добре, че е затворена, че щяхме да умрем от студ. Липсата на апетит ме обзе и мен- вечер ми се яде само салата, а през деня сладко.

# 27
  • Мнения: 35 109
Значи, с три ката дрехи съм и зъзна..
И аз съм с липса на апетит.. уж през бременността и след това ядеш като змей. При мен нямаше такова нещо..

# 28
  • Мнения: 1 102
Привет от нас!
Вече втора нощ подред бебо прави малко по-големи паузи между храненията. Да видим до кога ще е така.
Относно апетита - умерен е. Не мога да кажа, че е понижен, хапвам си нормално. Но все пак се старая да не прекалявам, защото не искам да почна да качвам, както качих след първото раждане. Тогава в стремежа си да засиля лактацията и добавките, които приемах - чайове, бирена мая и т.н. апетита ми много се засили и качих 10 кг. само след раждането.
Исках да ви попитам - вашите бебчета с какви очички са? Големия син като се роди ми го донесоха и видях тъмно кафевите очички - стана ми ясен цвета им веднага. А сега бебко е със сиво-сини очи - има на кой да е със светли, обаче май няма да разбера това скоро, до колкото знам.

# 29
  • Мнения: 1 639
Cassiopeia, не казвам че моето е 100 процента правилно, различни бебета, различни нужди. Това са моите впечетления от приятелките ми около мен. Така че аз затова и написах че с риск давам този съвет,но в последствие ако някой се припознае и се усети навреме може пък и да му е полезно:)

Общи условия

Активация на акаунт