Ваксини и Ваксинационни Програми 2

  • 241 009
  • 2 442
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Мнения: 2 176
Бърди, пускам тук линк от една друга тема, с молба за помощ от родителите.
Някакъв съвет от ваша страна - за какви изследвания  да настояват? Явно детето още не е диагностицирано, което намалява шансовете му за успешно лечение. Ако можете - помогнете.  Praynig
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364295.msg9834676#msg9834676

# 1 696
  • Мнения: 8 585
Не разбрах-те започнаха лечение за туберкулозен менингит? с противотуберкулозни медикаменти? без диагноза? или?
Резултатите от лумбалните пункции са? в полза на тбц менингит? Обикновените изследвания показват наличие на активна форма на ТБЦ? Все пак едно Манту можеше да се направи за толкова дена паники (може и да са направили-но не се споменава).
Могат ли да направят КвантиФерон Голд тест? или какъвто аналог има?

Туберкулозните менингити имат някак по-друга клинична картина... това,което описва майката повече на коксаки инфекция прилича (само по описание!)или Хемофилус/пневмокок. Все пак за да има тбц менингит би трябвало да има активна форма на тбц... тбц менингит при ваксинирано дете? (липсата на белег НИЩО не значи, щом направената доза е документирана!).

Освен това, противотуберкулозните медикаменти са антибиотици, и имат сравнително добра активност срещу общи микроорганизми...за 4-5 дена тбц менингита да отзвучи? Confused


Останалото е позор...3 годишно дете да третират така.

Ако майката иска, нека пише тук... ще дам мнение.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 11:13 от Birdie

# 1 697
  • Мнения: 18
БЦЖ белег няма на 2 рия ден след менингиалните симптоми започнаха противотуберкулозното лечение преди това други АБ .Първата пункция беше с бистър секрет но с повишени стойности , налягане в очните дъна няма, скенер показва три огнища в мозъка(може би абцеси).Следващата беше по лоша след 4-5 дни резултатите от нея бяха по-добри.квантиферонов тест има + правен в Военна болница , сега чакаме резултати от друга лаборатория от ку тест и квантиферонов.Вчера ЯМР няма точно мнение от него до 6.00часа днес ще знам , но лекарите там казаха че няма абцеси и други тежки изменения.Знаете ли къде в Гърция може да проведем лечение на детето с придружител ако диагнозата за туберкулозен менингит се потвърди ?Благодаря за отделеното внимание.

# 1 698
  • Мнения: 8 585
Относно изследванията, простете, нищо не разбрах от написаното.
Наличието или липсата на белег не е критерий за резултатността на направената БЦЖ доза, стига да е документирана.

За съжаление в Гърция няма частни детски клиники, с изключение на новооткритата към "Ясо" (ΙΑΣΩ)
http://www.iaso.gr/gr/IasoP/

Без валидна здравна застраховка за Гърция за съжаление лечение в държавно здравно заведение не е възможно.

Ако може ясно да опишете хода на заболяването, направените изследвания и резултатите от тях, бих могъл да коментирам и да съм от помощ.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 01:06 от Birdie

# 1 699
  • Мнения: 534
Искам да ви попитам за тази ваксина Превенар какво мислите за нея ,добър избор ли е да се сложи

За какво се използва Prevenar?
Prevenar се използва за ваксиниране на бебета и деца на възраст между два месеца и пет години срещу заболявания, причинени от S. pneumoniae.Тези заболявания включват сепсис (инфекция на кръвта), менингит (инфекция на обвивките на главния и гръбначния мозък), пневмония (инфекция на белите дробове), отитис медия (инфекция на средното ухо) и бактериемия (бактерии, открити в кръвта).
Лекарствен продукт, отпускан по лекарско предписание.

# 1 700
  • Мнения: 8 585
Ваксината е революционна по ефективност. Насърчавайте по всякакъв начин употребата и.
Покрива се 100% от цената във всички Европейски страни. Борете се за правата си и за безплатни качествени ваксини за децата си!
След години лична употреба, ваксината е изключително ефективна.

Да, цитатът Ви е точен и коректен.

# 1 701
  • Мнения: 534
Благодаря Birdie   Hug

# 1 702
  • Мнения: 1 376
Извинете, че се намесвам в темата   bouquet Но искам да кажа, че можете да лекувате в държавна болница детето си в Гърция, но не във всички случаи. Ние бяхме на почивка и малката вдигна Т и имаше диария. Отидохме в Педиатрична болница - Света София (тя е най-голямата педиатрична болница в Атина). Преглеждаха детенце, правиха изследвания - кръв, урина и не разбраха какво и има. За това ни приеха в болницата, за да продължат с изследванията. На малката даваха само Депон (което е парацетамол) или Гантил (тук ще помоля Бърди да каже какво точно е, но пак е сиропче за Т.) и сложиха абокат на малката, за да и вливат системи, та да не се обезводни. Пазихме си детето и не са го връзвали... Изолираха рота-вирус на втория ден и не я лекуваха с нищо... изчакаха да се подобри, за да ни изпишат. Сироп за Т. на даваха ако няма 38,2  Naughty Това за лечението... допадна ми това, че не започват с АБ пък после да решават добре ли е според изследванията... Имахме право да седим аз, баща и, баба и, абе всеки който има желание (само не можехме да се къпем там).
Когато малката се стабилизира и вече не вдигаше Т. ни подготвиха документи, за да ни изпишат. Трябваше да плащаме, но аз им казах, че между България и Гърция има споразумение и в БГ всички деца са осигурени. Те ми поискаха картата, която се издава при пътуване в чужбина... но аз и нея не носех... пуснаха ни на добра воля, че ще им изпратя факс като се приберем в БГ. Не сме платили нито лев. Но дори и да трябваше да се плати... бих предпочела да ми лекуват детето там ако имам избор... Всички лекари бяха млади и отзивчеви, повечето много внимателни и говореха достатъчно добре английски език, за да се разбираме. За да не ставам по-досадна ще кажа още само едно - В нашето отделение имаше около 10-15 деца, за които се грижеха 3-4 лекари (поели случая така да се каже) и главен лекар, освен това на смяна имаше 3 сестри и 2-3 санитарки. Абе много внимание...

# 1 703
  • Мнения: 8 585
Това е лечение "по спешност". Никой в Гърция няма да Ви откаже такова лечение, дори и да се касае за тежка операция. Никой няма да Ви остави "на улицата".

Но е трудно да доведете детето и да кажете "Лекувайте го. В Бг не могат", макар че сега в ЕС нещата може би да се променят.
Радвам се че сте останали с добри впечатления- Св.София е елитна болница-в Гърция деца не се връзват. Родителите могат да остават при детето си, макар че не във всички болници се предлага легло за родителя. Тук няма заповеди към родителите, арогантност, руски манталитет. Общо взето квалификацията е доста добра и на ниво. Разбира се има огромна разлика Атина-Солун и останалата част. Гърция е Атина-Солун в действителност и на практика.

"...пуснаха ни на добра воля, че ще им изпратя факс като се приберем в БГ."
->Това е показателно, и факт. Към децата се подхожда много либерално и с разбиране.

"Gantil" е антипиретик от групата на Нурофен.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 11:44 от Birdie

# 1 704
  • Мнения: 3 166
Здравейте, Birdie,

имам въпрос към вас относно отлагането  на ваксина Пентаксим. Първият прием беше на 28.11.2008. Следващият беше насрочен за 30.12.2008г. Отложихме я, защото малкият се оказа със Варицела. Трябваше да я солжим сега, но в аптеките  я няма - имало проблеми с вносът й. Ще е налична към средата на февруари. Оказва се, че всъщност времето между двете ваксини вместо месец ще е 2 месеца и половина. Как се процедира в такъв случай? Трябва ли да направим три ваксини, броено от сега нататък или просто да сложим останалите две?
Благодаря предварително!

# 1 705
  • Мнения: 8 585
Продължава се с дозите като че ли нищо не се е случило.
Не се рестартират дози.

# 1 706
  • Мнения: 421
здравейте  ! искам да питам пак за MMR ваксината...имаше дискусии за връзката на ваксината и аутизъм.това доказа ли се изобщо ,знаете ли нещо повечко по въпроса.благодаря предварително

# 1 707
  • Мнения: 3 166
Продължава се с дозите като че ли нищо не се е случило.
Не се рестартират дози.

Благодаря ви!  bouquet

# 1 708
  • Мнения: 485
Синът ми е на 7год. с астма.За продължително време е на Сингулер и Фликсотид инхалер.Миналият ден му направиха задължителното за седемгодишните Манту,на следващия ден вдигна температура и получи обрив-оказа се че е със скарлатина.
Назначиха му антибиотик Аугментин 312-по 5 мл на 8 часа.
При отчитането на мантуто обаче се оказа че е отрицателно и педиатърката каза че трябва да постави БЦЖ ваксина след около 20 дни.
Много ми е притеснено,защото от това което четох за скарлатината последиците от нея са твърде неблагоприятни ,не би ли трябвало да се изчака по-дълго да се възстанови детския организъм ?
Благодаря ви,предварително!

# 1 709
  • Мнения: 8 585
Манту не е, и не може да бъде, критерий за успешността на предшестваща БЦЖ ваксинация.
Само една направена и документирана доза БЦЖ е достатъчна.

Общи условия

Активация на акаунт