Търся суровоядци!!!!

  • 30 877
  • 247
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Шани, хилиш се ти, ама не знаеш какви рецепти има, дето не можеш да ги видиш в други книги ppp... хем здвравословни, хем вкусни  chef

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
постни 1-2, че ми стана интересно. Малко поспрях да се хиля, но то е защото си натъпках устата с череши  Flutter

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей тия на мен ми харесват:

Пастет от маслини- 500 гр. черни маслини без костилки, 1 с. л. нарязани кисели краставички, 6 с. л. зехтин, 1 скилидка счукан чесън... Смесват се и се бъркат с миксер до хомогенна смес. Подправя се с черен пипер.

Пикантна салата от авокадо- 2 авокадо, сок от 2 лимона, 2 домата, 1 малка глава кромид лук или 3 стръка зелен лук, 2 скилидки чесън, 1 зелено люто чушле, 1 с. л. олио, 1/2 връзка магданоз, кориандър, сол, черен пипер. Всичко се нарязва на ситно и се смесва. Охлажда се в хладилник.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нещо такова си го преставях, но не знаех, че може зехтин или олио да консумират суровоядите.

Мерси РЕНИ   bouquet

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зехтинът ако е студенопресован е суров продукт. Рафинираното олио не е... 33uu В тази книга има и рецепти на топли супи, които не знам как се връзват със суровоядството newsm78

# 20
  • Мнения: 2 614
Ей тия на мен ми харесват:

Пастет от маслини- 500 гр. черни маслини без костилки, 1 с. л. нарязани кисели краставички, 6 с. л. зехтин, 1 скилидка счукан чесън... Смесват се и се бъркат с миксер до хомогенна смес. Подправя се с черен пипер.


Да ме прощавате, ако ви се стори глупав въпроса - ама как ги правите кисели "киселите краставички" и сте суровоядци? Thinking

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да ме прощавате, ако ви се стори глупав въпроса - ама как ги правите кисели "киселите краставички" и сте суровоядци? Thinking
*ба ли му майката  33uu Аз не ги правя... Но май се вакумират със сол newsm78

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Киселите краставици се вакумират със сол и после варят (аз не правя, ама съм гледала баба ми).

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ей тия на мен ми харесват:

Пастет от маслини- 500 гр. черни маслини без костилки, 1 с. л. нарязани кисели краставички, 6 с. л. зехтин, 1 скилидка счукан чесън... Смесват се и се бъркат с миксер до хомогенна смес. Подправя се с черен пипер.


Да ме прощавате, ако ви се стори глупав въпроса - ама как ги правите кисели "киселите краставички" и сте суровоядци? Thinking

Не е нужно да имат топлинна обработка.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами аз казах вече, че в тая книга има много рецепти с топлинно обработени храни... Все пак не всички са крайни в решението си да спазват някой вид хранене. Аз например съм лактовегетарианка, други са вегани... Peace

Не е нужно да имат топлинна обработка.
И аз така мисля, но като не ги правя сама...

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Аз например съм лактовегетарианка,

и аз бих искала да съм точно това  Peace
Обаче пусто в тез жеги ми се хапва точно само и единствено месце Blush

# 26
  • Мнения: 323
Рени, то и мен ме притеснява това /рождени дни, бабите и двете - не, защото са на мойто мннение, но мъжът ми  newsm78 /
А иначе се и чуда ка се постига 100 % балансирано хранене, което за детето е много важно  newsm78

В кръга на шегата, започнете с мъжа си със салатка и ракийка, ядки с уиски, коняк със стъфиди, а после махнете алкохола и готово !  Party
 Бебето без алкохол !!!  hahaha Joy Joy

Това вече сме го свършили /и ядките дори от година в къщи са сурови/. Салати на корем, плодове също, прясно изцедени сокове и т.н.т

Направо се замислих за таз ти ми книжка:
Лечебно вегетарианство и суровоядство
Още тези дни ще я потърся на Славейков.

# 27
# 28
  • САЩ
  • Мнения: 323
Да ме прощавате, ако ви се стори глупав въпроса - ама как ги правите кисели "киселите краставички" и сте суровоядци? Thinking

Аз не съм суровоядка, но да отговоря. Кисели краставички и кисели други зеленчуци може да се правят и чрез ферментация. В Wikipedia четох, че:
Typically, all that's needed to make pickles is a container with the food to be pickled, salt, and pressure on top of the pickles.

adkosan, ако знаеш английски, търси на "raw foodism" с която и да е търсачка. Да добавя още един форум към тези, които е посочила secretgarden: вегетарианския форум в Dir-a.

# 29
  • Мнения: 323
secretgarden, сайтовете са страхотни. Благодаря ти  Hug

Не съм ги разгледала подробно, но в мен вече се формира въпроса: МОЖЕ ЛИ ВСЪЩНОСТ  СУРОВОЯДСТВОТО ДА БЪДЕ НАЧИН НА ЖИВОТ????? newsm78

Трябва доста да почета май.... newsm78 .......

Общи условия

Активация на акаунт