Желирана торта

  • 80 147
  • 216
  •   1
Отговори
# 180
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Наистина са много хубави ,а тази с рула е дора идея.  bouquet

# 181
  • Мнения: 2 332
Мами, а защо на мен ми "литва" блата? Сиропиран, несиропиран - все се вдига, е, като е сиропиран малко по-малко де... Вие какво му правите че да си стои на дъното?

# 182
  • Мнения: 154
Мами, а защо на мен ми "литва" блата? Сиропиран, несиропиран - все се вдига, е, като е сиропиран малко по-малко де... Вие какво му правите че да си стои на дъното?
А ти какво му правиш, че полита?  Wink Тази торта е истински ХИТ вкъщи! БЛАГОДАРЯ!!!!Откакто излезе във форума съм я правила май 5 - 6 пъти - абе всяка седмица, че понякога и 2 пъти семдично  Grinning . Аз я правя във форма за торта и нямам никакъв проблем ни с блата, ни с крема - всичко се отделя от формата и стои компактно като "купешка", както се възхищават някои познати.

# 183
  • Мнения: 1 283
 Тази торта лятото също е ХИТ и у нас.Както таратора така и тортата е константа в хладилника. Hug
 Прави го с рула и няма да ти "литва" блата. Heart Eyes

# 184
  • Мнения: 2 332
Мами, а защо на мен ми "литва" блата? Сиропиран, несиропиран - все се вдига, е, като е сиропиран малко по-малко де... Вие какво му правите че да си стои на дъното?
А ти какво му правиш, че полита?  Wink Тази торта е истински ХИТ вкъщи! БЛАГОДАРЯ!!!!Откакто излезе във форума съм я правила май 5 - 6 пъти - абе всяка седмица, че понякога и 2 пъти семдично  Grinning . Аз я правя във форма за торта и нямам никакъв проблем ни с блата, ни с крема - всичко се отделя от формата и стои компактно като "купешка", както се възхищават някои познати.
Ами нищо особено - слагам блата отдолу, отгоре - сместа, и почти веднага се вдига!  Twisted Evil

..
 Прави го с рула и няма да ти "литва" блата. Heart Eyes
Може да пробвам, мерси Simple Smile.

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 14:02 от Роси74

# 185
  • София
  • Мнения: 3 679
Ще взема и аз да я спретна тази торта - направо лиги ми потекоха докато четох темата. И така съм станала слон, поне да се довърша  Embarassed

# 186
  • Мнения: 1 283
Ще взема и аз да я спретна тази торта - направо лиги ми потекоха докато четох темата. И така съм станала слон, поне да се довърша  Embarassed
rotfImboВ момента се довършвам с поредната доза.

# 187
  • Мнения: 22 867
Ето и моя пореден вариант Grinning

# 188
  • Мнения: 330
labrex, като ти хрумват такива интересни варианти направо пиши и как ги правиш  Grinning  Praynig Как стават такива "зеброви" окраски? Станала е много интересна.

# 189
  • Мнения: 22 867
 Dream4e, не е трудно. За да не пиша фермани, ето нагледен материеал от една тортичка с извара, която много харесвам, от руски сайт е. По този начин може да се правят кексове, блатове за торта - ефектни са, като се нарежат. Grinning



Начинът е следния - с лъжица сипваш последователно от всяка смес винаги в средата на предишната. Със супена лъжица стават по-тънички ивички, като моите на тортата. С по-голяма или с черпаче се получават тези от последната снимка. Това е, дано да съм била ясна и полезна. Grinning

# 190
  • Мнения: 330
Това е, дано да съм била ясна и полезна. Grinning
Определено и двете, още веднъж благодаря   bouquet

# 191
  • Мнения: 6 017
Невероятни тортички сте направили...много ми харесват. Страхотни сте   bouquet за всички

# 192
  • Мнения: 5 468
Оооо, каква торта направих преди 2 дена Shocked. Снощи я довърших и пак ламтя Rolling Eyes.
Слагам първо в купа рулото (купих 2 рула, че те били много мънички), заливам го със сместта, в която не слагам захар, после начупвам вътре блата, който съм направила, отгоре слагам пак от сместта, но в нея има червен степ от малина или ягода.. .и отгоре, то остава много малко място вече, но слагам пак от блата, който съм разчупила отвсякъде. А блата го напръсках с малко вода, преди да го сложа, за да е по-мекичък. Ама този път стана жестока Peace.
И във фризера малко да се стегне и послеееее.... нападнахме я като побъркани Joy hahaha Joy.

# 193
  • Мнения: 6 017
Оооо, каква торта направих преди 2 дена Shocked. Снощи я довърших и пак ламтя Rolling Eyes.
Слагам първо в купа рулото (купих 2 рула, че те били много мънички), заливам го със сместта, в която не слагам захар, после начупвам вътре блата, който съм направила, отгоре слагам пак от сместта, но в нея има червен степ от малина или ягода.. .и отгоре, то остава много малко място вече, но слагам пак от блата, който съм разчупила отвсякъде. А блата го напръсках с малко вода, преди да го сложа, за да е по-мекичък. Ама този път стана жестока Peace.
И във фризера малко да се стегне и послеееее.... нападнахме я като побъркани Joy hahaha Joy.
Ню, а желатин слагаш ли?

# 194
  • Мнения: 6 017
Оооо, каква торта направих преди 2 дена Shocked. Снощи я довърших и пак ламтя Rolling Eyes.
Слагам първо в купа рулото (купих 2 рула, че те били много мънички), заливам го със сместта, в която не слагам захар, после начупвам вътре блата, който съм направила, отгоре слагам пак от сместта, но в нея има червен степ от малина или ягода.. .и отгоре, то остава много малко място вече, но слагам пак от блата, който съм разчупила отвсякъде. А блата го напръсках с малко вода, преди да го сложа, за да е по-мекичък. Ама този път стана жестока Peace.
И във фризера малко да се стегне и послеееее.... нападнахме я като побъркани Joy hahaha Joy.

Общи условия

Активация на акаунт