Крокодил

  • 102 707
  • 734
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 873
В рецептата пише 40 гр мая,не кубче мая или др.подобни. Naughty
Цитат
40 гр. са прекалено много за 500 гр. брашно!!!
Само да кажа,че бях длъжна да представя рецептата точно,както си е в оригинал.
Аз слагам 20гр,.но дори такова количество е много.Едно кубче мая от 40 гр е за 2 кг брашно. Peace

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Я кажете с бутер тесто може ли

# 317
  • Мнения: 506
Аз го правих вече три пъти и винаги става. Правя го с цяло кубче - мисля че е 42 г. Най ми харесва само със сирене, като питка, а не като основно ястие. Много като закуска става, каквото и да му сложа вътре, с вкус на пица. При мен втасва към 45 минути, покрито с кърпа и поставено пред климатика, т.е. както е на топка, правя дупка с пръст в средата и като се запълни почти действам.

# 318
  • Мнения: 1 183
И аз го правих това чудо bowuu
Голяма вкусотия е!!
Всички много го харесаха, осебено имах една малка гостенка на 3 годинки. Аз да си призная беше малко грозничък, не като от сайта, но за първи път беше супер. Пък и нали е крокодил трябва да е грозен  hahaha
Плънката я направих от пилешко, гъби и соев сос и подправки. Милото толкова я хареса рецептата, че сега ще го приготвям за рожденния му ден.

# 319
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Айде и аз при крокодиловъдите! Mr. Green Днес се окрокодилчих с 3 малки крокодилчета и 2 големи неща (защото големите нямаше как да ги оформя, нямах място). Стана страхотно! Самото тесто бухна ужасно много, направо учетвори размера си, а готвих с половината от количеството мая което беше казано и не съм го чакала да втаса. Успях да го опека идеално, абе много съм доволна. За плънка набутах квото ми скимна, но пак стана вкусно!
Вече съм горда крокодилоправачка! Mr. Green

# 320
  • Мнения: 1 629
Слагам точно едно кубче мая 40 гр. и абсолютно винаги тестото става прекрасно. Разтварям маята с топличкото мляко и поръсвам с малко брашно докато стане на шупли. После добавям солта, захарта, яйцето и брашно и замесвам. Добявям брашното в движение, а като стане на тесто и 2-те лъжици олио. Оставям да втаса за ок 20 минути и после обработвам. Винаги пека в незагрята фурна, там да си довтаса. Никога не ме е проваляло това тесто, а какво ли не съм правила вече от него.

# 321
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
momi4eta,strahotni ste.re6ih da se probvam i az v nedelq,ako mi stigne vremeto.
sorry,no pak nqma kredor.

# 322
  • ES
  • Мнения: 2 172
Аз също спазих рецептата и сложих 40 гр. мая, даже 42 е кубчето. Моето тесто става много твърдо пък, меря брашното с една разграфена чаша, но или тя не е вярна, или аз греша някъде, за това го правя с повечко мляко. Първият път като го правих, мислех, че ще мирише на мая от голямото количество според рецептата, но не. Става страхотно!

Online, наистина ти е много истински крокодила, муцунката му е точно като на крокодилче.

# 323
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ох, за какво я показах на моя мъж тази тема. Сега иска крокодил. А пък никога не съм месила. Но всяко нещо си има първи път. А и той обеща да помага. Пожелайте ми успех.
Но няма да се заема веднага, че малката е болна и иска да я нося на ръце доста често. Като оздравее тогава.

Само един въпрос - задължително ли се яде топло или може и студено?

# 324
  • Мнения: 5 873
Меги,съмнявам се,че ще ядете студен крокодил...просто ще го изпапате още докато е топъл. Joy
 Успех!:hug:

# 325
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
М_е_г_и и студен е супер  Peace Аз бях направила едно малко за баба ми, но понеже се наложи да пази диета ние си го изядохме и си беше екстра и направо от хладилника.  Mr. Green

много съм завеяна, не бях уточнила, че съм го правила за баба ми и беше излязла някаква безсмислица

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 15:42 от Не съм

# 326
  • Мнения: 1 629
Гери, не се мъчи с чашите, просто сложи другия път половин пакет брашно  Grinning Моето тесто става мекичко, винаги. Няма нужда и да го месиш кой знае колко, аз го меся само докато стане хомогенна маса, после почива за 15 мин и точа. Туй то. По-лесно нещо не съм правила. Успех следващия път!

# 327
  • Мнения: 3 504
Ще взема да се пробвам и аз, а после да се хваля Wink

# 328
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Направих го. Малката е много добре, не пропуснаха да се сбият с батко си. А аз сътворих ето това, с моралната (и наставническа - в смисъл че даваше съвети) подкрепа на моя мъж.


Тук в албума можете да видите и току-що оплетен крокодил, втасал крокодил, изпечен крокодил и разрязан кркодил.

Малко извън темата - Ванче, утре сме за малко в Лясковец и пак към София.

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 22:46 от М_е_г_и

# 329
  • Мнения: 5 873
Много готин кроки!
И извън темата-радвам се ,че ще видите нашето малко градче.

Общи условия

Активация на акаунт