Много мина, мъничко остана, аз през АВГУСТ ще съм мама :-)

  • 20 177
  • 300
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 164
Прекрасна си, КабивHug Толкова полезна информация!!Благодаря ти за отделеното време да помогнеш на всички нас!!  smile3525 newsm51 smile3525

  bouquet Браво Кабив!!! newsm10Много полезно наистина,благодарни сме ти!

А пък да ви се похваля,днес пихме кафенце с Netty и Мадона и още една бъдеща юлска мама- Петя.И ми беше много хубаво ,че се запознах  с тях.За съжаление нямахме фото за да се снимаме,но следващия път ще има. smile3521

# 256
  • София
  • Мнения: 12 231
    Мерси Kabiv за информацията относно закаляването  newsm10
    Само това за водата се раминаваше от наскоро четена от мен  статия, в която се твърди че кърмените бебета, а и тези на адаптирано мляко изобщо не се нуждаят в началото от вода, а още по-малко от подсладена. Ако някой се интересува ето линк към въпросната статия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0
    Нали остава уговорката за утре. Ако може Kabiv да се разберем нещо, защото наистина не я знам тази сладкарничка  Simple Smile
    ellenka надявам се всичко вече да е наред и до края да нямаш повече никакви  проблеми Praynig , а август месец едно прекрасно бебче   Simple Smile
    До утре  Hug

# 257
  • София
  • Мнения: 1 397
    Мерси Kabiv за информацията относно закаляването  newsm10
    Само това за водата се раминаваше от наскоро четена от мен  статия, в която се твърди че кърмените бебета, а и тези на адаптирано мляко изобщо не се нуждаят в началото от вода, а още по-малко от подсладена. Ако някой се интересува ето линк към въпросната статия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0
   

И на мен ми беше интересно и благодаря. Ама в мойта практика не само това се разминава. Явно не съм по каноните по тия въпроси.
1. В стаята никога не е било толкова горещо, макс. 18 градуса, а не 20-22
2.Лятото бебето стоеше голичко за много, защото си е много жега някои дни.
3.Бебето го къпех и през деня понякога и си е излизало съвсем спокойно след това навънка.
4.Слънцезащитен крем аз самата не ползвам и не искам да ползвам и съответно и на бебето не прилагам.
5.Не море го заведохме на 6мес. и съвсем добре му се отрази, спеше и ядеше идеално, а на плаж страшно му хареса.
6.Вода както казва и Aila не съм давала.

# 258
  • у дома
  • Мнения: 1 581
    Може ли да помоля мамите, който скоро са били на училището за бъдещи родители в Света София и са си водили записки да дадат малко информация какво точно се иска при постъпване  Simple Smile 

Aila, това е най-необходимото, което можем да съберем в една раничка. не е необходимо да носим сакове като за морето. в следващите дни може да ни донесат още неща, ако имаме необходимост. но това е най-необходимото при постъпване за раждане:

багаж:
1. две хавлиени кърпи
2. джапанки
3. нощница (ще ни дадат тяхна нощница, но ние може да си носим наша)
4. тоалетни принадлежности
5. малък пакет памперси
6. няколко дамски превръзки
документи:
1. лична карта
2. обменна карта (която би трябвало от консултациите след 34г.с. да ни я дадат и да си стои в нас)
3. направление №7 (към 35-36г.с. ни го дават)
4. тест за упойки (само ако имаме някакви алергии, трябва да си направим този тест)

# 259
  • Мнения: 634
Добро утро, момичета Grinning

Kabiv, наистина си страхотна...мерси за полезното инфо... Hug

Aila , освен изброеното от blueeye® са необходими и прибори за хранене, и 1-2 чифта бикини, а според мен памперсите може и после да се донесат. Но наистина трябва да се вземе само най-необходимото, за да е възможно най-компактно.

ellenka, наистина не се притеснявай толкова, просто си почивай повече. А моята плацента не само че е узряла, но е започнала и малко да се калцира, но засега според лекарката ми няма повод за притеснение, защото бебокът си расте...затова и спрях да разсъждавам и да се притеснявам. Crossing Arms

Мами, и аз нямам търпение да се видим следобед  bouquet

# 260
  • Мнения: 658
Честно да ви кажа и аз се изненадах от някои неща, които Казълова каза. Например, знаех че новородените бебета се изкарват навън едва след 45ия ден, независимо дали е лято или зима. За водата при новороденото и аз като Alia мисля да го пробвам само на кърма, ама не зная дали ще се получи. Надявам се. А за температурите в стаята и как да обличаме бебо, Казълова каза още, че бебто ще се чувства така както ние, майките се чувстваме. Тоест, ако аз съм зиморничева и по принцип обичам да седя на по-топло и бебо ще е така Wink
Вижте, и аз не смятам да спазвам стриктно това, което пише в книгите и казват специалистите, но поне знам от къде да започна и какво е препоръчително, апък по-нататък бебо сам ще си покаже.

# 261
  • Мнения: 266
Здравете от мен  Grinning
Багодарности на Кабив за изчерпателното изложение   bouquet

Да се отчета и аз Party вчера бях на контролна ехография при Варненскя ми доктор. Прегледа не беше продължителен и атрактивен както друг път, но за това не беше виновен док, просто на мен ми ставаше ужасно лошо лежейки по гръб (бебо притиска аортата и спира притока на кръв до мозъка Sick много е гадно, предполагам и на някоя от вас й се е сучвло... )Въпреки всичко мъника си е добре  Heart Eyes станал е почти 2 кг, и док ми каза че трябвало да ходя още веднъж към края на Юли, за да се профилактира "Макрозомия"( което значи - голям плод и невъзможно естествено раждане  Cry ) моите + 14 кг. за 31-32 седмица не били много  newsm78, а на мен ми се виждат 14 тона  #Cussing out
Иначе като цяло не се чувствам зле, контракции има, но за щастие НЕболезнени и съответно нямам никакво разкритие или скъсяване на шийката  Peace

От Варна вчера накупихме още неща за бебо  baby_neutral - стерилизатор за микровълнова на д-р Браун, ваничка - голяма с непързалящи се подложки вътре на CAM, бебефон на Чико, комплект за изписване с над 15 части и още сума дреболии ....   Party

Хайде нахвалих се  Blush спирам да пиша !
Крийте се на хладно че тези жеги са убийствени #2gunfire

Приятен ден на всички Heart Eyes

# 262
  • София
  • Мнения: 5 758
Привет от мен!  Hug
Много съжалявам, че този път не успях да дойда на срещата, сега май се събират най-много мами  Rolling Eyes Надявам се да има и други възможности Hug
Kabiv, хиляди благодарности за полезното инфо!   bouquet То е ясно, че теории много и не се знае коя е най-правилната - някои са взаимоизключващи се. Може би бебетата сами си показват кое им харесва и кое не.  newsm78 Но при всички случаи е хубаво да се чуят някои неща! Мерси много!  Heart Eyes
велмар, аз мисля, че няма друг вариант - болничния се дава по календарния термин. Не съм 100% сигурна, но по-добре иди да провериш. Освен това никога не са абсолютно точни тези изчисления, на мен също преди бебо изоставаше с 2 седмици, пък сега бил добре. По този повод една д-рка на ЖК в Шейново ми каза  "термина ви е един и се определя по ПМ"  newsm78 За по-сигурно се разходи до п-ката.
Ох, много исках да пиша, но забравих какво   Embarassed
Чакаме снимки от срещата!
Мами, пазете се, малко остана!
Честити придобивки на tsveti_j !
Анни78, браво че мъжлето ти се е прибрало!  Hug
Чао за сега и до писане!  Heart Eyes  bouquet

# 263
  • Мнения: 554
Здравейте!   bouquet
Хайде някой да разкаже за срещат и да пусне снимки, че направо ще пукна  Sick затова че не можах да дойда!  Tired

# 264
  • Мнения: 409
Здравеите мами!Не сам писала одавна,и толкова много сте изписали ooooh! нямах нет и ми бе6е много ма4но без вас Sad.Парво 4естит рожден ден на val_stef мила много касмет,лубов и наи-сладкото бебе през август  bouquetрадвам се 4е те познавам,като се прибера ж бг догодина 6те се по4ерпим Wink.Lorexa моля се вси4ко да е наред сас вас Praynig,и за вси4ки мами с контракции.Ина4е при нас вси4ко е наред макар да е много трудно за мама в тези жеги Sunglasses.Тежи много и не мога да спя но6тем,поне нямам контракции.Тожа е целужки по сладките корем4ета  bouquet

# 265
  • Мнения: 4 970
Добро утро ,момичета! KAbiv,поздравления за страхотната информация.Ето кой е прилежен в лекциите Wink НИе сме в разгара на ремонта и нещата напредват.Изолацията в спалнята е сложена,тавана е болядисан,а в4ера сложихме по-голямата 4аст от тапетите.След много караници и спорове,мъжът ми  се отказа да ме разубеждава,защото с мен на галва не може да излезе Blush ,и ..в крайна сметка- аз слагам тапетите с негова помощ.АМи - хем го правя по-бързо и по-хубаво,хем там ми е стихията LaughingПо-добре да не се караме и изнервяме- няма смисъл- в крайна сметка пак ще стане на моето Laughingтазо ве4ер ще ги довърша и ...ве4е може да из4истим и да нанасяме мебелите обратно в спалнята.
Днес ще ходя до п-ката да проверя за този прословут болни4ен CrazyОх- а от днес трябваше да съм си вкъщи. SadВместо това- ще работя цяла седмица без по4ивен ден,тъй като колежката ще отсъства 1 седмица.Сега също съм на работа,и до мен е новата колежка,която би трябвало да ме замества .Само дет не знам ког аще влезе в 4ас #Cussing out
Ох- малко дълго се полу4и.СПирам до тук.Казвам ви 4ао за сега .ДО писане! Party
от мен- хубав ден и прекрасна седми4ка на вси4ки!  bouquet

# 266
  • у дома
  • Мнения: 1 581
здравейте мами Simple Smile

аз набързо, сложих снимки, но виждам че са гголям размер. после ще ги оправя за да могат да се видят Wink трябва да има и още, но съжаляваме, че бяхме малко мами Sad пишеме черна точка на мамите, които не дойдоха
  Naughty

# 267
  • Мнения: 191
Честит рожден ден на Simmon  bouquetМного щастие ,любов и най-прекрасния подарък  newsm32 през август  Simple Smile

# 268
  • Мнения: 4 970
Честит рожден ден на Симон   bouquet
Днес имаме още една рожденни4ка,която,макар и много рядко да пише,редовно ни 4ете Wink
 newsm59 на bobolin!
Желая и на двете много здраве и търпение до Големия ден! А скоро и по едно хубаво и здраво беб4е,което да ви радва!

# 269
  • Мнения: 273
здравейте мами  Simple Smile
Честит рожден ден на Simmon  мила много касмет,лубов и наи-сладкото бебе през август   bouquet
Извинете ме ако не съм поздравила някого , желая на всички много касмет,лубов и наи-сладкото бебе newsm32 през август   bouquet
аз съм болничка и за това малко ще пиша нещо съм настинала имам болки в гърлото и хрема и немога да стоя много незнам и какво да пия - сега ми варят пилешка супа и пия чай с мед и лимон. Но не помага, в петък ще ви пиша ако се почувствам по добре.
А вие се пазете и почивайте, лека седмица мами

Общи условия

Активация на акаунт