Валето почина

  • 45 702
  • 434
  •   1
Отговори
# 270
  • у дома
  • Мнения: 967
Познавам Ви задочно, приемете искрените ми съболезнования за загубата, не съм спряла да Ви мисля от както прочетох!
Нека малкото ангелче почива в мир!
Силни прегръдки за Вас и Вашето семейство.

# 271
  • България-София
  • Мнения: 573
Моите наи-искрани съболезнования! Мир на малката душица!
Искаше ми се да напиша няколко окуражителни думи към майчето, но уви... не зная думи толкова силни, колкото е мъката й....

# 272
  • Мнения: 2 232
Мойте най-искренни съболезнования.....
Нямам думи с които да изкажа дълбоката скръб към отлетялата душичка.....Няма по-тежка съдба, майка да погребе дететето си....Кураж и сили мила майчице.
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 273
  • София
  • Мнения: 847
Ружа, дълбоко съм потресена вече няколко дни, откакто прочетох и не намирам думи, с които да опиша колко ми е мъчно. Помня те още от един клуб преди "Бъдещи майки" в дир-а. Ужасно съжалявам за сполетялото ви.
Нека да почива в мир малкото ангелче. Поклон пред паметта й.

# 274
  • Мнения: 5 647
Моите най-искрени съболезнования. Много съжалявам за случилото се.
Почивай в мир, малка душичке. Praynig Praynig Praynig

# 275
  • Мнения: 353
Ружа....Не е често,такива неща изобщо не трябва да се случват...Не знам какво да ти напиша,защото се разплаках и ми е много мъчно за теб и за малката... Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 276
  • София
  • Мнения: 2 958
Моите най-искрени съболезнования  Praynig Praynig Praynig

# 277
  • Мнения: 1 464
Моите съболезнования! PraynigДано душичката почива в мир Praynig

# 278
  • София
  • Мнения: 4 423
Дано имаш сили мила майчице..... Praynig, много много ми е мъчно....дано милата душичка почива в мир.... Cry

# 279
  • Мнения: 3 478
Каква трагедия, Боже! Ружа, моите съболезнования. Да почива в мир малката душичка Praynig Praynig Praynig

# 280
  • Мнения: 811
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
не знам какво да напиша...
боли...

# 281
  • Мнения: 7 716
Ружа, съжалявам. Cry

# 282
  • Мнения: 94
Съжалявам много!
Още едни непознати си мислят с любов за Вас!

# 283
  • Мнения: 419
Много съжелявам,миличка!Сигурна сам че много боли!Незнам какво да ти напиша!Нахлуха спомените и за моята загуба тази година.Беше ми много тежко,представям си какво ти е на теб!Кураж и нека почива в мир детенцето ти! Praynig

# 284
  • Мнения: 768
Вчера погребахме Валето.
След аутопсията се оказа че е имала тумор 650 г(много рядък) протичащ почти безсимптомно.
Даже последния ден в детската градина детето много си играло, имало много енергия, с радост и на компютъра и с всички останали играчки, излязло на детската площадка с огромен ентусиазъм като само се обуло и облякло и там припаднало. Аз случайно минавах оттам и я видях докато още дишаше макар и трудно. След минута стигна бърза помощ. Дойдоха с най-съвременна техника и започнаха реанимация. След това повикаха хеликоптер който да я докара в най-близката болница. Ние стигнахме след хеликоптера и ни казаха
че вече е мъртва. Веднага дойде в болницата пастор който ни пита дали искаме да я благослови. Ние питахме дали може да се свърже със православен свещеник. Той го търси цял ден но онзи беше адски зает и все не можеше да дойде. Тогава казахме на този свещеник който беше непрекъснато до нас в този труден момент той да благослови Валето. Аз му казах че се притеснявам че не е кръстена, той каза че това няма никакво значение за протестантите и че тя е ангел и направи церемонията. След това занесоха тялото и на аутопсия. Междувременно сестра ми и брата на мъжа ми отидоха в най-близката православна църква и се върнаха с лоши новини. Не можело да се прави църковно погребение дете което не било кръстено, ако искаме да се молели за душата и в един манастир до Париж да сме преведяли голяма сума пари, като дали банковата сметка на манастира. Някак останахме отвратени от случилото се.
Аз обаче отидох в католическата църква точно срещу детската градина Валето и говорих с него. Той ми каза че тя е ангел и че няма значение дали е кръстена и ще организира църковното погребение. Погребението беше страхотно. Няколко родителя на децата с които учеше Валето пяха много красиви църковни песни, други четоха части от библията, други четоха просто свободни текстова които бяха написали. На нас свещеника ни даде да избираме текстове посветени точно за деца които не са кръстени, той ги прочете и обясни. Каза и няколко думи на английски за присъстващите не говорещи френски.
Всяка втора дума на погребението беше че не се моли за душата на Валето защото е ясно че е на хубаво място защото е ангел, а молитвите са отправени за нейните родители и близки да имат кураж и вяра да продължат напред. Имаше странно много хора и от детската градина на малката и от тази на Валето, от кметството и т.н. И доста голяма част от нашите приятели и колеги на мъжа ми. Сигурно около 200 човека. Всички предлагаха своята помощ и ни окуражаваха да продължим напред. Накрая всички поименно запълниха една книга с пожелания която ни подариха.
Имаше няколко много хубави момента бях помолила една приятелка да донесе много разноцветни балони. След като ги пуснахме те излетяха много на високо и бързо изчезнаха от погледите ни. Валето обожаваше разноцветни балони.
Много хора бяха донесли играчки и ние ги сложихме на гроба на Валето. А вътре преди да закопаят гроба сложихме нейното любимо мляко, сок че, играчка и любимите и моливи (тя рисуваше много добре). След около час и занесохме да стои отгоре любимата и играчка Fimbles която неясно защо тя наричаше Панчим.

Общи условия

Активация на акаунт