Разделно хранене

  • 47 438
  • 309
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 986
  Здравей,Ками Hug При теб е спряло слабеенето,сигурно защото повече няма накъде WinkАз съдя по себе си,че като стигна оптималното тегло за височината,структурата и възрастта ми-спирам да слабея,колкото и да се опитвам-то,тялото си знае Grinning А мъжо ти явно има още за сваляне Crazy
  Аз и преди съм писала,че не спазвам на 100% принципите на разделното хранене,особено в сегашното си положение preggoНо,в общи линии се стремя да се храня разумно-досега съм наддала общо 7-8 кг. Embarassed и не знам дали това е в нормата за месеците,в които съм Thinking

   Фантичка,много добре ти звучи манджата-сигурна съм,че е била много вкусна-продължавай в същия дух Peace

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 14:47 от SOPHI

# 181
  • Мнения: 220
не мисля да се отказвам...все по-лесно ми е.последните дни наблягам на картофи и ориз,защото много отслабнах и вече приличам на скелет.използвам рецептите в готварската тема,или от други тема стига да се спазват принципите.вече не помня от колко време се храня така-може би месец стана вече:)

# 182
  • София
  • Мнения: 3 787
Софи,за тези седмици си много добре.Браво Hug
Аз бях наддала 7 кг. само до края на 3-ти месец.Ужас някакъв SickНо трябваше да лежа нон-стоп и това ми се отрази много зле физически Tired

# 183
  • Мнения: 2 724
Вчера слушах разговор с доктор Байкова за разделното хранене .Тя каза ,че в началото се отслабва ,но след известно време организмът започва да се пренастройва и губенето на килограми спира ,а в някои случаи старите  килограми се връщат. Предложи примерно меню -първи ден кисело мляко и плодове ,като се редуват общо 5хранения. Втория ден се започва с плодове в 8 и 10ч .На обяд- голяма салата и печено нетлъсто месо .В 16ч- плодове, и за вечеря може пак месце, но придружено с голяма салата .Трети ден е като първи ,а четвъртия плодовете се редуват със зеленчуци ,само да не са пържени .Най важното според нея е да се яде 5 пъти на ден .

# 184
  • Мнения: 353
Май само при мен има някаква грешка - ама никак не отслабвам.
До като бях бременна, обаче успях да кача само 10 кг. благодарение на разделното хранене (което мисля че е ок).

# 185
  • София
  • Мнения: 3 787
Алекс,вече седми месец съм на разделно хранене,при мен засега няма покачване на килограми.Някои от мамите тук са и от доста повече време.Спрях да свалям отдавна,когато си достигнах нормалното тегло/с изключение на последното сваляне,но то беше в следствие на нерви и напрежение Mr. Green/.По празници и почивки,след няколкодневно неразделно хранене качвам по 1-2 килца,които после много лесно си връщам като си мина пак на разделно хранене Wink.
Пък и то е нормално да спреш да сваляш в един момент-иначе трябва да изчезнем Joy Joy Joy
Виж,ако спреш да се храниш разделно и минеш пак на безразборно хранене,тогава е съвсем възможно да започнеш пак да качваш килца Peace

Гергана,мъжа ми първите 2 месеца и половина не беше свалил нищо.Беше се отчаял направо.Аз за това време бях минус 12 кг.,а той нищо.После започна да сваля полека лека и сега е вече минус 17 кг.И продължава да сваля,но той си има още излишен"багаж" Mr. Green

# 186
  • Мнения: 2 534
Ето ме и мен отново  Wink
За няма и седмица , без да гладувам , съм свалила 2 кг.  smile3501 , сега съм 68 кг.
Другата седмица поне още толкова  smile3508

# 187
  • Мнения: 2 959
...досега съм наддала общо 7-8 кг....и не знам дали това е в нормата за месеците,в които съм ...
Софи, според мен си напълно в нормата, а важното е че се чувстваш добре. Аз дори бях качила по- малко, но аз доста се движех и правех упражнения. Какво мисли гинеколога Ти? Hug
Фантичке, а хапваш ли банани и моркови? Освен ориза, картофите приемаш ли някакъъв дръг зърнен продукт, някакъв хляб хапваш ли? внимавай с кг, организма ти още расте! Hug
Алекс, добре дошла при нас. Ти на разделно хранене ли си или още обмисляш нещата? Hug
Май само при мен има някаква грешка - ама никак не отслабвам....
Герганка, няма грешка, довери се на организма си, природата си знае работата. От колко време си на разделно, след раждането? Hug
...вече седми месец съм на разделно хранене...
Ками, аз си мислех че си от доста повече време на тоз хран. режим, доста информация имаш по въпроса. А кой първи се насочи към разделното, Ти или 1/2-та? Успех на шофьорските изпитания! Hug
...без да гладувам , съм свалила 2 кг....
Писна ми, поздравления от мен и дано постигнеш и таз седмица желаният резултат, и дано скоро разделното хранене стане за Теб не средство за отслабване, а приятен начин на живот! Hug

# 188
  • Мнения: 1 986
 Kalida,да,чувствам се добре-всъщност не следя чак толкова отблизо килограмите си Wink-важно е бебка да е здрава PeaceИначе,моят гинеколог не ми следи теглото-само ми мери корема и прослушва бебчо GrinningТо,какво и да ми каже-вижда се от пръв поглед,че само на корем трупам,но има още 2 месеца до голямото събитие Grinning-чувала съм,че тогава се качват най-много килограми newsm78Преди да забременея и аз спортувах,но ме достраша да продължа след това,единствено в началото правих леки упражнения,но вече и това не правя-много се задъхвам и ми тежи тумбака LaughingА нямам и възможност за кой знае колко движение-работата ми е на 10 мин. от вкъщи,и седя по цял ден на стола Confused

# 189
  • Мнения: 220
kalida здравей:) порасна вече моя организъм,не съм дете.а иначе банани обожавам и ям през ден.хляб попринцип не ям,но понякога ям препечени филийки ако ми се дояде с домат.аз не изглеждам толкова кльощава,но тесните ми дрехи вече са широки а и приятелят ми една вечер каза "не мога да повярвам колко много ядеш а отслабваш-ти си невероятна" което мен много ме зарадва,а и аз наистина се тъпча последната седмица.разбира се-разделно.ям по няколко пъти като гледам да е през 3 часа.не се лишавам от нищо

# 190
  • Мнения: 2 724
Здравейте мили мами .Тези дни нямах никакво време да преглеждам форума ,защото ме е залюшкал един ремонт в къщи не е за разправяне. Та затова пиша толкова късно. Аз се старая да се храня разделно по здравословни причини .Много съм зле със стомашно чревния тракт и когато спазвам този режим се чувствам добре .Мисля ,че всичко е много индивидуално всеки организъм реагира различно и човек сам за себе си може би най добре би преценил коя диета е най добра за него .Обаче е чудесно ,че споделяте опитите си за по добра визия ,защото в този необятен лабиринт от диети човек може да се обърка тотално.  Simple Smile

# 191
  • Мнения: 433
ох и аз се опитвам ама пусти хляб-на всяко ядене го ям...не мога иначе-все едно нищо не съм яла

# 192
фантичке, хлябът не беше много подходящ за ядене с домати, хлябът или сух или с масло
аз затова харесвам bake rolls или брускетите, те са точно разделни, пък и са овкусени, а ако ми се ядят спагети предпочитам тези готовите за 3 минути, защото пак са спагети и са вкусни, а нямат нужда от сосове с доматен сок и прочие, което пак не е разделно

# 193
  • Мнения: 2 959
...чувала съм,че тогава се качват най-много килограми ...
Софи, точно така и ще стане, от опит ти го казвам. Но колко и да Ти тежи коремчето, организма Ти има нужда от движение. А Ти докога мислиш да работиш, няма ли да отделиш малко време за себе Си/ в едно от най- хубавите състояния на жената Си/ и бебка в Теб? Hug
Фантичке, Махарет е права за препечената филийка с домата, но нали знаеш, малките "прегрешения" не са фатални. Поздравления за постигнатите резултати. Hug
...Аз се старая да се храня разделно по здравословни причини ...
Алекс, Ти май си едно от малкото "разделни" Момичета, който са прибегнали до тоз хранителен режим, заради своето здраве. Твойте думи за разделното хранене и доброто Ти самочувствие и здраве, би трябвало да са голям стимул за другите и най- вече за "търсещите нова диета". Много се радвам, че сподели своя опит. Успех и занапред, а за стомашно чревният тракт комбинацията от банана и ябълковият пектин е страхотно начало за един нов и усмихнат ден/ поне за мен е така Peace/ Hug
...ама пусти хляб-на всяко ядене го ям...
Луничке, а не става ли да "излъжеш" организма си с ориз, картоф, овесени ядки, царевица, спагети, нудълси наместо хляб? Но всъщност хляба сам по себе си не е чак толоз страшен, аз също 1 или 2 дни в седмицата хапвам препечени пълнозърнести филийки за обяд, с малко масло и неизменната зеленчукова салатка. Успех ти желая, няма да Ти е лесно да се пребориш с един навик, но не забравяй че Ти го правиш в името на доброто си здраве и самочувствие. Hug
Махарет, от отдавна не се беше появявала, но отново си с полезен съвет. От колко време си на "разделно хранене"?Hug
Ифе, как върви разделното хранене, нали все още си една от нас? Поздрави на красивото и старинно Търново, вече сте две "разделни" Търновки със красивата ни бременелка- Софи. Hug
Мимката със страхотните очи, виновнице за нашата хубава темичка, докъде го докара с разделното? Hug

# 194
  • Мнения: 2 724
kalida,благодаря за милите думи .Аз съм отскоро в този форум и съм много доволна че се включих .Атмосферата е много ведра и можеш да научиш доста неща. Благодаря за съвета ,ще се възползвам от него, само че не зная откъде мога да си купя ябълков пектин . А от пожеланията ти ми стана мнооооого приятно . Като ми се лепна тази усмивка налицето  Grinning няма махане .

Общи условия

Активация на акаунт