И нека наш'та ОСМОКЛАСНА баница с късмети да донесе и здраве, и успех, и за екскурзии билети!

  • 23 503
  • 774
  •   1
Отговори
# 690
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Рева, защото бучах, фучах и заплашвах! Иначе щеше да гледа тъпо в една точка зад рамото ми, от което издивявам съвсем.

# 691
  • Мнения: 6 935
Доня, това, че нещо не знае или че нещо го затруднява и не се справя както ви се иска не значи, че няма мотивация. Значи, че наистина е изморен, че му е трудно, но полага усилия. В никакъв случай не се е "изложил", че нещо не знае. Не го знае, защото му е трудно, трябва му още време или му е такъв тип мисленето. Все неща, за които не бива да му се сърдиш, още по-малко да му се караш. Разбирам да се лигави, да се държи лошо, да скатава - тогава да кажеш, че се е изложил, ама защото не се е получил някакъв резултат на секундата няма как да е повод за излагане или за караници. Ходи го гушни, всичко ще се оправи, не го пресирай с толкова много уроци. За пилот това есе върху Илиада за какво му е пък чак толкоз, че да трябват частни уроци и 6.00 в осми клас? Или какво беше нещото по АЕ, голяма работа като не го знае, нали си ползва езика и пише грамотно.
Тук цари някаква яка заблуда за Ния, за което много се извинявам, че явно съм създала. Тя си е голям развей прах. Мотка се, учи до късно, защото не се организира, гледа тик-ток, чати с девойките, изобщо нищо специално и различно от другите деца.

# 692
  • Мнения: 2 214
Моят проблем с маските е, че като ходя бързо и дишам с отворена уста, което ми овлажнява зверски маската и при дишане се вмъква до сливиците и обратно.... За това от утре - от поцинкована ламарина Joy

Рева, защото бучах, фучах и заплашвах! Иначе щеше да гледа тъпо в една точка зад рамото ми, от което издивявам съвсем.
Доня, препоръчвам ти да прочетеш "Кръстникът" Joy

# 693
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Мария, еднакви задачи за трапец, учителката му върти вече няколко часа... Точно тоя вид не я "вижда"
Уроци по български език взима, защото здраво закъсва в изказ, хем чете. А това му подбива самочувствието за всички разказвателни предмети. Той като по-малък се изразяваше по- добре, но тогава не беше намесен пустия английски.

# 694
  • Мнения: 6 935
Ама толкова много хора не виждат геометрията. Просто не я виждат, или я виждат по-бавно, или подхождат различно, което отнема време. Не можем да им се сърдим. За изказа си говорете. Да ти разказва какво е прочел, какво е гледал, кого е срещнал, какво му е разказал. Няма нужда да е академично и стресиращо. Аз мога много да говоря и разказвам, но есе не мога да напиша, а пък да ти развия кой е моралния победител между Ахил и Хектор - хептен. И ако някой ме застави по час на седмица да се мъча с това, вероятно ще се чувствам адски зле и ще ме изцежда. Пощади го това съкровище, нека има полет на мисълта и душата.

# 695
  • Мнения: 2 022
Аз бучах, че и частната учителка по математика преди малко също ... Много съм изморена вече! Моя рева, после гледа в една точка. Как да го накарам да се мотивира? С добро не става, с лошо не става, върти една тъпа задача за трапец и не може да я научи. Вдигам ръце, да оцелява, явно самолети ще гледа на картинка. Отпуснал се е като дроб! И не е виновно онлайн обучението, защото винаги е имал такива моменти. Все си мислех, че като порасне ще е по-добре, а то става по-зле! А беше такова будно и умно детенце!
Умора е. Снощи имаше подобен случай с най-тъпата формула за съкратено умножение, реши няколко такива, а на последната блокаж, понеже украсена с няколко корена. Да не можеш да го докараш до (a+b)2. Оттам я подхванах, че и главоболието и умората са резултат от едновременното правене на много неща. То си е научно доказано, умора от постоянно превключване. И така до 21 ч. Да си чатиш, да си пускаш клипчета, да си гледаш филм, докато решаваш задачи и пишеш домашни. Обясних тази ситуация с мозъка, защото щом го прави и е възможно това, коя съм аз да нареждам как да учи. Съгласи се накрая.

# 696
  • Мнения: 8 243
Чела съм "Кръстникът" много много отдавна. Дори не съм наясно коя страница коментирате, нямам спомен нещо да ме е фрапирало. И съвети за мотивация не помня. Освен да питам набора. Той я чете преди време, обаче едва ли я помни. В това отношение е като баща си. Известно време след прочитането на книгата я изтрива напълно от съзнанието си.
Моят е малко като момчето на Аманда. За да направи нещо трябва да бъде дълбоко убеден, че е нужно да го свърши. И на него му беше обещан нов компютър при определени резултати на НВО и го получи, но всъщност не компютърът беше водещ, а той реши, че трябва да се представи добре. Каквото и да му обещая, не мога да го изкуша, ако сам не е готов да положи необходимите усилия. Със забрани и ограничения пък съвсем не става. Труден ми е определено. С малкия ми е много по-лесно да прилагам моркова и тоягата.
Доня, давай го малко по-спокойно. Сигурно в момента Стиви учи най-много от всички деца в темата. Никога не съм се карала и ядосвала за неразбрани неща. Само за мързел се карам. Иначе приемам, че понякога колкото и усилия да полагаш някои неща в момента са ти трудни, не можеш да ги разбереш добре. Нищо. Понякога е нужно повече време или да се получи някакво натрупване и след това да ти просветне. Например на мен в училище много мътни ми бяха модулите. Нещо абсолютно елементарно, но тогава ми отне страшно много време, за да ги схвана. Други задачи пък изобщо не се научих да решавам по уж по-лесни начини показани в учебника, а си ползвах мои, наглед по-сложни методи.

# 697
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Може би съдя по себе си - аз имам пространствено виждане и геометрията ми е по- лесна. На него алгебрата. Там си хваща алгоритъма и действа.
По геометрия и аз и учителката рисуваме цветно, за да изпъкне , чак тогава има проблясък.

# 698
  • у дома...
  • Мнения: 3 086
Карахме се с Ани. И накрая се оказа, че тя го е писала така, както е учила в седми клас. А там се оказа грешно обяснено. Това го разбрах след разговор с колежка, чието дете в момента е в седми клас при същата преподавателка и те са имали караница на същата тема. Значи се оказа, че Анка-калпазанка е наполовина виновна. Разговорът на високо ниво го слагам в града профилактика.

# 699
  • Мнения: 447
Доня, съгласна съм с Мария и Стон. Понякога нещата се виждат трудно. Уморени са децата, и претоварени. (Моето обостри гастрит от притеснение.  Това повече ме притеснява от проблема с българския език, при нас.)
Стиви работи с желание. Ще се получат нещата. Тази задача, утре сутринта ще я реши от раз. Трябва време А и момчетата по-късно се сещат, че трябва да гонят резултати и успехи. Късно "стартират", но ще "финишират" навреме. Ще дойде и мотивацията, и целите, и перспективите. (И те са, като мустаците, за всеки си има време Simple Smile )
Не, че сега нямат мечти и не полагат усилия, но ще "избухнат" след 2-3 години.

Днес съм на тема "Спокойствие и само спокойствие!" . И за Малкият принц си мисля - "Ако поискам от един генерал да лети като пеперуда, кой ще бъде виновен? Аз, че не съм реален!" И се чудя, как да помогна за българския език...

# 700
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Чакайте да ви сложа малко местни красоти. Днес повече няма да мисля за учене. Набора се стегна и сам реши задачите, сега преписва файла с думи по английски - 100 нови всеки ден !

Януарско слънце над полето до нас.



Снимките не са правени от мен.

# 701
  • Мнения: 3 491
Много е красиво:heart:
Трудно ми е да се карам на децата. Сега се взирам, защото съм повече време вкъщи, а и понеже е в ново училище и подготвителен клас. Ще ми мине....,за добро или лошо

# 702
  • Мнения: 2 214
Моето обостри гастрит от притеснение.  Това повече ме притеснява от проблема с българския език, при нас.
И се чудя, как да помогна за българския език...
citron, сигурна ли си, че проблемът с БЕЛ е във вашия телевизор?

# 703
  • софия
  • Мнения: 25 612
Чела съм Кръстникът отдавна. Като домашните на стон съм - чета и след известно време изтривам всичко. Ще взема да си я сваля да я препрочета, по ягодите. Ами малко вякой хинт няма ли да дадеш, шмърци?

# 704
  • Мнения: 2 214
Чела съм Кръстникът отдавна. Като домашните на стон съм - чета и след известно време изтривам всичко. Ще взема да си я сваля да я препрочета, по ягодите. Ами малко вякой хинт няма ли да дадеш, шмърци?
zvаnchе, въпрос на възприятие е, индивидуално, според светоусещането на всеки човек.
Гледните точки за една книга са толкова, колкото са нейните читатели.
За мен това е книга "Библия", за други е просто роман, за трети - нищо особено...

Общи условия

Активация на акаунт