Черен списък на туристическите агенции !

  • 640 543
  • 1 461
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 600
...Никой не слагам в черен списък към момента, но тук е и мястото ако някой има отрицателно мнение да го сподели, все пак опитът е важен! Лек ден на всички Stop

хихи - ами ТОЧНО в темата "Черен списък" пишеш...  Crazy

# 466
  • София
  • Мнения: 4 714
Не мога да разбера наистина ли сме толкова глупави или така ни оттърва Mr. Green
Поне 10 пъти в тази тема се е писало:
НЕ ВКАРВАЙТЕ АГЕНЦИИ В ЧЕРНИЯ СПИСЪК С ВАШИТЕ ТЪПИ ПИТАНИЯ!!!
Това с големите букви се отнася за: lioni23, yannataneva, caramell_2004.
Надявам се и трите да не се обидят от моето: ТЪПИ ПИТАНИЯ
Но ако се обидят още по-добре, защото така може би ще разберат колко е "хубаво" да вкараш някой в ЧЕРНИЯ СПИСЪК, без той да има вина ( в случая визирам туристическите агенции, за които тричките питат)защото така ти е по-лесно
За пореден път повтаряме. Не пишете в тази тема за агенции, които не са за тук, защото в гугъл търсенето като напишеш името им веднага излизат в ЧЕРЕН СПИСЪК НА ТУРИСТИЧЕСКИТЕ АГЕНЦИИ

Защо се нервите? Не подценявайте четящите, те не гледат само заглавията, а четат за какво иде реч.

Нека всеки си пита за която агенция иска.


+ 1.
Не мога да разбера призивите да не се пита тук за ТА.
Белия списък не е помръднал от месец/и.
Да се отваря нова тема за всяка ТА  newsm78, шегувате ли се???
И пример с мен : ние бяхме от "забравените" на летището в Тунис след НГ празници 2008 г от ОН травел. Това съвсем не значи, че ни е било първия и последен път пътуване с тази ТА. В другите случай е било ОК. И къде пишем???
Както писах и по-нагоре винаги ще има доволни и не доволни от дадена агенция, да не говорим , че от една и съща ТА може за нещо да сме доволни, за друго - не. И в коя тема пишем тогава???
Доколкото виждам хората, които призовават за "чисти" страници тук, не са нито модератоти, нито админи.
Та от каква позиция апелирате???

# 467
  • София
  • Мнения: 4 714
И друго. Не разбирайте поста ми погрешно!  Peace  Peace  Peace
Провокиран е от това, че именно в тази тема разказах за проблема си и веднага 3 съфорумки се отзоваха с мнение коя ТА да избера. От която съм много доволна.   bouquet

# 468
  • Мнения: 7
Здравейте,
Тази сутрин се прибрахме от Кушадасъ, пътувахме с Емералд травел. Възмущението ми от тази агенция е толкова силно, че просто не намирам достатъчно силни думи. Още от първия момент - трябваше да отпътуваме от Бургас в 20ч. Изредиха се поне 10 автобуса на различни фирми, идващи от Варна, само нашия го няма. Пристигнаха с час закъснение. Натоварихме се - оказа се безобразно некомфортен автобус, тесни седалки, малко разстояние между тях, коленете ни опираха в предната седалка - за такъв дълъг преход това беше убийствено. Както и да е, бяхме твърдо решени да не си разваляме настроението. Но какво беше изумлението ни, когато тръгвайки, екскурзоводката заяви: "Ами сега ще се върнем до Несебър, защото забравихме да вземем едни пасажери оттам"!!!!! Честно казано, при това изявление ние просто зяпнахме изумени... Пътувахме до Несебър цял час и обратно до Бургас - пак толкова. Можеха поне да ни предупредят преди да се качим и да ходят да си ги взимат, а ние да изчакаме на спирката, а не да си удължаваме агонията с още 2 часа на ръбестите седалки.
Но това беше само началото. Ако щете вярвайте, пътувахме до Кушадасъ 17 часа!!!! Няма да ви описвам подробности от т.нар. "почивки" по бензиностанции, на които има вече паркирани по 20 автобуса, чакането на километрични опашки за тоалетна... мъка! Екскурзоводката беше пълна пародия - обади се едва като стигнахме Измир, като сричаше и мънкаше под носа си някаква оскъдна информация - ако бях хванала микрофона, вероятно щях да дам значително по-изчерпателна информация, която съм запомнила от предишните пътувания.
Турската фирма-партньор Tursab  беше поредната издънка. Представителят се появи точно два пъти - първо на пристигане, когато ни регистрира и изчезна, а ние трябваше да си търсим паспортите от една купчина в края на рецепция, и втори път - когато вдигнахме врява и администраторката му се обади да го извика, защото семейството, което беше платило екскурзия до Ефес, така и не дочака автобуса - просто не ги взеха! Последваха объркани обяснения и плоско скроени лъжи за причината.
Още като ни стовариха в хотела, от Емералд ни казаха, че за връщане ще ни вземат "след 16ч, ама не знаем точно кога"! Освободихме стаите в 12ч, и след като струпахме багажа във фоайето отидохме на обяд. Тъкмо седнахме и към 13ч до нас цъфнаха екскурзоводката и представител на турската фирма, с репликата "Айде де, автобуса ви чака". След като се окопитихме от наглостта й, отговорихме, че уговорката е била друга - да ни вземат след 16ч. Тя каза, че сме били предупредени от представителя на турската фирма, когото всъщност почти не бяхме виждали. Няма да ви описвам хаосът и стреса, на който бяхме подложени - един тръгна да товари багажа, втори - до тоалетна, трети - да търси децата, които бяха с аниматорката някъде из хотела... Отвратително! Както и да е, натоварихме се най-сетне и тръгнахме да обираме останалите пасажери от другите хотели. Оказа се, че не сме единствените неинформирани - трябваше да изчакаме да ги издирят. След като най-накрая поехме пътя към Чанаккале, екскурзоводката най-безцеремонно ни информира, че след малко ще спираме на шопинг на магазин Линда. На въпроса ни кога в крайна сметка смятат да ни приберат у дома, отговорът беше "Към 11-12ч утре". Това беше капката, която преля чашата и избухна скандал. Нямам думи да ви опиша наглостта и безочливостта на екскурзоводката, която крещеше на  недоволните пасажери!!! Попитахме я това да не е шопинг тур, а тя най-безцеремонно отговори "Ами да, шопинг тур е!". Когато я предупредихме, че ще подадем жалба срещу нея, тя отговори, че изобщо не й пукало, да си подаваме каквото си искаме. Отвратени сме от Емералд травел, по всяка вероятност отсега нататък ще пътуваме със собствен транспорт, не можем да се примирим с това някаква неграмотна мърла да ни прави на маймуни!

# 469
  • Мнения: 19 527
Аз съм си изказала мнението за Емералд Травел още като потенциален клиент. Никога не бих им се доверила за пътуване като им знам отношението към клиентите в офиса и Общите условия, които предлагат на всички.

# 470
  • София
  • Мнения: 618
Здравейте,
Тази сутрин се прибрахме от Кушадасъ, пътувахме с Емералд травел. Възмущението ми от тази ....................................Отвратени сме от Емералд травел, по всяка вероятност отсега нататък ще пътуваме със собствен транспорт, не можем да се примирим с това някаква неграмотна мърла да ни прави на маймуни!
В началото на годината споделих негативно мнение за Емералд. След като писах в форума изпратих писмо и до тях със забележките. Нямаше никаква реакция от тяхна страна. Лично за мен и моите близки  това е агенция с която никога няма да пътуваме и при възможност ще им правиме "Реклама".

# 471
  • Мнения: 0
Bulgaria travel - http://www.bulgariatravel.bg/
с 6 ръце и 6 крака...няма такива аматьори. Няма екскурзовод на екскурзия - Загреб, Венеция, Залцбург, Виена, Будапеща!!!! Има придружител, който се опитваше да каже кое къде се намира и толкова, добре че сами си обикаляхме из градовете. А тъй нареченият Шеф - каза, че това била екскурзия за мизерници, защото с ваучери от Грабо сме си я букнали и да не пискаме много - за без пари е прекрасна. На първата вечер в Загреб се оказахме на околвръстното в 11ч без да има къде да вечеряме... добре че имахме вафли и детето "вечеря". При положение, че трябваше да сме в хотел 3*, се оказа триетажна къща... Просто не си губете времето с тях. Не може да минаваш през толкова места и да няма кой да ти каже от куде минаваш, от време на време имаше по една две думи за някоя църква или сграда и той най-вече как се казва. Вечерта ти казва, че на следващият ден закуската е в 7 и в 8 тръгваме...събуждаме детето, ставаме в 6 и 30 и се оказва, че водача и няколко души решили че ще се тръгва в 9 часа, без да уведомят групата и изведнъж разбрали, че автобуса имал определено време за почивка - преди отва не знаели това...  #Crazy #Crazy #Crazy е това ми е мнението за тази агенция... #Crazy #Crazy #Crazy

# 472
  • Мнения: 0
Ние имахме за Нова година "леки" търкания с тази агенция _ Емералд. Оказа се, че техният партньор в Турция "Sonar" е в дъното на кашата....да не говорим какви оферти направи за екскурзия там - смяхме се 5 мин и му казах да се поразходи малко и ако няма други предложения да не се връща повече.
Представителят там се казва Сезгин и след като му обяснявах 5 минути, че не сме платили за Новогодишна нощ в която детето ми (8г.) ще празнува в отделна стая и няма да бъде допуснато в залата, той ме попита и сега аз какво трябва да направя... и нищо не направи естествено. След като се върнахме тук бях готов да ги  #2gunfire но след едноседмично проучване на проблема ни върнаха сумата, която бяхме заплатили за Новогодишната вечер. Оказа се , че това е практика на хотела от отварянето му преди 10 години - децата празнуват отделно, но тук никой не беше счел за необходимо да уведоми... и за това не ги слагам в черният списък.
Здравейте,
Тази сутрин се прибрахме от Кушадасъ, пътувахме с Емералд травел. Възмущението ми от тази ....................................Отвратени сме от Емералд травел, по всяка вероятност отсега нататък ще пътуваме със собствен транспорт, не можем да се примирим с това някаква неграмотна мърла да ни прави на маймуни!
В началото на годината споделих негативно мнение за Емералд. След като писах в форума изпратих писмо и до тях със забележките. Нямаше никаква реакция от тяхна страна. Лично за мен и моите близки  това е агенция с която никога няма да пътуваме и при възможност ще им правиме "Реклама".

# 473
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 788
Придружителите не са екскурзоводи - особено по пътуванията, който са почивки.
В много хотели, да не кажа почти всички не само в Турция, а и в Европа за официалните вечери се отделят децата - сблъскала съм се това на доста места. И колегата на място не е прав - има какво да се направи винаги.

# 474
  • София
  • Мнения: 618
Ние имахме за Нова година "леки" търкания с тази агенция _ Емералд. Оказа се, че техният партньор в Турция "Sonar" е в дъното на кашата....да не говорим какви оферти направи за екскурзия там - смяхме се 5 мин и му казах да се поразходи малко и ако няма други предложения да не се връща повече.
Представителят там се казва Сезгин и след като му обяснявах 5 минути, че не сме платили за Новогодишна нощ в която детето ми (8г.) ще празнува в отделна стая и няма да бъде допуснато в залата, той ме попита и сега аз какво трябва да направя... и нищо не направи естествено. След като се върнахме тук бях готов да ги  #2gunfire но след едноседмично проучване на проблема ни върнаха сумата, която бяхме заплатили за Новогодишната вечер. Оказа се , че това е практика на хотела от отварянето му преди 10 години - децата празнуват отделно, но тук никой не беше счел за необходимо да уведоми... и за това не ги слагам в черният списък.

Здравейте,
Тази сутрин се прибрахме от Кушадасъ, пътувахме с Емералд травел. Възмущението ми от тази ....................................Отвратени сме от Емералд травел, по всяка вероятност отсега нататък ще пътуваме със собствен транспорт, не можем да се примирим с това някаква неграмотна мърла да ни прави на маймуни!
В началото на годината споделих негативно мнение за Емералд. След като писах в форума изпратих писмо и до тях със забележките. Нямаше никаква реакция от тяхна страна. Лично за мен и моите близки  това е агенция с която никога няма да пътуваме и при възможност ще им правиме "Реклама".
Точно заради Сонар ги поставих в черния списък. Нито Надя, нито Сезгин си вършеха работата. Емералд ни подведоха за новогодишната вечеря, имах уверението им, че ще бъде на блок маса. Май сме били в един хотел.

# 475
  • Мнения: 3 993
Bulgaria travel - http://www.bulgariatravel.bg/
с 6 ръце и 6 крака...няма такива аматьори...

Подкрепям горното мнение, че "България Травъл" са аматьори. Не знам дали тази агенция трябва да бъде поставена в черния списък, защото така и не успях да се възползвам от услугите им. Преди години бяхме ходили в Гърция с резервация, купена от тях, и по-късно, когато решихме да пътуваме до Сицилия, пак се обърнах към тях с молба за индивидуално организиране на екскурзия. Не можаха да ми предложат нищо адекватно за настаняване в Палермо, в крайна сметка ги зарязах и сама си организирах пътуването. Повече не съм се обръщала към тях - смятам, че са аматьори (или некадърни). 

lkoeva, съчувствам ти, пътуването с Емералд е било кошмар!  ooooh!

# 476
  • Мнения: 0
Искам да добавя Ер Ес Пи травел ( rsp travel)
Автобусите им са  под всякаква критика тесни климатика също. Екскурзоводката през цялото вреве си чете книга и когато я попиташ тещо ти се зъби.
Не патувайте с тази фирма ще съжарявате.

# 477
  • София
  • Мнения: 243
Панда травел и Елфи турс - и от двете фирми сме ужасно разочаровани.Първоначално се записахме в Панда травел, която агенция до последните 5 дни не искаше да ни потвърди екскурзията, не отговаряше на мейлите, а когато се обадиш в агенцията вечно госпожата е много заета и не даваше конкретен отговор.В последсвие след многоратни запитвани от моя трана собственичката н агенцията каза,чеможе дани изпрати пак на Снторини, н за 5 дни, а не за 6 и с едно нощно пътуване.Съгласихме се.Оказа се, че екскурзията всъщност се органиира от Елфи турс.Първоначално се зарадвахме, с надеждата че поне те ще са по-добри от Панда травел.
Само че, автобусите им бяха много стари, тесни и неудобни, климатика се спираше постоянно, вдигна се скандал.Правеха се доста на често ужасно дълги почивки от рода на 30-45 минути през 2 часа.Екскурзоводката се оказа,че всъщност не е екскурзоводка, а жена на Ивайло Дилов, човека който всъщност си разбира от работата.Най-вероятно елфи турс не са очаквали да имат толкова много автобуси и не са успели да си намерят още един истинки екскурзовод.Жента през цялото време четеше, в нищо не бше сигурна, не можа да ни предоствя адекватна информация.Хотела, в който ни настаниха - топла вода само през деня, няма одеала, климатиците не работят, за някои от туристите не оставаше храна.
На допълнителна екскурзия до Имировигли - уснаха ни да се разхождаме, да снимаме залеза и вечерта в 20.30 трябаше да потеглим към хотела.В 19.20 обаче ни среща жената екскурзовод и казва,че само нас чакат вскички, защот им е ужсно студено.ко сме искали да тръгваме, залез според нея изобщо нямаше да има, защот било облачно.Таа представено,че всички 30 човека чакат само нас....съгласихме се и се качихме в автобуса.По средата на пътя се оказва,че повече от половината от пътниците са искали да останат да гледат залеза, само че им е казано, че почти всички искат да си ходят  #2gunfire.
Изтървахм страхотен залез!
Ние за разлика от горните мнения се мноо доволни от Емералд.Явно е въпрос на късмет Simple Smile

# 478
  • Мнения: 0
Придружителите не са екскурзоводи - особено по пътуванията, който са почивки.
В много хотели, да не кажа почти всички не само в Турция, а и в Европа за официалните вечери се отделят децата - сблъскала съм се това на доста места. И колегата на място не е прав - има какво да се направи винаги.
Koгато си на почивка ти е необходим човек, който да може да реагира на евентуален проблем - там е логично да са придружители, както е в случая с Емералд. Проблемът е че, тук никой не ни предупреди з аразделянето на децата, а за първи път отиваме с детето за такъв тип почивка... Важното е, че с Емералд се разбрахме нормално и цивилизовано. Peace

 Но когато си на екскурзия, както е с Bulgaria travel, е недопустимо "водачът на групата" да не знае от къде да мине, групата се върти в кръг половин час и да се налага всеки с карта в ръка да обикаля и да си разглежда сам забележителностите  newsm78

# 479
  • Мнения: 0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=781411.15

ГЪЛИВЕР ТРАВЪЛ ИЛИ GULLIVER TRAVEL.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт