СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 12

  • 46 839
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 354
Освен ако не си с късна овулация и не си сигурна кога е била тя (тоест при непостоянен по дължина цикъл), кръвният тест е безпогрешен още на първия ден от закъснението.

# 661
  • Мнения: 35
Здравейте! Последно ми дойде цикъла на 31.12 ( по принцип е нередовен с ПКЯ съм) но последните месеци с добавки и диета го докарвам на 30-31 дни. Мисля че съм имала късна овулация на 17-18.01, но този месец не правихме фоликулометрия и не съм сигурна, по БТ се ориентирах за тогава . Първия положителен тест с бледа черта видях на 2.02. На 4.02 пуснах чхг - 54, на 6.02 -145, на  9.02 - 556.  Закъснението ми от 10 дни не е много реално с късната овулация, но стойностите ми се виждат ниски въпреки удвояването за тези дни... След 2 дни съм на преглед, надявам се ако чхг расте така и е над 1000 да видим нещо. Много се притеснявам от извънматочна, защото вече преживях едно лапаро и 2 спонтанни аборта след това. Как мислите тези стойности ниски ли са,  говорят ли за извънматочна или кухо яйце? Като чета как в първия ден от закъснението има жени с чхг 500 и много се обезкуражавам...

# 662
  • Мнения: 3 945
Защо реши, че са ниски? Удвояват се добре.

# 663
  • Мнения: 35
Удвояват се да, но ми се струват ниски като цяло за тези дни закъснение. Ще разбера скоро какво се случва и се опитвам да запазя спокойствие, нооо хич не ми се получава 😂

# 664
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 354
Стойностите са супер, особено щом не си сигурна за овулацията. Отпусни си душичката, спокойствието ти е най-важно. Ако се тревожиш, това само ти влияе негативно, а реално тревогата няма да промени нещата, върху които нямаме контрол Heart Хванала си яйцето, дръж го и да е до финал!

# 665
  • Мнения: 35
Стойностите са супер, особено щом не си сигурна за овулацията. Отпусни си душичката, спокойствието ти е най-важно. Ако се тревожиш, това само ти влияе негативно, а реално тревогата няма да промени нещата, върху които нямаме контрол Heart Хванала си яйцето, дръж го и да е до финал!
   

Благодаря за подкрепата! ❤

# 666
  • Мнения: 703
Здравейте! Последно ми дойде цикъла на 31.12 ( по принцип е нередовен с ПКЯ съм) но последните месеци с добавки и диета го докарвам на 30-31 дни. Мисля че съм имала късна овулация на 17-18.01, но този месец не правихме фоликулометрия и не съм сигурна, по БТ се ориентирах за тогава . Първия положителен тест с бледа черта видях на 2.02. На 4.02 пуснах чхг - 54, на 6.02 -145, на  9.02 - 556.  Закъснението ми от 10 дни не е много реално с късната овулация, но стойностите ми се виждат ниски въпреки удвояването за тези дни... След 2 дни съм на преглед, надявам се ако чхг расте така и е над 1000 да видим нещо. Много се притеснявам от извънматочна, защото вече преживях едно лапаро и 2 спонтанни аборта след това. Как мислите тези стойности ниски ли са,  говорят ли за извънматочна или кухо яйце? Като чета как в първия ден от закъснението има жени с чхг 500 и много се обезкуражавам...

Здравей бих искала да те питам какви добавки приемах за ПКС и каква е диетата?

Относно ЧХГ, според мен е нормално
Късмет👍🏻

# 667
  • Мнения: 1 837
Удвояват се да, но ми се струват ниски като цяло за тези дни закъснение. Ще разбера скоро какво се случва и се опитвам да запазя спокойствие, нооо хич не ми се получава 😂
Здравей, моя цикъл също беше на 31.12, овулация на 15.01. Пусках си кръвни през горе долу същите интервали и резултатите ми бяха горе долу като твоите. Днес за пръв път бях на преглед, видя се сак+мехурче, надявам се след 2 седмици да се види и ембрионче. Успех!

# 668
  • Мнения: 94
Здравейте, закъснява ми с 10 дни, направих си два уринарни теста, които бяха положителни на 5 и 7 ден след закъснението. Днес имах час за видеозон, но снощи прокървих, ярка червена кръв, преди това два дни доста ме болеше корема, като менструални болки, но и кръста ме болеше. Днес отидох на преглед, каза ми че не се вижда нищо в матката и че няма бременност, само нещо като киста на левия яйчник. Препоръча ха ми да си пусна кръвен тест. Кръвния е 1423 Чхг. Отидох при друг лекар, той пък видя малка точка в матката ниско долу и каза, че лигавицата е удебелена и да отида пак след седмица. Дайте ми съвет, какво да правя. Бременна ли съм, извънматочна ли е. Продължава да ме боли долу, най вече левия яйчник, така го усещам.

# 669
  • Мнения: 7 690
Каква извънматочна, след като лекар ти е потвърдил, че е в матката?

# 670
  • Мнения: 94
Не беше сигурен, по принцип тръбите ми са непроходими, забременях инвитро с първото си дете, беше изненада, че е станало спонтанно, за това са съмненията ми.

# 671
  • Мнения: 3 134
Търси си лекар с хубава апаратура да ти потвърди има или няма нещо в матката. ЧХГ не е ниско. С тези болки и непроходими тръби има голяма вероятност за извънматочна, според мен.

# 672
  • Мнения: 5 380
Sosi, кървенето еднкратно ли беше или продължава?
Освен кръв има ли и съсиреци?

# 673
  • Мнения: 94
Sosi, кървенето еднкратно ли беше или продължава?
Освен кръв има ли и съсиреци?
Кървенето спря, беше бистра червена кръв, без съсиреци. Но все още ме боли, през деня нямам силни болки, но вечер ме боли.

# 674
  • Мнения: 5 380
Sosi, добре е, че кървенето е спряло.
Може да пуснеш ЧХГ след 48 часа, за да видиш как се повишава и задължително  преглед при АГ с хубава апаратура, за да се огледат добре нещата.

Общи условия

Активация на акаунт