Как да комуникираме - диалог с родителите на деца с увреждания

  • 11 687
  • 183
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 001
... Стига те сами да поискат помощта ни ...
newsm78 И как си го представяш ...

# 181
  • Мнения: 1 001
... на мен ми дойде още една идея ...
Иска ми се и децата ми да мислят като теб  newsm10 ... дано успеем със съпругата ми да ги възпитаме  Embarassed

# 182
  • Мнения: 2 242
Четейки какво е писала CvEtEtOoO си мисля, че изобщо не познавам децата на тази възраст...
Цвете, страшно се радвам, че има такива хора като теб. Особено на твоята възраст. Мисля, че голяма част от по-възрастните могат да се поучат от теб.   bouquet  bouquet  bouquet

# 183
  • София
  • Мнения: 830
Мислих, мислих, прочетох цялата тема (разгеле)  и реших ще пиша. Имам лично мнение и виждане по въпроса.
Малко предисловие, майка ми е психиатър и аз съм възпитана изключително в дух на толерантност към различните. Предпочита и се занимава предимно с деца. Много често съм я чувала да казва: Децата не ме притесняват, с тях се разбирам чудесно. Родителите са по-често проблема.
Около нас има много незрящи хора (живеем в такъв блок) и няколко деца. Едното от тях е във входа ми, познавам го от времето, когато виждаше, беше на 8 месеца. Сега то е в групата на сина ми. Аз го питах за момиченцето и ако щете ми вярвайте, той не знаеше че не вижда. Само му беше направило впечатление, че гледа все надолу. Учителката ни е много симпатична и е казала на децата, но те не се притесняват от такива "подробности". Отношението му е по-скоро: "Е голяма работа, хайде да ходим да играем". И като стана въпрос за интеграцията, мисля че такова отношение търсят хората с болнички деца/или специални/ или там както всеки предпочита да го наричат Wink. И не ни се сърдете, че понякога гледаме по втрещено. И ДА, трябва да се говори по-често по въпроса.
А, още една тема за размисъл. Нормално е родителя на болно дете да е по-затворен, по-отчужден (не се чудете, че  подфорума се посещава предимно от такива родители). Това не значи, че трябва да седим отстрани и да сме безучастни. Нали за това сме цивилизовани. Родителите също имат нужда от отношение - нормално.

Общи условия

Активация на акаунт