Как се става модератор

  • 4 757
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 495
Питам от чисто любопитство и не говоря само за този форум,а по принцип.Преди време видях една позната, че е модератор в един друг форум, и като разбрах бях толкова изненадана...и през ум не би ми минало че е мод.Как се избира такъв човек, на какви изисквания трябва да отговаря newsm78

# 1
  • Мнения: 7 716
Ами първо администраторът по свое усмотрение или по предложение на редовните потребители  обявява тема за номинации за модератор.
После номинираните потвърждават или отказват.
След това се пуска анкета и номинираният с най-много гласове става модератор.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Тцъ, Лали Wink

С голееееми подкупи и много яки връзки. Много!
Обаче има бонуси - например вредни под формата на кисело мляко.

# 3
# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Тцъ, Лали Wink

С голееееми подкупи и много яки връзки. Много!
Обаче има бонуси - например вредни под формата на кисело мляко.
Тъй- тъй! Ма то е страшна работа. Не само не ти плащат, ами плащаш и членски  внос- кой колкото/каквото може. Аз понеже нямам к`во да дам, мама и тате от село правят превод на админите- дирекно в кисело зеле, царска туршия и по една патка месечно. Бе сериозна е работата.
Какви качества трябва да притежава Модератора:
Той е институция- значи трябва внушително да изглежда - под 70 кила- само по изключение.
Да му е дървена главата- с това аз се справям от раз.
Да му е голяма устата - за да пие по- бързо бонусите и продължава да работи.
Да не ползва отпуска, защото работата не го позволява- нонстоп на компа!!!До болестно състояние.
За толкоз се сещам. Дайте още инфо, че аз се изчерпих- докато напиша този пост и се задъхах.
 Mr. Green

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Лали, ти не се смей!
Мъжът ми още изплаща модераторския ми пост... Понеже нямаме село (т.е. имаме, ама продукция нямаме) и няма патки-зеле, се налага в кеш... Мъка...

Говореше се, че ще дават 'вредни' под формата на малки Данончета на най-заседналите във форума потребители, но от Данон като видяха месечните статистики, се отказаха мигновено - нямали били ресурс да покрият такова търсене... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 7 716
Модераторството има и един сериозен минус.
Ограничава ти правата.
Трябва да броиш до хиляда преди да се намесиш в скандал /във форума, който модерираш/. Laughing
Дори и да имаш мнение и да си на една от страните, трябва да запазиш мълчание, за да не подклаждаш скандала.
И винаги някой ще ти размаха пръсТ: "Ти, като модератор, не можеш това или онова...!!!!!"

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Колежката Йосарян е пропуснала някои от най-важните качества за един мод тук.

- Модераторът трябва да умее да приема фино подкуп от потребителите (за различни нужди - да отключи/заключи тема, да я изтрие, да изтрие определен пост на потребителя или вражески такъв...етс.), а ако потребителят не се сеща сам - да умее да си поиска с финес и да смотае парите бързо под компютърната маса, не цял форум да го види.

- Да умее да носи на псувни и бой - когато ответната страна се усети, че 1) са я прередили с подкупа, или ако 2) не е удовлетворена от резултата след подкупа 3) не желае да дава подкуп

и т.н.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Има и още бонуси, разбира се (толкова скъпо плащаме за привилегията да сме модове, трябва все пак и екстри да има!). Има специален телефон 0-800-CALL-MODERATOR (не звънете, приема само обаждания от избрани номера.) На него звъним, ако сме нападнати във форума от потребители, ако някой ни сръфа, а на нас ни е неудобно сами да отвърнем на удара и прочие. Там оператор приема обаждането и го пренасочва към всички свободни в момента модератори от форума бг-мамма. Това - да удовлетворя любопитството как винаги ако някой мод е в беда, се намира минимум още един, който да му подаде ръка, по-често - няколко.

# 9
  • Мнения: 9 903
Говореше се, че ще дават 'вредни' под формата на малки Данончета на най-заседналите във форума потребители, но от Данон като видяха месечните статистики, се отказаха мигновено - нямали били ресурс да покрият такова търсене... Rolling Eyes

хъ, че аз защо вися толкова Sad а от На баба млякото няма ли да се навият?

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
...модерирането на всеки допълнителен подфорум, разбира се, също се заплаща под масата. Поемането на втори допълнителен подфорум струва на модератора 50% от първоначалната такса за правото да си мод, на трети - 25%. Модериране на четвърти подфорум е безплатно, но за съжаление между приемане и предаване на подкупи и лочене на кисело мляко се налага да се посвършва и малко работа. Затова няма модериращи повече от 3 подфорума едновременно.

По това на колко подфорума е модератор ще познаете и имотното му състояние. Един подфорум - бедняга. Два - добре бееее. Три - не мой се говори с тебе, како!

Затова колежката Йосарян да разправя каквото ще, но съм сигурна, че бута нещо допълнително по офшорките на Кайманите, иначе как модерира два подфорума едновременно? Crossing Arms

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
...има и страшни междуособни войни между модераторите. Модерирането на различните форуми носи престиж (както и да се модерират възможно най-голям брой подфоруми). Всъщност половината модератори тайно ненавиждат другата половина, отделно не се траят помежду си. Но пред хората си даат вид и правят фасони на първи приятелки. Това всичкото е лицемерие. Ако някой мод изрази публично несъгласие с мнението на друг мод - знайте, че всичко е нагласено предварително, уговорено по между им и съгласувано с Мамма. Това е, за да не изглежда прекалено приятелството между модераторите - от време на време има такива мнения.

Не всеки модератор е доволен от форума, който модерира. Но за съжаление, тук действа принципът 'Кой превари, той завари'. Който е бутнал повече - е получил по-хубав подфорум.
Аз например хич не исках 'Кърмене', всъщност тайно се потрисам от идеите в него, но това имаше - това взех. Сега ми се налага да се правя, че много ми харесва... но Ноблес облидж, не мога да се издам. Ерика също - мрази да готви. Да е жив и здрав мъжът й, че всичко умее в кухнята. Тя само се прави и от време на време преписва по някоя рецепта от готварските книги на мъжа си, колкото да си придаде вид на въртокъщница.

# 12
  • Мнения: 7 837
Има специален телефон 0-800-CALL-MODERATOR

С 1-ца започва, недей да лъжеш хората  Grinning

Истината е, че всичко е много мътно. Аз нали се опитах да се намърдам в тази ложа, но уви, няколко мод-а ми поискаха 5-6 цифрени суми, за да лобират за мен  Mr. Green
Защо мислите, мечовете им са зелени. Не е от естетична гледна точка. Тъпчат гушите с кис. мляко и "гущери"  Crossing Arms

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
С 1-ца в Щатско - може би. В България - с нула Grinning
Кейси, нидей рива - толкоз изгодна оферта ти дадох, ти - йок...

# 14
  • Мнения: 8 463
Олелееее,то цяла мафия! ooooh!
Не може ли някоя от вас да каже добра дума за мен? Joy Където трябва.

# 15
  • Мнения: 7 837
Кейси, нидей рива - толкоз изгодна оферта ти дадох, ти - йок...

Айде няма да споменавам каква кола си поиска. Ама и да трябва да ти чистя къщата веднъж седмично...чашата преля  Crossing Arms

 Mr. Green

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Не може ли някоя от вас да каже добра дума за мен? Joy Където трябва.
Нцъ  Naughty безплатно нищо не се дава в тоя живот Crossing Arms

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не може ли някоя от вас да каже добра дума за мен? Joy Където трябва.
Казвам веднага, няма проблем. Детайлите по ъм, лобирането, ще обсъдим на лични. Wink

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ама и да трябва да ти чистя къщата веднъж седмично...чашата преля  Crossing Arms
Кейси, за едно модераторско място колко народ се натиска... Ти не щя да ми чистиш къщата (то пък чудо голямо...), а хората кюфтета от храброст са готови да правят, само и само да се доберат до заветния пост...

# 19
  • Мнения: 8 463
С Кейси ли ще се боря????За колко кисели?Те до Хамерика ще се вкиснат , няма смисъл.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
С кого ще се бориш няма значение...
Финалната дума имат Мамма и Татти. На тях колко ще им приготвиш - ще се разберете помежду си.
Ние само лобираме според големината на хм, интереса Mr. Green

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Нали знаете, че чата и спама тук не се толерират  Twisted Evil

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Нали знаете, че чата и спама тук не се толерират  Twisted Evil
...което ме наведе на още едно откровение:
Всъщност - толерират се. Всички го знаят. Само трябва да се прати правилното предложение, на което модераторът да не може да откаже... и да си затвори очите за вихрещият се спам.
В случая, колежке, аз имам неустоимо предложение (името ще задържа в тайна!), поради което ще

# 23
  • Мнения: 7 716
Я, като ще спамим бързо и аз да се включа, преди да ни орежат. Laughing Joy hahaha

Ама то било готино да спамиш Joy Joy Joy
Между другото кой е Модератор тук?

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Между другото кой е Модератор тук?
Всички щото сме с връзки Mr. Green

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Между другото кой е Модератор тук?
Има няколко подфорума, които никой не иска - даже Вергилия, която толкова иска да стане мод, не ги пожела. Такива са този, Купувам/Продавам, Здравния и пр.
Там всеки модератор, който през седмицата с нещо е подразнил админите или не е внесъл модераторската си вноска на време, бива наказан да модераторства.
Тази седмица тук сме наказани аз и Хера.

# 26
  • Мнения: 7 837

О, за там трябва да сеизплащат допълнително вредни  Twisted Evil Кис. мляко не е достатъчно. Помислете в насока - витамини, антидепресанти, Red Bull, годишни разтоварващи почивки на екзотични острови...

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

О, за там трябва да сеизплащат допълнително вредни  Twisted Evil Кис. мляко не е достатъчно. Помислете в насока - витамини, антидепресанти, Red Bull, годишни разтоварващи почивки на екзотични острови...
И най-вече спа.  Mr. Green
Joy Joy Joy
 hahahaМодератор гейт.  Party

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Приличате ми на слънчасали... А тази седмица уж беше хладно с превалявания...
smile3532

# 29
  • Мнения: 5 468
Ий, човек е питал, как се става модератор, а що приказки са се изприказвали, коя от коя... ooooh!

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ню, да не ни заключиш темата сега Mr. Green

# 31
  • Мнения: 6 155
Ню, да не ни заключиш темата сега Mr. Green

Калина, ще я изтрие... споко  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 5 468
Ню, да не ни заключиш темата сега Mr. Green
Още малко ще ви потрая Crazy.

# 33
  • Sf
  • Мнения: 808
И аз искам Simple Smile

# 34
  • Мнения: 515
Ох, не знам да взема да подквасвам кисело мляко ли Thinking? Къде за прегорялост, къде за модераторстване... все ще му измислим посока на пласмент. Ако пък някой иска зелени гущери - тука в полето има доста. Ще ходим с малката да ги ловим, доставна цена 0.05 лв. на опашка.  Joy Joy Joy

Хайде лека Мод-на вечер на всички, отивам да кроя бизнес -план hahaha

# 35
  • Мнения: 1 639
Абе къде е Вергилия   ? Simple Smile
Тя ги нарежда най-добре тези с мечовете , хеле пък БУ-то  Mr. Green

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Стига чесане на пръсти. Заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт