Прахосмукачка робот- 13 (фатална но не и за роботчетата ни :) )

  • 98 531
  • 743
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 3 665
Наистина не помня марката. От години съм в темата -изчела съм всичките теми.Някой по няколко пъти-имаше много ценни съвети ,на момичета ,които отдавна не пишат тук.Обсъждали сме кои ли не марки.Наистина не помня името.Ако Меги ,Ели или някой от по-старите потребители се сети ще каже.

# 271
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Едната беше Агама, за нея съм сигурна, имаше още 1-2 дето пак минаха. Ели може да напише романи за Самсунг, а и не само тя. Скубата и тя си мина набързо, за прозорците - почти същата работа. Аз от около 7-8 г чета, от 6 има робот, общо взето дългосрочно доказали са се са Румба и ЛГ.
И пак подчертавам, нямаме предвид, че Xiaomi са лоши или нещо подобно, просто отчитаме дългосрочното ползване, което хич не е за пренебрегване.

# 272
  • София
  • Мнения: 2 296
Огледах се в предлаганите от myrobotcenter модели на ЛГ, които до днес са намалени. Моля, който следи сайта от по-дълго време, да каже дали мога да очаквам още по-ниски цени на ЧП?

# 273
  • Мнения: 113
Зайко байко, мопихте ли вече, за да споделиш?

Честно казано, се бях отказал да го правя и вчера една муха пак ми влезе в главата... като намеря време може и да пробвам... то идеята ще е малко като при роботите за стъкла - съвсем малко течност върху микрофибърната кърпа и то ще е почти суха... но ме притеснява, че ще замазва само... знам ли трябва да се опита...

Относно румбите. Човека, който ги продава в robotite.com Каза, че валяците не чистели толкова добре колкото румбите с четките от едно време. Това не значи, че тези с валяците не чистят, а просто, че са еднаа идея не толкова добре. И на мен на румбата не ми пречеше да я чистя, даже преди близо 10 години след всяко почистване си ги миех и суших и ми доставяше удоволствие. Очаквах и на китайчето по подобен начин да ги чистя и това, което ме учуди е че нямаше нищо такова...

0:38+ секунда -  /при Xiaomi  такъв филм няма.../
https://www.youtube.com/watch?v=ECVOj9KN9X8
а капачето за хепа филтъра се чупи ако не се внимава - с такава твърда пластмаса е било на щипката направено - масов проблем, но бърз фикс е да се вземе такова от 960 или другата серия мисля че 800 серия беше...

Средното колелче на румбата 1:1 като мръсотия с моята румба - ползвана една седмица
https://www.youtube.com/watch?v=FWmi7F0YmXQ


Това малко ми напомня на разглобяването, почистването и сглобяването на оръжия - има успокояващ ефект:
https://www.youtube.com/watch?v=1U2Au_LJpGY

п.п. Моята румба от 2008 още си е с оригиналната батерия, сега е командирована да чисти апартамента на родителите на съпругата ми... с една батерия чисти целия апартамент...
Като ползвател на Roomba 980 от почти 8 месеца смело мога да кажа че дори и на седмица без чистене на четки, колелца и всичко възможно, подобни огромни боклуци от централните четки или пък централното колелца не съм вадил никога. В къщи имам две малки деца който произвеждат всевъзможен боклук и проблеми до сега не сме имали. Така че предлагам да не напрягаме нещата излишно с тънки намеци. Тук все пак се коментират реални неща и се стараем да помагаме един на друг, мойте впечатления са като ползвател на съответният робот.
   Хубава вечер!

# 274
  • Мнения: 146
Мисля, че е важно също какво и по какви критерии сравняваме. Roomba има десетки модели, някои от които просто са морално остарели и не могат да се мерят с никой модерен робот. Живеем във време на бързи технически подобрения, много от които са свързани с експлозивния напредък в изкуствения интелект. Да сравняваме старите модели на Roomba с кой да е по-модерен робот, китайски или не, е сравнение на портокали и ябълки. Даже между два модела Xiaomi, произведени с една година разлика във времето, има значителна разлика в полезността като цяло. Така че за мен важно е сравнението на по-новите модели и ще очаквам да чуя новини от presledvach, когато го направи Simple Smile

Аргумента за марките-еднодневки е валиден, но за утвърдени фирми с диверсифицирани продукти не може да се обобщава. Xiaomi роботите са само част от една smart home екосистема и устройствата в нея са отлично съчетани. А това води до засилване на марката и не мисля, че скоро ще изчезнат. Напротив, след положителния опит с прахосмукачката им даже съм все по-склонна да инвестирам в техния smart home с всяка следваща джаджа, която купувам.

Не на последно място, има разлика от модел до модел дори на реномираните фирми. Тук  припомнихте неудачите на Scooba - мисля, че те бяха причината Irobot да купят фирмата, която произвеждаше Mint (за който не помни - така се казваше предшественика на Braava). Тъй като стана дума за "най-доброто, което никой от нас няма", се позачетох и за Dyson 360 Eye. Той май е не много успешен въпреки реномираната марка, понеже Dyson не е софтуерна фирма. Според отзивите навигацията му не е перфектна, а управлението - сложно и в крайна сметка въпреки намалението в цената преобладават средните оценки, има и доста слаби.

В крайна сметка печелят онези продукти, които съчетават силна прахосмукачка с интелигентен робот. Така че наистина, преди покупката всеки трябва да чете и мисли за своите потребности.

Последна редакция: сб, 18 ное 2017, 00:07 от Alipazar

# 275
  • Мнения: 3
Наистина ми беше полезно да имам мнението ви ,много ми помогна при избора . Чета ви от почти три години Simple Smile Не разчитах на инфо само от тук,разбира се. Така че мисля,че е правилно и аз да дам мнение,колкото и субективно да е то  Simple Smile
Със сигурност има и скрита реклама тук ,но пък и излишната параноя не е помогнала на никого . Добре е че вече можем да си позволим такъв помощник без да струва цяло състояние.

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 6 246
Моля собствениците на Румба да коментират текста със ситен шрифт, а именно - че можели да не работят върху тъмни и дългокосмести килими. Имам два тъмни килима, единият е шаги. Дали ще се справи?

# 277
  • Мнения: 643
Само да се уточни за последно. Нямам Румба, не са ми е по джоба последните модели. Имам ЛГ и Нийто. Обаче се възхвалява нещо, което го имате от седмица, че на всичкото отгоре се сравняваше с Irobot. Това ме подразни. Нямам нищо против марката, но нека и' дадем време да се докаже. Първато Neato ми го смениха с ново след 1г ползване. Новото издържа 7м или 8м след първото и сега отново е на ремонт. Уж четох, уж се интересувах, а какво излезе се вижда.

# 278
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Sensuality,
Не се дразни душе. Давай кака си Делта за пример със КсиомитУ, което и работи
само два месеца и го пратихме във Чайна-та на рИмонт. Wink Hug
Иначе си бачкаше яко, както писах по-рано и проблеми със килимите намаше
никакви. Мяткаше се отгоре им като козичка и ги чистеше чудесно.
Да видим сега като я върнат, какъв е бил проблема и колко време ще откара
след ремонта........Ще се отчета тука надлежно.

И дано само аз да съм калитанеца с калпавото Ксиоми. То по рождение все съм
карък, та съм свикнала едва ли не Laughing На другите пожелавам каквото и роботче
имат, да нямат проблеми  Hug

# 279
  • Мнения: 643
Sensuality,
Не се дразни душе. Давай кака си Делта за пример със КсиомитУ, което и работи
само два месеца и....

Ще споделиш ли какви упражнения се правят за връщането му? Може и да сте писали, но съм пропуснала. На мен от една фирма ми искаха 270лв до Австрия, а друга 42лв. Пратих го разбира се с втората.

# 280
  • Мнения: 113
Моля собствениците на Румба да коментират текста със ситен шрифт, а именно - че можели да не работят върху тъмни и дългокосмести килими. Имам два тъмни килима, единият е шаги. Дали ще се справи?
Веднага отговарям на запитването ви, в къщи имаме и от двата вида посочени килими, чисти ги без да се замисля, щом се качи върху килима си включва турбо режима и ги почиства перфектно, стават като нови, а шагито е разрошено. Както и преди съм писал, работи и при тъмна стая без проблем, ние редовно я пускаме и вечер когато сме навън на пуснати щори. А по въпроса за ситния шрифт, той фигурира навсякъде, но не означава че не се справя,  а това си е един похват който всички производители използват за да се застраховат. Ако има и други въпроси, с удоволствие бих отговорил и на тях.

# 281
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Мисля, че само от черните плочки са се оплаквали, че не чисти. От нечистене на килими май никой не се е оплаквал, ако се не лъжа. За чистене на тъмно пък нямам спомен някой да е казвал, че не може. Моята вършее всяка нощ на тъмно, хич не й пречи.

Да не забравяме, че в техниката има и не малка доза късмет дали ще ти се развали Wink.

# 282
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Sensuality,
Не се дразни душе. Давай кака си Делта за пример със КсиомитУ, което и работи
само два месеца и....

Ще споделиш ли какви упражнения се правят за връщането му? Може и да сте писали, но съм пропуснала. На мен от една фирма ми искаха 270лв до Австрия, а друга 42лв. Пратих го разбира се с втората.

Пратихме, Малката китайка във фирмата от която я купихме, като мислехме, че тука им правят
ремонт, но явно сме се излъгали. Ние и затова предпочетохме да я купим от България. От фирма-
та обаче казаха, че те нямат сервиз и затова я пращат в Китайско. Кога ще я върнат....Божа работа.
Мисля, че в другата фирма на която не и помня името и която внася Ксиоми-та в Българско, предлагат
и сервиз, но ние като купувахме нашето, не знаехме за нея. Излизаше само фирмицата от където
ние си купихме Малката китайка.

И те така Grinning

Последна редакция: сб, 18 ное 2017, 11:20 от DELTA_DELTA

# 283
  • Мнения: 146
Sensuality,
На другите пожелавам каквото и роботче
имат, да нямат проблеми  Hug


Е това да си ги пожелаем всички Heart Eyes

Както и да се броим, хората с Xiaomi в този форум не са много. Това, че моят работи осем месеца без проблем или нечий друг се е развалил, не е представителна извадка, а само два отделни отзива.

Когато избирам техника, аз се водя по няколко неща: отзиви от обективни места, отзиви на потребители (особено отрицателните са много информативни), спецификации и т.н., но най-напред правя бърза визуална проверка. Ако има много отрицателни отзиви, не си струва да се гледа повече. Ето как изглеждат графиките на добри спрямо лоши отзиви за няколко марки роботи, взети днес от Амазон https://drive.google.com/file/d/1iKBJ6XmHS54siIcn4aL5HF-8oeUhC_I … view?usp=drivesdk . Тук броят отзиви за Xiaomi не е голям, но хората масово ги купуват от другаде и някои дори си го пишат. Степента на задоволство обаче е впечатляваща и подобни графики има и на Алито, но с хиляди доволни клиенти - ето например само от един произволен магазин:
https://drive.google.com/file/d/1giTPT1vTo34zEblwAzP1YrH2LRt3zht … view?usp=drivesdk

А ако нещо се развали, разбира се не завиждам на собственика... но няма марка, която да не се разваля. За съжаление никой производител не си признава колко често роботите му са за ремонт Anguished Така че - късмет, която и марка да сте си избрали!

# 284

Общи условия

Активация на акаунт