Коледно

  • 69 552
  • 349
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 116
Току що приключихме и с медената къщичка. Диана помага много, тя нарежда всички тия бонбонки, внимаваше много за цветовете, а Кристина само гледаше как да докопа някоя бонбонка от къщичката Simple Smile Правихме я почти три дни, по-миналата вечер пекохме панелите, снощи сглобявахме, и днес рано рано, сън не спали я украсихме Simple Smile

 

Последна редакция: сб, 17 дек 2005, 23:15 от Tannita

# 256
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 Party Прекрасна къщичка, браво!И ние утре ще правим нашата.

# 257
  • Мнения: 1 399
Tannita, много изпипана къщичка - направо професионална Peace
Страхотна си!

Добре, пиши какво е излязло. Laughing
djemma, досега боядисвах - ръцете ми са като на кадъна Simple Smile
Пробвах с жълто, червено и зелено.
Жълтият цвят се чудя да го описвам ли, изключително "рядък" нюанс Wink
Червеното и зеленото биват. Но първо аз разтопих символично количество фондан, пък няма как да отсипя толкова символично количество боя. И предполагам, че затова е малко по-наситен цвета. Второ, гледам ги на лампа и затова не мога да преценя точно. Размазала съм ги на една салфетка /ей, сега ми идва на акъла, че можеше и на бисквитка да го намажа ooooh!/ и утре на светло ще видим как ще ми се видят.
Междудругото става за моделиране. Докато чаках да ми се зареди страницата, си направих едно малко коледно венче - зелено геврече с червена панделка /или по-точно подобие на панделка/  Crazy

# 258
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Браво ! още утре ще опитам и аз, само че трябва да отида до майка ми, че моите бои свършиха, ще взема от нея малко, тя и без това вече не прави такива неща, не и се занимава.

# 259
  • София
  • Мнения: 4 868
дами, предавам ви сърдечни поздрави от мустакатия чичко. сутринта бях при него и той беше впечатлен от зачестилите клиенти-непрофесионалисти. разказах му как се носи "добрата новина" за неговото магазинче.

напазарувах си разни красоти. не се сдържах и взех един буркан захарни звездички. габа ги нападна да ги яде с шепи ooooh!

за съжаление повечето неща са в промишлени разфасовки. напр. хартията за печене е в опаковка от няколко десетки метра.... боите за сладки са в опаковки от по 70 лв, но с тях сигурно може да се оцвети към един тон материал... е, аз ще мацотя утре с бяла глазура, освен ако не измисля нещо безвредно и цветно...

# 260
  • Мнения: 4 229
Чудя се дали фондана ще се развали ако се държи 1 седмица на 18-20 градуса? Някой ми каза, че може да се вкисне, но дали е вярно?

# 261
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Вярное, няма какво да му се развали, прекалено много захар има, а захарта е консервант а пък при съвременнните технологии сигурно и още химии има във фондана .

# 262
  • София
  • Мнения: 723
Май без да искам "лепнах" прякор на продавача в магазинчето  Joy Той и нас доста ни разпитва дали сме производители и не знам си какво. ;о)

# 263
  • Мнения: 3 271
Tannita, нямам думи  smile3501 newsm10 newsm51

# 264
  • Мнения: 750
Току що приключихме и с медената къщичка. Диана помага много, тя нарежда всички тия бонбонки, внимаваше много за цветовете, а Кристина само гледаше как да докопа някоя бонбонка от къщичката Simple Smile Правихме я почти три дни, по-миналата вечер пекохме панелите, снощи сглобявахме, и днес рано рано, сън не спали я украсихме Simple Smile

Резултатът си заслужава безсънието! Перфектна е! МОята е по същия архитектурен проект и утре-вдруги ден ще пусна снимките, но определено палмата на първенството в дизайна си е за теб!  Simple Smile

# 265
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Направих бадемки, целувки от жълтъци, елхата и къщичката.Ето тук са:
http://www.7ya.ru/photos/private.aspx?RubrID=62911

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Първо да поздравя всички в този форум, защото ви се възхищавам! Направо сте страхотни!
 newsm10
Искам да ви попитам как да измеря мед? Напр.150г мед колко кафяни чашки е? Погледнах в закованата тема за мерните единици, но нямаше такива за мед... Направих меденки по рецептата на djemma   ,предстои ми да ги украсявам. Но искам да направя още един вид сладки, в които трябва да се сложи 150г мед, та ако някой ме посъветва, много ще съм му благодарна!!!

Последна редакция: пн, 19 дек 2005, 15:11 от Gushanka

# 267
  • Мнения: 1 712
Джема,ако не е тайна колко вида сладки направи!Кой ще ги яде?
Всички са страхотни и предполагам убийствени на вкус.Браво newsm10

# 268
Каква точно е рецептата ви за тестото за медената къщичка, много бих искала и аз да направя на моя юнак такава. Благодаря!

# 269
  • Мнения: 1 712
Тестото е :
1 яйце
1ч.олио
1/2 ч. мед
1 ч. захар
1 ч.л.канела
брашно за твърдо тесто
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт