Сол във водата?!

  • 8 209
  • 171
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 299
Не съм и помисляла да осолявам!!!
Педиатърката ни каза, че няма връзка осоляването с потенето после, в по-голяма възраст- пък и пълното развиване на потните жлези ставало чак през пубертета,така че...!!!

# 91
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вижте какви ужасии изрових в тази връзка:
Цитат
.........
Детето непосредствено след раждането или на другия ден при къпане бива осолявано от бабата. Общото осмисляне на това осоляване е, че то пречи по-късно детето да се омирисва от пот. Къпането обикновено се прави на кадене, един обреден комплекс, по същество е и завършекът на обредите около раждането.
..........

За тези, които все още се придържат към средновековието, моля почерпете информация от тук: КЛИК и да не изтървете нещо. Има и за тези 40 дни след раждането.
Ах, колко години трябва да минат, че да спрат с тези ВРЕДНИ обичаи и суеверия. #2gunfire

# 92
  • София
  • Мнения: 2 967

Ах, колко години трябва да минат, че да спрат с тези ВРЕДНИ обичаи и суеверия. #2gunfire


Ама, не си ли спомняте миналата година като разискваха по ТВ за този обичай и колко е опасно, а да не говорим какъв край може да има! Не мога да разбера тези хора не знаят ли в кой век живеем?!?!?!

# 93
  • Мнения: 27 524
За съжаление у нас все още с пълна сила се вихри незнанието, неосведомеността и , с извинение, но заслужено - простотията. Има литература, статии, телевизия, списания, интернет и какво ли не - малко желание е нужно човек да прочете и да разбере.

В никакъв случай не угаждай на акъла на роднините ти и да не ти пука кой ще ти се сърди и кой какво ще каже. Браво, че питаш и се надявам да следваш все пак съветите ни - за доброто на бебчето ти.

# 94
  • Мнения: 2 672
с това съм на 100% съгласна!

Според мен има много по-голяма връзка с какво се храни човек и колко често се къпе от това дали е осоляван  с това дали мирише потта му или не чак толкова...

Но и с това

Уверявам те, че има хора , които просто си миришат, колкото и перфектна хигиена да поддържат, каквато и козметика да ползват - аромата си остава

Може да питате дерматолог по въпроса!

А относно циганите

И хигиената не е решението. Беше пълно с циганки.  #Crazy Българките, които ходеха казваха, че циганките ходели всеки ден, просто ги познавали. И въпреки всичко си миришеха. 

 много повърхностно ще го напиша - това е защото ние сме мнозинство, а те малцинство затова усещаме тяхната миризма, също и на различните малцинствени групи в БГ /тъй като нашата преобладава/, същото  се получило в др. държава, в която ние сме малцинство. Миришем им на преобладаващото там мнозинство.

# 95
  • Мнения: 2 309
Да споделя и за моето изживяване по повод свекьрвата и желанието й да ми осоли детето.
Майка ми никога не ми се меси за нищо,никога.
Та,на второто изкьпване на сина ми,заяви,да й донеса сол за да го осоли.Така яко и орязах молбата,че онемя.Скандала не се размина...от моя страна.Изобщоне прилагам сьвети които смятам,че биха навредили на детето ми.


Соленето на бебе е пьлен абсурд.


# 96
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Против съм, моето свеки е сложила на моят син сол във водата/тя го гледа 10 дни, докато аз бях в болницата/Слава Богу нищо му няма, но повече не й доверявам детето си/дано не ми се налага Praynig/Нито съм солена, нито мазана с мас или тем подобни простотий и определенно не мириша когато се изпотя.Смятам, че е въпрос на лична хигиена Peace

# 97
  • София
  • Мнения: 10 858
Каквото и да ти говорят - НЕ отстъпвай!!! Солта е изключително вредна за детският организъм, поради все още неусъвършенствана бъбречна дейност. Солта, дори и при къпане, прониква през кожата и натоварва много бъбреците.
В никакъв случай не слагайте сол! Naughty

# 98
  • Мнения: 159
Мили майки, представете си само, че някоя гънчица (особено в това горещо време) се е подсякла или леко кожичката се е разранила - та всеки знае какво е да сложиш сол на рана...

# 99
Категорично не се предавай, моите майка и свекърва също искаха да посолят бебка и то през първата седмица  #Cussing out, но като им показах статиите от форума за смъртните случаи на бебета след посоляване се отказаха, а и съпругът ми ме подкрепи изцяло. По-късно майка сама ми благодари, че съм ги спряла, защото внуче на нейна приятелка цялото се изрищило горкото от една лъжичка сол във ваната и се наложило да го приемат в болница. 

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 926
Кажи им , че детето си е твое и ти решаваш как ще си го гледаш Naughty
На мен като почнат да ми ги редят такива, казвам че няма да го направя - да си говорят колкото искат.

# 101
  • Мнения: 2 614
Vsi4ki sme nayasno, 4e dneshnata kozmeti4na i farmacevti4na industriya e naprednala dostatu4no mnogo, no ne moga da razbera zashto tolkova mnogo se palite po temata sled kato vseki edin ot vas v ranna decka vuzrast e bil "podsolyavan" po sushtite babini recepti... Ili moje bi tuk vsi4ki sa jivite-murtvi Simple Smile Solta pritejava dostatu4no le4ebni svoistva za da moje da ne ya podcenyavame s leka ruka... Procedurata, za koyato se gotvyat vashite babi ne e tolkova strashna, a i koli4estvoto sol vuv vodata ne e promishleno. Ta po tazi logika ne bi sledvalo da si vodite decata nikoga na more, nedai si boje im se razpadne kojata... Sudurjanieto na sol v moreto e mnoooogooooo po golyamo ot tova, koeto shte izpolzvat. I neka ne zabravyame, 4e blagodarenie na cyalata taya "selyaniya" i vis4kite babini metodi, vie ste bili otgledani i izgradeni kato li4nosti!!!
Predi da zapo4ne 4ovek da othvurlya ili kritikuva daden metod, to bi sledvalo da se e zapoznal dostatu4no "dulboko" po temata...
Гост, ти все едно сам ще дозираш солта във водата, откъде знаеш колко ще използват, и как реши, че всички тук във форума сме "осолявани" - ще те разочаровам - тук има и деца на цивилизовани родители, които не са вярвали в оргооомната полезност на солта!
Вземи прочети малко статии по въпроса с осоляването, за да видиш, как през 21 век продължават смъртните случаи на осолени деца, в райони, отдалечени от цивилизацията на километри и от науката на светлинни години!!!

# 102
  • Мнения: 286
Достатъчно са изписали мамите нагоре. Абсолютна глупост е да солиш детето си! Просто не мога да се начудя как безразсъдно постъпват някои хора.smile3506

# 103
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз реших този проблем предварително. Дръпнах една реч на бабите, че си имам педиатър и ще правя каквото той каже, а не те. Че няма да соля, да слагам яйце във водата  и няма да мажа с мас и да повивам в пелени. Имаше smile3515 и newsm09, но катозаплаших, че в противен случай ще си стоят във Варна и ще гледат бебчо само на снимки обещаха да не се месят. Когато дойде педиатъра в къщи майка ми не се стърпя и попита за мазането със свинска мас и соленето, човекът тактично и обясни до какви щети по детето ще доведе това и тя се изнесе сконфузена в другата стая и никога повече не повдигна темата.

# 104
 Това е абсурдно, недей те като са били майки са си правили каквото искат това е твоето бебе  Shocked  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт