Вагинално раждане след секцио

  • 40 835
  • 318
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 959
Не съм изчела всички мнения само ще споделя собствения си опит.След първото ми раждане,което беше секцио бях се настроила,че второто ще е нормално поради многото минали години.Да ама не,никой доктор и дума не каза за нормално щом първото е било друго.Явно риска е голям и те не са готови да го поемат.Та секцираха ме повторно и този път бях получила руптура на матката.Значи до някъде притесненията им са основателни.

# 91
  • Мнения: 264
Да се изявя като песимист, ама нещо не им вярвам на докторите. Богове са на манипулациите и как видиш ли "руптурирала матка", "тесен таз", "страдание на плода", пъпната връв, изобщо могат да те вържат на фльонга с медицински термини и диагнози.

# 92
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
www.hypnobirthing.com

Това е сайт за книга, която описва така наречения метод Hypnobirthing. Аз в момента чета книгата и силно я препоръчвам. В нея се препоръчва този метод на раждане и при вагинално раждане, след секцио. В сайта има форум, който е малко бедничък, на пък има и доста разкази на майки, включително и за домашно раждане и за след секцио. Абе, струва си да му се хвърли едно оче Grinning

# 93
  • Мнения: 2 309
Родих секцио и в момента плануваме второ бебе.Все повече ми се върти из главата идеята да родя нормално или най-малкото което ще държа да се случи,дори и да не се осъществи намерението ми е,да изчакам момента,когато детето реши да излиза...дори и отново да е с операция.Поне ще знам,че е когато То е готово,а не да е планово.В това съм категорична още от сега.

# 94
  • Мнения: 503
Да се изявя като песимист, ама нещо не им вярвам на докторите. Богове са на манипулациите и как видиш ли "руптурирала матка", "тесен таз", "страдание на плода", пъпната връв, изобщо могат да те вържат на фльонга с медицински термини и диагнози.

Напълно подкрепям, защото и аз съм го преживяла, и съм била свидетел на използването на термини точно за заблуда при мои познати и близки. И на мен, след като се разбра, че нито бебето е било голямо, нито тазът ми - малък, започнаха да ми обясняват какво ли не - че така или иначе то било тръгнало да се ражда, че съм имала 2 см разкритие (интересно, как не го видяха при прегледа преди секциото), откриха ми "киста" на яйчника и казаха, "по-добре, че е секцио, щото така или иначе трябваше да те отваряме после за кистата" и всякакви такива. А в епикризата не само ми смалиха размера на таза с 1 см, но и написаха, че съм имала плацента превия, което е абсолютна лъжа  #2gunfire .  Имам документ от преди секциото, подписан от същата лекарка, и с печата на болницата, в който документ пише, че плацентата е нормална, "към F" (което значи към fundus, или нещо подобно беше термина, тоест към горната част на матката)  #Cussing out .
Един познат на свекърва ми, лекар, като разбрал, че съм родила секцио, я попитал, "а киста или нещо друго не намериха ли по време на секциото?" Значи си е запазена марка, и така "успокояват" майката, че за нея е било по-добре, раждането да е секцио.  #Cussing out
Интересно, как в проучването, за което споменава емем по-горе, от 36 000 жени с естествено раждане след секцио, само 0.2% имат руптура на матката, и то НЕ пълна (тоест, не се отваря целият шев), а частична, а в БГ всяка жена с повторно секцио има я сраствания, я руптура, я бебе с 5 пъти омотана пъпна връв, което просто е нямало начин да се роди естествено.  #Cussing out
На БГ лекарите нямам никаква вяра!  Crossing Arms

# 95
  • Мнения: 22 924
Кажи, моля те, какво конкретно имаш предвид. Ради беше с двойно увита пъпна връв, което силно допринесе за проблемите.
Моето беше така още от 7м,много едър  плод,но никога не се спомена думата секцио.Казаха ми,че в процеса на раждане ще стане ясно има ли проблем и ако се наложи тогава ще се решава дали да е секцио.

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 19:05 от Деси-мама х2

# 96
  • Мнения: 3 506
На БГ лекарите нямам никаква вяра!  Crossing Arms

Абсолютно. Даже съвсем скоро тук имаше подобен случай - майка, която един месец я увещават да роди секцио заради диоптри, седалищно бебе, неправилен таз и не знам още какво-си. Тя склонила накрая и бебето "се оказало", че е с усукана пъпна връв...

# 97
  • Мнения: 4 399
Aз нещо не мога да разбера авторката на темата ,тя не пита ,а ни поучава как да не раждаме секцио. newsm78.Ами влезте в zachatie.com.Там е пълно със жени,които са имали проблемно забременяване или бременност-всички са с планирано секцио,дори пишат,че бързо са се възстановили и тн.не виждам защо трябва да се връщаме назад във времето,какво е било ,преди 10,15 год. и тн.Сега,при всички съвременни методи , защо трябва да се мъча и напъвам да родя нормално,при положение,че е много по опасно за бебето,особено,ако е седалищно.Не всяко бебе може да издържи нормалното раждане.

Хич не обичам да се изразявам с емотикони, но тук мога да кажа само:

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

А и да не забравя да ти напомня че раждането не е измислено преди 20-30 години, а е най-естествения начин за появата на едно човешко същество на белия свят и няма никаква връзка със съвременните методи. Да се чуди човек защо ли забременяваме все още естествено като бебетата могат да се правят и ин витро, по съвременни методи.  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 69
E,Вяра,не ме нападайте сега.Аз не съм раждала и искам да знам,затова влязох в тази тема.Знаеш,че инвитрото е решение за жените,които не могат да има деца по друг начин.Ако не беше то,те нямаше да могат да имат дечица изобщо.Сега за секциото,явно наистина е на мода в БГ.Незнам,аз ще послушам моя лекар как да родя,но се зачетох тук,защото са ми интересни вашите мнения и най-вече на раждалите жени.
Аз много чета в зачатие и там се учудих,защо всяка 2ра жена иска да ражда с цезарово,аз в момента нямам проблем с бременноста,но загубих 1но бебче преди 3 години,затова се страхувам и искам да избера,което е най-добро решение за бебето ми.

# 99
  • Мнения: 4 399
E,Вяра,не ме нападайте сега.Аз не съм раждала и искам да знам,затова влязох в тази тема.Знаеш,че инвитрото е решение за жените,които не могат да има деца по друг начин.Ако не беше то,те нямаше да могат да имат дечица изобщо.

Точно затова ти давам за пример зачеването чрез ин витро. Както то се прилага само в крайни случаи, така и секциото би трябвало да се използва само при нужда. Секциото е за жени които по някаква причина не могат да родят естествено, а не за да се избегне болка и напъване. Това ти го казвам като човек родил със секцио и то след 16 часа болки и достатъчно напъване. След като преживях почти 2 раждания, продължавам да мисля че естественото е по-добрия вариант. Мит е че при секциото няма болка или че е абсолютно безопасно за бебето. Болки има и много неприятни усещания има, просто са в друг момент от време. За съжаление в България наистина се превръща в някаква извратена мода да се ражда със секцио и в последно време почти нямам познати родили естествено.

# 100
  • Мнения: 3 161
Радвам се, че има доста желаещи за вагинално след секцио в темата. Нека продължаваме да си бъдем полезни. Моля ви, ако попадате на интересни мисли, цитати, факти в книгите и линковете, които четете, пускайте по няколко думи освен линка, за да сме си още по-полезни.

# 101
  • Мнения: 14
]
mimi77, би ли уточнила в ролята си на каква искаш да отговаряш на нашите въпроси?

 Ми замислисе се явно мога да отговоря компетентно по този въпрос.

# 102
  • Мнения: 3 161
Ако с мислене ставаше, нямаше да те питам. Не виждам какво ти пречи да кажеш, ако си акушерка или гинеколог или пък си преживяла секцио и после естествено раждане и можеш да споделиш опит.

А отговорът ти незнайно защо е относно ресекцио - аз за такова не питам, питам за обратното. За него какво ще ми кажеш като специалист (какъвто предполагам, че си)?

# 103
  • Мнения: 121
Приятелката ми роди преди няколко дена с изненадващо секцио прекрасната си дъщеричка. Казаха и, че няма никакъв проблем да роди второ дете по нормален начин ако иска. (Тя не е много очарована от секциото. По скоро от периода след него). Просто не трябва да забременява повторно веднага. Действието не се развива в бг.

# 104
  • Мнения: 22 924
Приятелката ми роди преди няколко дена с изненадващо секцио прекрасната си дъщеричка. Казаха и, че няма никакъв проблем да роди второ дете по нормален начин ако иска. (Тя не е много очарована от секциото. По скоро от периода след него). Просто не трябва да забременява повторно веднага. Действието не се развива в бг.

Същя случай.Моя много добра приятелка испанка.Забременява с първо дете на 32 г.Роди секцио,заради седалищно/напречно разположено бебе.Второто го роди на 36г,напълно нормално и много бързо.Иска трето,ама мъж й не е фен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт