РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 557
  • 467
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 063
Момичета имала съм и рецепта за въпросните панирани кашкавалчета пак на Хепи:

1 кг кашкавал, 580 г брашно, 3 яйца, 500 мл бира, 200 мл газирана вода, червен пипер

Жълтъците и белтъците се отделят в абсолютно сухи съдове.В жълтъците се наливат 400 мл от бирата, 200 мл газирана вода, половината брашно.Разбива се с миксер, добавя се останалото брашно и се разбива до получаване на хомогенна смес.
В белтъците се наливат останалите 100 мл бира.Разбиват се на плътен сняг и внимателно с ръка се смесват с жълтъците.
Кашкавалът трябва да е много студен, почти замръзнал.Нарязва се на малки правоъгълници, поръсва се с червен пипер /през сито/. Едно по едно кашкавалчетата се потапят в тестото, като се хващат за ръбчетата, така че да се облеят целите.Веднага след това се пускат в нагорещен до 170 градуса фритюрник.Пържат се 3-4 мин.

# 16
  • Мнения: 399
Аз пък съм яла панирано кисело мляко. Преди няколко години Ути Бъчваров даде рецептата. Опитах се на 2 пъти да я направя, ама нищо не се получи. Та молбата ми е, ако някой знае тънкостите при приготвяне, моля да сподели.

# 17
  • София
  • Мнения: 472
За панираното кисело мляко - много е вкусно и оригинално. Моята приятелка е готвачка и го прави. Но сега е на морето на работа и ще си дойде октомври. като я науча ще я пусна в същата тема. А панировката Патафри става като към един жълтък  се прибавя постепенно и последователно по лъжица брашно и по малко силно изстудена бира. Тази панировка силно бухва.дозата е- една малка чаена чаша бира и брашно до консистенция за бухтички и 1 жълтък, като последното е брашното.Тогава с въртеливо движение на лъжицата се прибавят разбитите на твърд сняг белтъци.В тази паста се панират риба, сирене кашкавал пиле, зеленчуци и въобще каквото ви хрумне за паниране.

# 18
  • Мнения: 7 430
Страхотна темичка Wink

maya50 с нетърпение ще чакаме рецептата за панираното кисело мляко Peace

# 19
  • Мнения: 399
Благодаря ти maya50! Наистина с нетърпение ще очакваме рецептата за панираното мляко.

# 20
  • Мнения: 382
рецептата за панираното кисело мляко я има отдавна и в този форум,само я потърсете Simple Smile!

# 21
  • Мнения: 295
Доста полезни неща научих от тази темичка. Embarassed

# 22
  • Мнения: 22 867
Ето рецептата на Мимис от форума:

Панирано кисело мляко

галета
кисело мляко
копър ,чесън/чисън на прах/ ,черен пипер ,сол
Мляко се разбърква с подправките.
След това се изцежда се изцежда за 3-4 часа.
Оформят се малки "кюфтенца"и се пържат ,като преди това се овалват с галетата.

А ТУК е темата с разни подробности и уточнения.

# 23
  • Мнения: 399
labrex, благодаря за рецептата и линка. И моята рецепта е такава, но все ми се разпадат при пържене. Прочетох и за панировките и ще опитам отново.

# 24
Докато сме на вълна панирани вкусотийки да споделя и аз нещо. Има в София едно заведения "дегея" , което от години е популярно с панирания си боб, вкусът му е вълшебен.
Прави се по следния начин:
Едър смилянски боб се сварява и прецежда.
Бобчетата се овалват зрънце по зрънце в брашно и после в яйце и се панира.
Сервира се с малко соев сос, копър и чесън.
Много е вкусно, но е голяма играчка да го правиш

# 25
  • Мнения: 22 867
labrex, благодаря за рецептата и линка. И моята рецепта е такава, но все ми се разпадат при пържене. Прочетох и за панировките и ще опитам отново.

Млякото трябва да е по-гъстичко /хубаво изцедено/ и не ги прави много големи "кюфтенцата". Ще ти се получи!  chef

# 26
  • Мнения: 1 352
Едно време работех в китайски ресторант и гледах как правеха панирания сладолед. Значи взима се парче сладолед, около 100 гр. Разрязва се една меденка наполовина, но напречно. С нея се "облепя"  сладоледа. След това се потапя в панировка и се изпържва за кратко в много нагорещено олио. Поднася се по най-бързия начин преди да се е разтекло Crazy.

# 27
  • Мнения: 14 489
снощи правих пилето беарнез - стана страхотноооо. моят мъж даже изрично каза да напиша тук, че си е облизал пръстите. благодаря още веднъж, Marieta. Много вкусно и много лесно същевременно.

# 28
  • Мнения: 1 352
снощи правих пилето беарнез - стана страхотноооо. моят мъж даже изрично каза да напиша тук, че си е облизал пръстите. благодаря още веднъж, Marieta. Много вкусно и много лесно същевременно.

Радвам се, че ви е харесало Grinning.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 686
А пробвали ли сте пилешките дробчета със сметана  на МАРГО, по тази рецепта?
www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=610.0

Общи условия

Активация на акаунт