Едрички сега сме всички, но през НОЕМВРИ - с бебета в ръчички!

  • 12 613
  • 284
  •   1
Отговори
# 150
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
Здравейте момичета!
Ето накратко какво ново и при мен. Вчера бях на преглед ( в момента ходя всеки 2 седмици, след 25-ти, когато влизам в 9-тия месец, прегледите ще бъдат седмични) и новините са две: Първо, след като на задължителния тук тест за диабет ме изкараха в рисковата група и минах през 3-часов допълнителен кръвен тест (Бррр... 4 пъти ми теглиха кръв) се оказах без проблеми в тази област.  Grinning Тра-ла-ла... Много съм щастлива, защото в противен случай те карат да си мериш захарта по 5 пъти на ден с едно апаратче... неприятна работа... а има и рискове за бебето и майката за развитие на диабет в бъдеще. Сега празнувам като си похапвам от любимите ми шоколадчета... Heart Eyes
Второ, според тях мерките ми са малки и ще ходя на допълнителен ултрасаунд, да видим дали всичко е наред. Впрочем и с баткото пак бях малка на мерки и пак ходих на ултрасаунд по този повод, така че гледам да не се шашкам. Той и се роди мъничък - в 10-я процент по тегло и височина, но много скоро си навакса и сега е точно по средата 50% на момченцата от неговата възраст.
До сега прегледите ми са само външни. От следващия път май започват да проверяват за разкритие. От предишния път не си спомням да ми е било нещо специфично неприятно  newsm78. Тук също проверяват само с ръка и каточе ли не беше болезнено. Възможно е обаче и да съм забравила.  Joy

За оплакванията - предимно проблема с варикозните вени... Cry Ужасна грозота са и ако не се разкарат след раждането, твърдо съм решила да ходя на лазарна терапия...

Нямам контракции, както нямах и предишния път буквално до деня в който родих. Тогава си подминах термина с 5 дни и поради това аз пък се опасявам, че пак така ще стане, а и без това съм чак на края на Ноември... май ще си остана единствената бременна от групата накрая... Whistling
Ами това е май...  Hug

# 151
  • Мнения: 73
Здравейте! Момичета - върнах се от докторката, написа ми листа за раждане. WearyНищо не мога да разбера - най отгоре пише "Тесен таз! newsm12 С extr.18"?????? Rolling Eyes Някой знае ли какво е това?18 какво означава...Иначе всичко друго е добре и е в норми. Извинявайте че питам ам откъде да знам какво да мисля, newsm78 само знам че ще родя нормално и то когато бебето реши...В шейново, и засега ще си дочакам термина Rolling Eyes ако него и подмина.Нямам намерение да ме режат за да си спестя малко болка newsm53... то да си жена си е болка.

# 152
  • Мнения: 553
Ха и аз да се разпиша!
Утре ще ходя при Маленов. Вчера ми излязоха резултатите от изследванията при старата докторка, и тя ме съветва да побързаме с ваденето на бебето. Според нея има голяма опасност за мен и за бебчо от инфекции... Споделих с Маленов резултатите и утре ще ме преглежда и ще решим дали да не ме клъцне по раничко.
Да ви кажа - предпочитам ако е необходимо да го вадят вече... Всеки ден ми е ужасен с това чакане и постоянните въпроси дали всичко е наред  ooooh!
Иремка, стискам палци всеичко да е наред и много, много скоро да ни зарадваш с прекрасна новина   bouquet
А за прегледите - мен лично не ме боля /хем нали ми падна тапата, най-вероятно Маленов ми направи туширане или както там му се казва/. Е, наистина неприятно е, ама аз никога не съм обичала тези прегледи. Малеее, последния път умрях от срам - в Св.София се разчепих а вратата в предродилното е постоянно отворена - всеки влиза, излиза..., а мегарето точно срещу вратата...  Embarassed  Голям срам беше    Joy
Хайде лека и приятна вечер!

# 153
  • Мнения: 1 064
Хайде и аз да докладвам!
Сега се прибирам от доки, който при вагиналния преглед (абе гадничко се е Embarassed, ама поне не боли) установи, че шийката на матката ми се е скъсила, но това било нормално за този етап от бремеността. Това предшествало разкритието, което аз за момента нямам. Иначе ми преписа "Полижанакс", че някакво течение ми се появи тези дни, а на 23.10 съм отново на преглед. Според доки нямало да устискам до ноември, освен ако не съм искала да раждам слонче  261uu
Е, това е. Рапорт даден...

sdsm-moni, радвам се, че ви се е усладило...  chef

# 154
  • Мнения: 3 214
Добре дошли на новите мами!
Иремка, браво за смелото решение! Иначе, 4 см си е сериозно разкритие, така че вероятно много скоро ще си гушкаш бебчето. Ще стискаме палци  Hug
Тали, наистина в твоя случай май е по-добре вече да вадят бебчо. Естествено, че докторите знаят най-добре, но така си мисля и аз. Хайде утре да кажеш какво са ти казали и да стане така, както е най-добре за бебчето и за теб  Hug
Аз утре съм на ЖК и след това ще докладвам  Simple Smile
Лека и спокойна на всички мами и цунки!

# 155
  • Мнения: 2 274
   Pepipetq, според този таз, който са ти записали и ако бебчето ти е по-голямо, да не те плаша, но си за секцио! Аз бях с такъв таз и бебе3800! Решиха да ме оставят нормално да раждам и за това 7 г. не исках да чуя за бебе! Такъв кошмар не пожелавам на никого! Сигурно с тия думи много те плаша, но по-добре говори с лекаря си какво се прави в такива случаи и какви са ти възможностите за нормално раждане! Ако искаш разказ как се ражда нормално с тесен таз - на лични, за да не плаша всички  Twisted Evil!
   Iremka, БРАВО, мила за решението  Hug! Стискам палци да мине бързо и безболезнено раждането  Peace! А това разкритие си е сериозно, щото доколкото знам след сантиметър - два още слагат епидуралната и след още няколко часа се ражда  Mr. Green!
   Хайде мацки, лека нощ!   bouquet

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 127
Момичета с кво ви мерат таза,на Ехографа  ли?Мойта доки нищо не казва по въпроса.

# 157
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета с кво ви мерат таза,на Ехографа  ли?Мойта доки нищо не казва по въпроса.

С един уред, който прилича на пергел (не знам как се казва). Поне на мен с това ми го мериха в началото на 4 месец.

# 158
  • Мнения: 815
Иремка, 4 см са си сериозно разкритие- на мен тогава ми сложиха епидулалната и 4 часа по- късно родих- така че послушай сестра си и марш в болницата!!! Да ни зарадваш тук с едно бебенце- а колкото до таткото- ще се справиш и без тоя мухльо!!!

аз съм за срещата във вторник след лекцията- нали Ран вече може да седи и след обед в градината- днес  е спинкал и ял - много е бил послушен- обаче останах с впечатление, че повече мами ще дойдат, ако е в следобедните часове- но ако до утре не постъпи друго предложени-е остава вторник- 12 часа - Уго на Витошка!!! Рекох и отсекох!!!

Да кажа накрая и за моята консултация- добрата новина е, че бебка се е обърнала. А не толкова добрата, че е много мъничка на мама красавицата- 2300 - аз първо не се притесних, ама доки нещо замълча, започна едни мерения, едни огледи и да гледа старите изследвания- накрая каза, че не е толкова страшно, но по- добре да отида на доплер да се види дали плацентата се захранва, кръвообращение- абе нещо такова- то и аз вече гледах като уплашен заек- и така другата седмица ще ходя във Фемина и това изследване да мина- обаче да си призная вътрешното ми усещане е, че бебка си е добре- някак си не съм притеснена- просто ми е по- дребничка Simple Smile

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 21:13 от Цветина

# 159
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Иремка, добре дошла и леко раждане! Ние ще ти стискаме палци, дано всичко да бъде наред Praynig! Хубаво е, че имаш подкрепата и на семейството ти, а този, когото наричаш "татко" не е никакъв татко според мен, щом ви оставя сами с бебчето! Така че, "майната му" /сори за израза/!
За срещичката аз съм за "Уго" или някое друго заведение, нещо този "Дон домат" не ми хареса, сигурно защото сервитьорката беше някаква странна, ама ако решите да ходите във вторник след лекция, си решете вие, че аз съм на изпит и ще бягам веднага. А иначе ще се съобразя с мнението на колектива newsm19.
Да благодаря и аз, мила Бебонина, за информацията за кърменето Hug!
Приятна вечер!

# 160
  • Мнения: 558
Хопа!!! Ето ме и мен след доктора!!!  Grinning
И моето бебче се е обърнало вече (слава богу)... Надявам се няма да се преобърне обратно  Thinking Rolling Eyes... Прегледа макар и с бъзикане не беше чак толкова неприятен  Wink.
Взеха ми проба за бета стрептококи... както винаги ме мериха на кантара, кръвното, височината на матката и пулса на бебето, и както винаги казаха, че всичко ми е ок...

Завиждам ви за ултрасаунда, момичета... тука в Америка излиза, че е лукс тая работа и е само по медицински показания, освен един път за цялата бременност.. всъщност и от застраховката зависи... но рядко някоя застраховка покрива повече от 1 ултразвук, не по медицински причини...мдааа...

За сметка на това си живея в спокойно и блажено неведение, не се оплаквам от контракции, или от съмнителни "течове"... (абе срам- несрам понякога се изпускам след като си мисля, че съм се изпишкала вече- даже така се разхождах наскоро в един магазин- с попикан панталон, но панталона беше шарен и не личеше Embarassed Laughing пък и това е друга тема  Mr. Green).
Завиждам ви за срещичките и за Уго   chef...
Аз тука лапам по около половин кило сладолед на ден, че още е жега и не ми се "лепи" или поне така си мисля  Mr. Green

Пожелавам леко раждане на Иремката и се присъединявам към мамите оплюващи лошия татко... ама все пак ако има възможност, Иремка- дай му само още един шанс... сигурно много е уплашен и стресиран, сигурно е егоист, но подозирам, че скоро ще си промени отношението и може да пожелае да се върне... та не го отрязвай от първия път... аз поне така мисля.. но и не го оставяй да те мачка и да те обвинява в такива работи, дето не са верни... ти си една достойна мама и това трябва да те крепи в трудните моменти... Май пак си дадох мнението без никой да ми го иска, ама такава съм си... като свекърва Wink

Целувки на всички и чао, че така ме напъват ребрата, че ми се реве и трябва да легна...   bouquet  bouquet  bouquet

# 161
  • Мнения: 73
Benighted благодаря ти за отговора. Поне да знам какво е...ама не ми се иска изобщо да ме режат.  CryЧувствам се добре, знам че всичко ще е наред с раждането, но това ме изкарва извън нерви.Досега нищо не ме плашеше,а сега се чуда no как да се държа като се стигне до болницата. Освен това изпаднах и в депресия - имам чувството ,че нищо не мога да контролирам и че няма да мога да осигуря на бебето това което искам - всичко...Незнам какво да правя  newsm45чувствам се отчаяна. Толкова се радвам за вас - с такова вълнение пазарувате и се приготвяте - БРАВО. Дълги месеци мисля какво е най важното за едно детенце и все се връщам към това, че най много от всичко има нужда от МАМА която да се грижи за него и да го обича  Two Heartsповече от всичко.
Другите неща са просто допълнение... Извинявайте, че ви натъжих...Лек ден!

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 09:27 от pepipetia

# 162
  • Мнения: 2 274
  Pepipetq, я се стегни и ела на срещичката! Ще можеш да споделиш и да ни разпиташ за всичко което те тревожи и ще те заредим с много положителни емоции  Peace! Не мисли, че само ти се тревожиш и притесняваш! На мен може да ми е за втори път, но все си мисля, че нещо ще объркам и няма да се справя, но то тези притеснения са нормални! Ела във вторник или четвъртък / 17-19.10 / на училището на 9 месеца и ще се почувстваш нов човек  Peace! И сподели от кой квартал си, може някоя кватрална среща да заформим за разсейване на лошите мисли  Peace!
   Sofko, и мен така ме преглеждат на ЖК и само един ултразвук са ми правили! Добре че ходя на частен веднъж в месеца та да го видя бебчето иначе никакъв шанс  Tired! И внимавай с тоя сладолед в края на бременността, че после да не се окаже, че ти се е "лепнал" баш където не трябва Mr. Green!
  П.С. Вие що решихте точно във вторник да е срещата? Щото казах, че на 19.10 чак ще дойда на училището ли  Crossing Arms? Между другото за вторник дават 13 градуса за София и после леко повишение на температурите! Като искате да е Уго, нека да е Уго, ама хайде да е в четвъртъка, плиииииииииииииизззззз  Flutter!

# 163
  • Мнения: 815
е, щом толкова мами няма да могат да дойдат- айде в четвъртък Simple Smile защото и аз няма да мога във вторник- току що си записах час  за доплер във Фемина - 12 часа-вторник - дано всичко е наред с беба- но ако все пак се окаже, че плацентата не я захранва добре - какво следва- някой знае ли, че аз вчера си забравих всички въпроси към доктора...

# 164
  • Мнения: 73
С удоволствие ще дойда. Но незнам къде ходите на училище? Simple Smile Ще ме ориентираш ли? Аз хода на доктор в Дружба 2 но иначе живея в Г.Лозен - точно до гората. А и пицарията коя точно Уго?

Общи условия

Активация на акаунт