РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 579
  • 467
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 491

виж сега, аз имам рецепта за индийска леща. но половината подправки едва ли ще ги намериш.

Мисля , че това е проблема ми и с китайската кухня. Вкусно става, ама все не е като в "Китайския"

# 181
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Леща Дал Dahl

300гр.    оранжева леща
3 скилидки чесън,
1 глава   лук
1 парче пресен джинджифил (ок. 3cм)
½ пръчка канела
по 1 ч.л. карамфил, кардамон на зърна, пипер на зърна
4 дафинови листа
по ½ ч.л. сол, млян черен пипер, куркума, червен пипер
800мл. зеленчуков бульон
щипка захар

в 500 мл вода се сваряват за 10 минути чесънът, джинджифилът, лукът - всичко на дребни кубчета.пръчката канела заедно с карамфила, кардамона и пипера на зърна се увиват на вързопче и се варят също във водата.

след 10те минути вързопчета се маха, добавят се останалите продукти и се вари до готовност на лещата.

Леща Дал

250 гр. оранжева леща
3 с.л. гии, топено масло
1 ч.л. гарам масала
1 парче кора от канела
1 глава лук
2 скилидки чесън
1 дафинов лист
1 люта чушка
1 с.л. млян джинджифил
1 ч.л. куркума
2 ч.л. кимион
2 ч.л. кориандър
1 ч.л. сол
25гр. кокосов крем/мляко
1 с.л. лимонов сок

слагаме в тенджера гии или масло, запържваме лютата чушка, дафиновия лист, кимиона, кориандъра за кратко - около 30 -40 секунди да не прегорят. добавят се лукът и чесънът на ситно. бърка се непрекъснато.
после се добавя лещата, солта, кората от канела, гарам масалата и вода да покрие лещата. вари се до готовност, маха се кората от канела, дафиновият лист и лютата чушка.
дабавяме кокосовото мляко и оставяме за около 20 минути. сервираме с малко лимонов сок.

аз не обичам оранжева леща, ям само зелената. пак става вкусно.
кокосово мляко не слагам, защото половинката не го яде, но то омекотява множеството подправки.
когато пържиш подправките първо, те пускат повече аромат в мазнината, отколкото при варене и после се усещат по-силно в яденето.

добър апетит

# 182
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 691
Мерси за рецептата  bouquet маЙ не е точно тази, която издирвам, но ще се пробва  Peace

# 183
  • Мнения: 2 199
asyalein

  bouquet мерси и от мен

# 184
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
надявам се да ви е вкусна.

аз правя втората рецепта.

но какво точно сервират в Сф в рестиранта - незнам. както преди това писах няма една единствена оригинална рецепта,
всичко зависи от готвача. Wink

точно до нас има индийско-пакистански ресторант, но не съм го посетила.
може да звучи странно, но съм предубедена към хигиената на индийците... Rolling Eyes
иначе кухнята им ми допада. вкусно ми е с много подправки. Flutter

# 185
  • Мнения: 2 199
Цитат
може да звучи странно, но съм предубедена към хигиената на индийците... Rolling Eyes

Защо?
  Thinking

Кухнята им е вкусна , спор няма, кое те притеснява обаче...

# 186
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
липсата на хигиена...

живяла съм в общежитие, в което имаше индийци. изнесах се след 2 месеца.... не се трае. по-мърляви са и от китайците Crazy

# 187
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 691
Точно така си е ...

# 188
  • Мнения: 1 318
Благодаря сърдечно за вкусните рецепти - пробвах Пилето Беарнез, пица Верди и панираното кисело мляко... а, май и принцесите с кайма Hug

# 189
  • Мнения: 3 830
Леле, каква хубава тема...

Бих се зарадвала, ако някой знае някоя рецепта от Хепи. Просто много ми харесва как готвят  Heart Eyes

# 190
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
и аз т.е мъжо направи пицата
стана чудесна, само малко я прегорихме, ама пусто като не вярвах че за 10мин ще е готова!
Благодаря   bouquet за рецептата

# 191
  • Мнения: 6 017
Хайде давайте рецепти де...  Rolling Eyes

# 192
Здравейте!Ще споделя една рецепта за вкусни картофи,който са специалитет в едно заведение.Картофите се сваряват и се нарязват на едри кубчета.В мазнина се запържва  бекон и се добавят картофите.Пържат се до златисто.Добавя се соев сос и солена сметана,като се сгъсти се махат от огъня и се поръсва чубрица.

# 193
  • Мнения: 6 017
Мерси за рецептата, изглежда интересно   bouquet

# 194
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Sylya     bouquet , много ти благодаря за рецептата за тестото на "Верди" . В БГ единствено техните пици харесвам  Simple Smile .
Страхотна стана пицата, много добре се работи с това тесто  Peace

Общи условия

Активация на акаунт