Забременели след ин витро - Тема 40

  • 47 610
  • 701
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6 542

Един друг въпрос имам. Мисля да помоля мама да ми донесе един основен пакет с лекарства за новородено, такива които трябва да има всеки във вкъщи - например срещу температура, колики, кашлица и тн. Мамите, които вече имат съкровища, какво ще ме посъветвате да имам в една такава "домашна аптечка" и кои лекарства са подходящи. Благодаря ви за инфото предварително.
Физиологичен разтвор за нос, очи(ако има нужда) и спирт за пъпчето. И нещо за колики. Крем за подсичане е ясно. Аз друго не съм ползвала.
Панадолът е от 2м+. А за кашлица педиатърът каквото даде.
Първия месец нокти не се режат.

# 676
  • Мнения: 19 689
Аз пък бих взела Ефералган свещички. Свалят най-бързо и стават да се дават от най-рано. Кул пач лепенки също.

# 677
  • Мнения: 6 542
Кул пачът нищо не можа да свали при Кайо последния път...

# 678
  • Мнения: 19 689
Но със сигурност можеш да сложиш от ден първи. То понякога и конска доза панадол не помага веднага. Девойката пита какво евентуално да вземе за аптечка Simple Smile А кул пачът дава и комфорт. Ако не, поне при ваксините ще ги издумка.

# 679
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Да питам родилите мами кога ви спряха болките в колената и ръцете?Другата седмица ще станат 4 месеца от както родих продължават все така да ме болят?

# 680
  • Мнения: 5 894
Fortuna_85, нормално е доста дълго да ти цапа. И аз потвърждавам Peace При мен продължи около месец, но аз си имах сериозен кръвоизлив и през целия престой в болницата си имах алена кръв, което беше доста отчайващо. Много зависи от причината за прокървяване, мястото, дали има хематом.
oesi, аз още страдам от разни нераположение Confused
Скрит текст:
Не знам колко е нормално, нещо свързано с промяна във времето ли, аз ли вече съм прекално чувствителна и си обръщам прекалено внимание. Това последното ми е най-малко вероятно, защото покрай детето тотално съм изключила за себе си и доста се пренебрегвам. Но напоследък усещам болежки, които имах докато бях бременна. Ако не си гледах детето в ръцете и липсата на корем можех да повярвам, че още съм бременна. Много ме болят краката особено сутрин при ставане. Едва стъпвам. Самите стъпала ги усещам като набити и ме болят костите. Отделно ръцете някак не ми се възстановиха напълно. Сутрин усещам китките си подути и пръстите са ми сковани. Не като по време на бременността. Няма я болката и мъчното разгъване на пръстите, но са схванати и не много чувствителни. На моменти ми се струва, че губя чувствителност и прекалено често изпускам разни неща. Направо взех да се притеснявам с този карпален канал Confused Силно се надявах нещата да затихнат след раждането, но не усещам промяната, която очаквах.

# 681
  • Мнения: 6 542
Да питам родилите мами кога ви спряха болките в колената и ръцете?Другата седмица ще станат 4 месеца от както родих продължават все така да ме болят?
Не помня вече, но мисля, че не продължи толкова дълго.

# 682
  • гр.София
  • Мнения: 1 631
Блинг, и аз бях така с ръцете. Правих физиотерапия в Горна баня и проблема отшумя

# 683
  • Мнения: 1 191
Василенче, при прищипан нерв не е добре да се затопля мястото, дори и да не си бременна. Облекчава болката в момента, но после започва да боли още повече.

Oesi, мен таза още ме боли, а минаха почти 11 месеца, а даже не се беше се разширил кой знае колко, щом си носех и небременните дънки.

# 684
  • Мнения: X
Повече от месец след раждането продължава страшно много да ме болят коленете и лявата китка. И аз се надявах с раждането да спрат болките, но уви, не. Дано не продължат още дълго, че ще трябва да се мъкна по лекари, а хич не ми се занимава в момента.

# 685
  • Мнения: 852
Гинеприла за контракции ли се влива?Притеснява ме че не ми е изписан за домашно лечение/докторката ми я нямаше в деня когато ме изписаха/,а само на системи в болница.Иначе си пия Магнерот от доста време.
Дали спирането на системите няма да ми предизвика раждане?

# 686
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Гинипрал няма в България в таблетна форма. За домашно лечение изписват магнезиев препарат, а ако се налага се изписва Коринфар.
Кети, за пореден път те моля да се успокоиш. Няма да родиш скоро. Ако лекарите смятаха, че има такава вероятност, изобщо нямаше да те изпишат. Докато аз лежах имаше две жени, които прекараха последните 2-3 месеца от бременността си на системи Гинипрал в болницата. Бяха се опитали да ги изпишат няколко пъти и буквално два часа след свалянето на системите сутринта, още докато им подготвяха документите за изписване, контракциите им започваха наново. Ако толкова те е страх, отиди да лежиш на платен прием или в МД.

ПП: в темата имахме майка, която изкара повече от месец, дори два със шийка 1.5см, последно даже се държеше само на конеца на серклажа и роди в 35гс. Ако някой се сеща за името да ме подсети.

Последна редакция: нд, 05 ное 2017, 11:10 от пънче-мънче

# 687
  • Мнения: 852
Гинипрал няма в България в таблетна форма. За домашно лечение изписват магнезиев препарат, а ако се налага се изписва Коринфар.
Кети, за пореден път те моля да се успокоиш. Няма да родиш скоро. Ако лекарите смятаха, че има такава вероятност, изобщо нямаше да те изпишат. Докато аз лежах имаше две жени, които прекараха последните 2-3 месеца от бременността си на системи Гинипрал в болницата. Бяха се опитали да ги изпишат няколко пъти и буквално два часа след свалянето на системите сутринта, още докато им подготвяха документите за изписване, контракциите им започваха наново. Ако толкова те е страх, отиди да лежиш на платен прием или в МД.

ПП: в темата имахме майка, която изкара повече от месец, дори два със шийка 1.5см, последно даже се държеше само на конеца на серклажа и роди в 35гс. Ако някой се сеща за името да ме подсети.
Пънче дано е така.Когато има конец е друго той държи така си мисля.
При мен това е чудното че нямам регистрирани контракции,а шийката се скъсява🤔🤔🤔

# 688
  • Мнения: 2 999
Кети, това със скъсяването на шийката го проучвах доста дълго време и разпитвах буквално всеки лекар, който ме преглеждаше. Обясниха ми всички много подробно, че скъсяването се получава предимно от неспособността чисто натурално на матката да се разтегне. Има жени, чиято еластичност на матката е по-добра и такива на които не е толкова добра. Но в крайна сметка, както ти е казала и Пънчето, историята познава много износени и живо родени бебета близо до термин със скъсни шийки. Не го мисли сега, почивай и хубави мисли. Ако има проблем - влизай в болница и стой докато не родиш.

# 689
  • Мнения: 852
Dundy и аз мисля че е така тъй като за тези седмици корема ми е доста малък почти никакъв и чак се притеснявам ако матката не се разтегне достатъчно поради нееластичност,а пък бебето си расте Confused

Общи условия

Активация на акаунт